Skocz do zawartości
Jacek6663

PC zestaw do 9K

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Caps napisał:

970 EVO Plus strasznie się grzeje. Nie wiem czy warto w tych pieniądzach . Taniej masz https://proline.pl/kingston-ssd-skc2500-2tb-m-2-pcie-nvme-gen3-3500-2900mb-s-skc2500m8-2000g-p8078341

no tak dysk na pewno będzie jeden z tych dwóch ale w gre wchodzi tylko ten sklep

czekam na odpowiedzi co do pozostałych moich pytań i dziękuje ze odpowiadacie jak do tej pory

co do monitora to Odyssey G7 wydaje sie być taki opcjonalny ale ja sie nie znam ?

Edytowane przez Jacek6663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jacek6663 napisał:

co do monitora to Odyssey G7 wydaje sie być taki opcjonalny ale ja sie nie znam ?

Do gier prędzej coś na IPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej zostaje najrozsądniej chyba ?

a tak przy okazji jak w nim jest wielkość plamki ? chyba 0,233 mm

Edytowane przez Jacek6663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość plamki to rozmiar podzielony przez ilość pikseli.

W cenie 970 EVO Plus możesz mieć dysk PCI-E 4 z dużym buforem/cache i wysokim TBW:

https://www.komputronik.pl/product/717843/pny-xlr8-cs3040-m-2-pcie-nvme-2tb.html

Tyle że PCI-E 3 na procesorze wykastruje transfery do 3000-3500MB/s.

Prawdopodobnie ten sam panel tylko z "normalną" podstawą:

https://www.komputronik.pl/product/663880/lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html

Przy monitorze lepiej żeby miał tryb sRGB bo jak coś wyedytujesz żeby dobrze wyglądało na DCI-P3 to dla ludzi z monitorami sRGB będzie to wyglądało zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Dlatego lepiej kupić dysk z dużym buforem/cache, którego tak łatwo nie zapełnisz (bo kopiowanie ponad 100GB naraz nie jest normą). Alternatywnie coś na kościach MLC ale to droga impreza.

 

Ty dalej siejesz swoje herezje?

1TB 980pro wrzuca na raz do 170TB ciurkiem. Po zużyciu buforu zapis puszcza w gołe kości na poziomie 2000MB/s. W między czasie odbudowuje bufor i przy 400tb dalszego zapisu ponownie wraca na SLC na ponad 100TB. 

image.thumb.png.b696b493a3b4ecebfdfe14edd036a066.png

3 godziny temu, Jacek6663 napisał:

A jak widzicie ten zestaw

w tym przypadku nie będzie podkręcany

ale bardziej się przekonuje do  Intel Core i9-10850K

 

Ryzen 5900x robi sieczkę z 10850k. Od gier po jakieś dłubanie w renderach czy obróbce wideo i streemach.

Ale nie ryżen 3900x, tego nie bierz.

 

Ramy na Hynixach lub Micronach z ryśkiem będą optymalnym wyborem. Do Intela raczej szykuj się na BDie i OC na poziom 4000-4200cl16.

16 minut temu, kalderon napisał:

 

W cenie 970 EVO Plus możesz mieć dysk PCI-E 4 z dużym buforem/cache i wysokim TBW:

https://www.komputronik.pl/product/717843/pny-xlr8-cs3040-m-2-pcie-nvme-2tb.html

 .

Ten jest spoko opcja ale w rozmiarze 4TB za nawet niecałe 2k PLN..

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów warto też rozważyć https://www.komputronik.pl/product/719900/iiyama-g-master-gb2770qsu-b1.html - korzystałem z niego w zeszłym tygodniu i robił pozytywne wrażenie. Obecnie kumpel sobie go testuje w CS GO i BFV i chwali, a trochę monitorów już przerobił. Ofc te LG też będą dobre, ale podaję jako alternatywę ;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIZAS XD  i dalej kupa ? czego to nie może być proste ? ? cały czas ziarnko dezorientacji zasiane już byłem tak blisko ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bierz Ryzena 3900X - albo 10850k albo Ryzen 5900X. Do gier to można zostać przy tańszym Intelu, jak dużo renderujesz to Ryzen 5900X będzie lepszą opcją. Co nie weźmiesz, to będzie to dobry wybór ;) 

Zasadniczo jak tego renderowania nie ma dużo, to Ryzen 7 5800X czy i7 11700k też spokojnie wystarczą.

Kwestia przemyślenia i przekalkulowania, bo może nie potrzebujesz 10-12 rdzeniowego CPU.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Minciu napisał:

1TB 980pro wrzuca na raz do 170TB ciurkiem.

Widzisz, wszystkim innym wyszło 110-120GB. Tymczasem taki CS3040 w wersji 1TB ma cache na poziomie ponad 300GB (1/3 pojemności).

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renderowanie mam codziennie ale tak jak pisałem fullhd 1080p plik 30min max do 1h czyli plik wazy 1.93gb trwa 38,08 min format mkv na i9 10600 32 3600 ram i 2080super renderuje mi go 5 min

 

nie wiem co mam zrobić i wybrać ale to QuickSync bardzo przyspiesza

Edytowane przez Jacek6663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora, matryce nano ips to loteria jeśli chodzi o backlight bleeding i ips glow. Kolega ma lg 1080p, a ja dell 1440p i oba nano ips cierpią na brak kontroli jakości :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Expray1 napisał:

Co do monitora, matryce nano ips to loteria jeśli chodzi o backlight bleeding i ips glow. Kolega ma lg 1080p, a ja dell 1440p i oba nano ips cierpią na brak kontroli jakości :/

 

Matryce VA też mają wycieki światła, do tego smużą w grach. IPS glow się często minimalizuje po ok. miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ips mam w domu porównanie ips jest lux bardziej zastanawiało mnie jak to bedzie na 27 cali bo ja mam na 17 w lapku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Dirian napisał:

https://www.pepper.pl/promocje/amazonde-dell-s2721dgfa-nanoips-hdr-437678 - super cena za Della. Jak trafisz przyzwoita sztukę to masz świetne szkło. Jak nie to można zwrocic bez problemu. Warto zaryzykować.

 

no jest tu ale nie ma g sync aż taki lepszy od LG ? rozumiem 164 a 144 hz ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie monitory z Freesync są tez G-sync compatible. A S2721DGF ma ten sam panel co LG (Nano-IPS) tylko z kalibracją i ustawieniami Della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to jest praktycznie to samo ?

bardziej mi odpowiada LG z względu tez na uchwyt chociaż w dell bym wykorzystał vese

Dobra można powiedzieć ze monitor ogarnięty jeden z tych dwóch na bank ale z paką dalej jestem z ręką w nocniku ?

Edytowane przez Jacek6663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w kwestii paki wszystko zostało napisane - od ciebie zależy finalna decyzja co wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dirian napisał:

W zasadzie w kwestii paki wszystko zostało napisane - od ciebie zależy finalna decyzja co wybierzesz.

Sęk w tym ze dalej nie wiem co wybrać a byłem juz blisko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Dirian napisał:

Ten zestaw z i9 10850k wyglądał całkiem sensownie. Podmieniłbym tylko płytę na https://www.komputronik.pl/product/688774/msi-mag-z490-tomahawk.html - jest w tej samej cenie, a to nieco lepszy model.

Rozumiem ze na tym zestawie da rade jakieś Oc robić ? chłodnica wystarczająca ? szybsze kości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam może podkręcisz, ale generalnie te i9 są tak wyżyłowane, że kręcenie za wielkiego sensu nie ma, bo przy niewielkim wzroście wydajności temperatury i pobór prądu rosną drastycznie. 

AIO ok, pamięci też, w szybsze za bardzo nie ma sensu iść chyba że chcesz bawić się w ręczne OC to można poszukać czegoś z dobrym potencjałem OC. No ale to znów drożej i zabawa raczej dla punktów w benchmarkach niż realnego wzrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym żeby zegary na sztywno były przynajmniej 4 z hakiem ? tak jak to jest na i5 10600k kiedyś marzyłem żeby mieć 5000MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...