Skocz do zawartości
Grucholek

Bottleneck RTX 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam aktualnie procesor Ryzen 7 3700X oraz kartę RTX 3080. Gram głównie w rozdzielczości 1440p i niestety często mam lagi gdy użycie karty graficznej nie przekracza 70%. Najbardziej było to widoczne w becie New Worlda. 

Jaki możliwie najtańszy 8-rdzeniowy procesor nie będzie blokował tej karty? Może być to procesor od Intela lub AMD. Wymiana płyty nie będzie problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 3700x to zapewne możesz wsadzić tam np 5800x będzie lepszy ale 3700x to dobry cpu jesteś pewny że to on stanowi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 zapewnia komfort nawet na 4k.
prawdopodobnie owe lagi/rwania obrazu powoduje cpu. Ja zalecałbym ryzenka serii 5xx.

Ja grałem w betę[zamkniętą i otwartą] New world i używając  1440p i 4k nie miałem lagów,rwań obrazu przy mocniejszej karcie 3090 strix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700x łapie zadyszkę w niektórych grach nawet przy 1440p, 5800x z pewnością pomoże. Wszystko zależy od gier w które grasz, bo jeżeli chodzi o new world to niestety ale to jest mmo, a tam bardziej liczy się CPU niż GPU. Sam grałem wcześniej w bete no i niestety w miastach jest lipa z klatkami, ale na to musisz się naszykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2021 o 13:01, Grucholek napisał:

mam aktualnie procesor Ryzen 7 3700X oraz kartę RTX 3080. Gram głównie w rozdzielczości 1440p i niestety często mam lagi gdy użycie karty graficznej nie przekracza 70%. Najbardziej było to widoczne w becie New Worlda. 

np ryzen 5800x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2021 o 16:02, Send1N napisał:

Skoro masz 3700x to zapewne możesz wsadzić tam np 5800x będzie lepszy ale 3700x to dobry cpu jesteś pewny że to on stanowi problem?

Przeciez zaden Zen2 nie wykrami tej karty chocbys pol roku spedzil na OC i kalibracji :lol2: Ta karta jest tak mocna, ze dla niej 1440p to takie "1080p". Nie chce wiedziec jakie botelnecki beda przy nastepnje generacji gpu, ktora ma byc podobno prawie 2x wydajniejsza :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale bardziej mi chodziło o te inne problemy niż utylizacja, new world jest dziwny nie raz miałem bottlenecka w grach na innych sprzętach :E a lagów nie było ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Botelneck nie powoduje lagow wiec to musi byc jakas inna przyczyna, a 3700X daje na tyle dobry fps, ze rozgrywaka bedzie bardzo plynna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

true a nie ma jeszcze takiego proca abyś nakarmił 3080 we wszystkich tytułach w 1080p a czasem nawet 1440p pozwala się karcie ponudzić. Ta karta w niższych rozdzielczościach w zależności od tytułu wyświetla tyle fps ile uważa za stosowne xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1440p zależy od ustawień, w zdecydowanej większości gier to karta jest wąskim gardłem i to przy Ryzenie 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się pomyliło, bo to 3600 jest wąskim gardłem dla RTX 3080 w WQHD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kalderon napisał:

 

Ale Ty chlopie jestes naiwny, nie masz zielonego pojecia o sprzecie i wrzucasz ten guano test gdzie wszystkie wyniki sa splaszczone.

Podrzucam ci miejsce procesorowe Blacka i teraz porownaj z tym co w gowno sponsorowanym tescie zaprezentowalo HU.

normalnie znajacy sie na sprzecie gosc od razu by wiedzial, ze ten test jest zwalony ale przeciez pelikany lykna wszystko.

Kiedy Ty wreszcie zmadrzejesz i przestaniesz opeirac wiedze na Yt tylko na praktyce :lol2:

Nie ma roznicy :boink:

9dqzhQE.png

 

Jak tam te testy :lol2:Testy w meijscu graficznym zapewne ale skad Ty to mozesz wiedziec

GaSn7jt.png

Najsmiejszniejsze jest to, ze w 1080p przy RTX 3080 nie ma roznicy miedzy R3600 a 10900k :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

przestaniesz opeirac wiedze na Yt

..."powiedział, wklejając screen z youtube'a"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kalderon napisał:

..."powiedział, wklejając screen z youtube'a"...

To jest nawet za trudne dla ciebie, zeby zrozumiec sens tego zdania :lol2:  Ja opieram wiedze na doswiadczeniu, dzieki ktoremu moge weryfikowac takie testy naYT, a nie opierac na nich wiedze jak TY nie majac zielonego pojecia i kompromitujac sie w kazdym dziale :szczerbaty:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2021 o 00:20, kalderon napisał:

.."powiedział, wklejając screen z youtube'a"...

black ma taka mentalność i wiek ze nie fejkuje?

Inna sprawa ze on to zawsze na swoje jak mu nie pasuje.Albo ze youtube albo ze wrzucasz jakiegoś randoma.Bo on nie jest randomem?

 

I nie wrzucaj dwa centy ,linusa ,HU,game nexus czy jak mu tam bo kasiury biora ,tak jak i mało znanych  fejkarzy z power poinowa plansza

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...