Skocz do zawartości
dalbane

Pętla automatycznej naprawy Windows 10, brak konta Administratora pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

No więc od ostatniej aktualizacji Windowsa 10 moich problemów nie ma końca. Po aktualizacji nagle jeden z monitorów przestał łapać sygnał i nie mogłem za nic wykryć go na nowo w panelu Nvidii ani nigdzie, mniejsza z tym. Spróbowałem starego sposobu czyli podpinanie kabli, wyłączenie kompa, zasilania, listwy itp i odpalania na nowo. I teraz cyk, wyskakuje mi w nieskończoność Automatyczna Naprawa i nie jestem w stanie nic zrobić, ani przywrócić systemu ani otworzyć wiersza poleceń ani nic, bo proszony jestem o zalogowanie na konto Administratora, które rzekomo nie istnieje na moim PC... Proszę o pomoc. Czy pozostaje mi już tylko format i utrata danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz system w wersji 21H1?

Czy w trybie awaryjnym jest to samo?

Spróbuj przeinstalować sterowniki Nvidii:

Odinstaluj je > restart > zainstaluj świeże > restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal komputer z botowanego pendriva z Win10 i wtedy próbuj naprawy systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do naprawy systemu to już nieaktualne. Zanim zdążyliście odpisać to już niestety straciłem cierpliwość i zrobiłem format wszystkiego. Ale z kolei tak samo jak wcześniej, kiedy doszło do aktualizacji Windowsa jeden z monitorów znów nie jest wykrywany przez system i nie bardzo rozumiem z czym to może jeszcze być powiązane skoro nie ze sterownikami grafiki. Oba monitory są podłączone w Displayport do karty graficznej. Kable itp. są w porządku bo nawet teraz po formacie było z powrotem wszystko ok, aż Windows się zaktualizował.

4 godziny temu, Galvatron napisał:

Spróbuj przeinstalować sterowniki Nvidii:

Odinstaluj je > restart > zainstaluj świeże > restart

Nic nie pomogło :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie update windowsa tzn łatka któraś powoduje problem to się  często zdarza patrzeć jak microshit wydaje aktualki.

raz miałem pętle gdzie nie chciał startować windows i widniało że dysku pusty dopiero format dysku pomógł i na nowo win 10.

Na szczęście zablokowałem windowsowy update na jakiś czas i do gier używam oleda sony 85c 120hz 4k, no i jakoś się gra?

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja naprawdę nie wiem co jeszcze muszę zrobić, żeby mi wykrył ten drugi monitor, bite 5 godzin siedzę i czytam tematy na zagranicznych forach, oglądam filmiki z tym związane, ale nic nie pomaga. Z tego co widzę sporo ludzi ma ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz kartę graficzną?

Masz możliwość przetestować na innej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI RTX 2070 GAMING Z

Nie mam możliwości przetestowania na innej, ale tak jak mówię - robiłem formata, żeby zwalczyć poprzedni problem i po instalacji Windowsa na świeżo normalnie wszystko działało łącznie z dwoma monitorami. Coś się dzieje po aktualizacji, że nagle przestaje działać jeden.

 

PS: Teraz to już w ogóle nic nie rozumiem, podłączyłem ten niewykrywany pod HDMI zamiast displayportu to w końcu chociaż się pojawił w menedżerze urządzeń i w panelu Nvidii, natomiast nadal ekran jest ciemny i LED podświetlony na czerwono (normalnie jest niebieski kiedy monitor hula). Normalnie jakby od aktualizacji karta nie była w stanie dwóch monitorów ogarnąć, niezależnie od kabla.

Edytowane przez dalbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...