Skocz do zawartości
kampare

Karta pod i5-4570

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

temat dosyć często był wałkowany, ale aktualnie stoję pod ścianą i nie wiem za bardzo co zrobić. Chciałbym streamować gry takie jak LOL, CS:GO itp. natomiast nie wiem czy opłaca się do takich podzespołów dokupywać kartę graficzną czy po prostu kupić nowy komputer. Jeśli opłaca się to jaką? 

Posiadam sprzęt:
Procesor: i5-4570
Płyta główna: ASROCK B85 Fatal1ty Killer
Zasilacz: Thermaltake 600w Litepower
Karta graficzna - Brak
RAM: 8gb (nie wiem jaki)
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz mało ramu, dwa słaby proc, trzy jaki masz budżet? Cztery, wymieniaj cała platformę, bo stream na tym sprzęcie sensu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejTrg 8GB RAM-u będzie za mało do LOLa czy CS'a? 

Grałem u siebie w lola na ultra mając i5-4460 + GTX 960 2GB, co prawda RAMu miałem 16, ale 8 też w zupełności to wystarczy.

Natomiast do gier tego typu wystarczy GTX 750 Ti 2GB (400-500zł używana) lub GTX 1050 Ti 4GB jeśli chcesz coś nieco bardziej przyszłościowego, ale tutaj cena będzie zdecydowanie wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jsfighter napisał:

(...) GTX 750 Ti 2GB (400-500zł używana) lub GTX 1050 Ti 4GB jeśli chcesz coś nieco bardziej przyszłościowego, ale tutaj cena będzie zdecydowanie wyższa.

750 Ti spokojnie można zakupić za 300 zł. 500 zł to już pułap 1050 Ti. Fakt, szczególnie w drugim przypadku trzeba być cierpliwym, aż pojawi się dogodna oferta. No i szybkim, bo te karty w tej cenie znikają w ciągu kilku godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam takiej szukam, poniżej 350zł na allegro nie widziałem. Na olx pewnie taniej, ale tam też ryzykowniej jeśli o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy czytacie ze zrozumieniem? Do grania to i może starczy ale granie i stream, jeszcze z 8gb ramu to niezbyt to widzę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu grałem w lola na atomie z 2 GB ramu, więc i5 i 8gb spokojnie starczy, a jeśli chodzi o kartę do stosowania to tylko NVIDIA i nowsza niż seria GTX 6xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kola3492 napisał:

2 lata temu grałem w lola na atomie z 2 GB ramu, więc i5 i 8gb spokojnie starczy, a jeśli chodzi o kartę do stosowania to tylko NVIDIA i nowsza niż seria GTX 6xx

Kuźwa mać , proponuję powrót do szkoły i czytanie ze zrozumieniem... To że grałeś to uj ,nawet byś na 486 grał nic to nie wnosi do tematu. Przeczytaj najpierw OP a później dopiero odpisuj... Kolejny...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie swoje archiwum. Streamowałem kiedyś testowo Minecraft multiplayer (grając w umiarkowanie obciążającą gierkę). Faktycznie, stream nieco przycina momentami, ale przez 80% czasu stabilne 50FPS (bo akurat streamowałem w 50FPS). Warto dodać, że w tle działał jeszcze discord i leciała jakaś muzyka z przeglądarki z YouTube.
Oczywiście Minecraft CS'owi nie równy - sam nie grałem nigdy w CS'a nawet, więc niestety nie mam porównania, ale ja dalej uparcie twierdzę że to co masz (proc nieco lepszy niż mój, z RAM'em może być różnie) da radę uciągnąć gaming+stream. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie da rady, w przypadku CS to na bank nie, ale streaming w 50 fps ze spadkami to kupa, a nie stream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...