Skocz do zawartości
Grandmasterek

[Zamknięty]Dlaczego moim zdaniem konsole nigdy nie dorównają PCtom?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktos chciałby przytoczyć kontrargumenty i "udowodnić", że się mylę to zwracam honor :D

Więc tak. Konsole są głównie dla casuali którzy grają raz w tygodniu żeby się odstresować przy piwku ze znajomymi, miło że po tak długim czasie w końcu do tego doszliśmy. Quick Resume to przydatna funkcja, no chyba że twoja konsola akurat nagle postanowi że potrzebuje aktualizacji i będziesz na nią czekac pół godziny xDDDD. Nawiasem mówiąc ten sam efekt, a może nawet lepszy osiągniesz kupując dysk SSD i stawiając na nim system, wtedy jego uruchomienie i odpalenie gry zajmuje ledwie kilka sekund.

Ludzie którzy moeiacos w stylu: "Gram na tv 65 cali imersja jest znacznie lepsza niż granie na 24 calach."

No ja też chciałem sobie kupić duży monitor do kompa ale zapomniałem że wyszła ta ustawa która tego zabrania, szkoda że technologia nie poszła jeszcze na tyle daleko żeby można było odczuwać pełną immersję na monitorach panoramicznych w stylu Philips 439P9H/00 43 cale albo Asus ROG Strix XG49VQ 49 cali, faktycznie pcmasterrace pod tym względem w tyle względem konsolowców grających na pierdzące plazmie kupionej na kredyt w 2010.

I co to w ogóle za mowienie ze można odsprzedac gry na konsole?

No jasne, przy spadku 25% ceny, nie wspominając już o tym że gry na konsole są wielokrotnie droższe od PC-towych a ceny nówek nie spadają z czasem xD. Na pc-cie za to masz ciągłe promocje czy to na steamie czy gogu, tanie klucze z aktywacją międzynarodową w sklepach typu g2a czy Kinguin, darmowe gry na Epicu czy też jak słusznie zauważyłaś - możliwość piractwa. Nie wspominając juz o tym że PC-towcy przynajmniej nie muszą płacić za multi.

Mam beke jak ktoś mowi:

"Za Cenę PS5 dzisiaj nawet katy graficznej się nie kupi. PC w dzisiejszych czasach to nieopłacalne dno."

- A za cenę Opla Corsy nie kupisz Nisssana GTR z 2019, za cenę Samsunga nie kupisz nowego Iphona. Bezsensowny argument, jak ktoś jest niedzielnym graczem no to faktycznie może sobie kupować złoma od Sony za 1200 ale jeżeli ktoś jest prawdziwym hardkorowym gejmerem dla którego gry to pasja to będzie oszczędzał i wyda nawet 10k na nową kartę graficzną.

A jak bierzesz prysznic dziennie przez 2 godziny i 10 razy dziennie spłukujesz wodę w kiblu to za marnowanie wody nie odpowiadasz ty tylko przedsiębiorstwo komunalne dostarczające ci usługi kanalizacyjne xD. Konsole zwyczajnje SPOWALNIAJA RYNEK GIER.

Ostatnio jakis typ mi napisal cos takiego:

"No tak, przecież w takich czasach dobrobytu to każdego stać na kompa za minimum 10k. Szczególnie w Polsce. Zresztą co ja gadam? Co pół roku/rok wychodzą nowe karty graficzne, "sreteiksy" które sięgają kwot do 20k."

- No tak, zapomniałem że standardowym argumentem każdego console peasanta jest "LuDzKiE oKo niE wIdZI wiEnCeJ niŻ 30 FPS", "różnica to 3% dla oka" trollface i tak dalej i tak dalej. Kiedy monitory 144hz na konsole? A no tak, zapomniałem że masz 10 cali więcej na starej plazmie xD, nie było tematu. Twoje ukochane DS2 i Wiedźmin 3 musiały zostać specjalnie zdwongradowane pod konsole. Podobna sytuacja była choćby z The Division, Watch dogs gdzie była nawet oryginalne ustawienia graficzne przed downgradem na konsole były ukryte w plikach gdy ale zostały zablokowane i nie dało się ich normalnie odpalić xD. To że Iphone jest droży od Samsunga a GTR czy Mustang Shelby GT500 są droższe od poloneza czy corsy to nie znaczy że nikt ich nie kupuje i że corsa co prawda jeździ dwa razy wolniej ale też można nią nieźle poświrować na torze XDDDDDDDDD. Już nie wspminając o możliwość pełnej customizacji, dowolności ustawień graficznych, instalacji modów - w tym również graficznych.

Drogie karty graficzne sa związane z rynkiem kryptowalut i wyniającym z tego podrożeniem kart graficznych, to osobny problem którym również należy się zająć. Zresztą już karta która przewyższa konsole to koszt bagatela około tysiąca złotych.

Dzisiaj jakis konsolowiec mi napisal:"Ba to konsole wymuszają rozwój.. wprowadzono w nowej generacji konsol ssd -magia.. ssd staje się wymogiem minimalnym nowych gier i na pc xD"

- wy tak poważnie XD? SSD które na kompach jest już używane od 10 lat, W KOŃCU zostaje wprowadzone do konsol nowej generacji, no cud techniki, nic tylko klaskać xD.

Jednym słowem, gracze konsolowi to casuale.

Jeszcze słowem podsumowania przedstawię parę faktów:

- Konsole ograniczają rozwój fizyki i grafiki w grach

- Powodują konieczność implementacji upośledzonego sterowania i interfejsu dostosowanego pod gamepada

- Powodują downgrady graficzne gier

- Argumenty z ankietami steam możesz sobie wsadzić w dupę, DUŻO ludzi wskoczyło na Steam, aby zagrać w gówniane małe powieści wizualne lub gry niezależne 2D. W późnych latach 90./początku i późnych latach 00. ci ludzie nie grali na PC. Dosłownie byliśmy tylko my, faceci z prawdziwymi komputerami do gier. I nie brakowało ekskluzywnych produktów, w tym ekskluzywnych, które stopiły nasze komputery, takie jak Half Life 2, Battlefield, Far Cry, Crysis i Metro 2033 (z których wszystkie zostały później wykastrowane i przeniesione na konsole).

- Konsole już od dawna nie są sprzętem high-endowym a konieczność tworzenia gier wieloplatformowych rujnuje ich potencjał

- Konsole polegają na budowaniu monopolu (Sony było znane z głodzenia developerów aż będą pomijać inne platformy, przez co powstają złe porty), chodzi o przekupywanie ich jeśli nie są w stanie ich przyciągnąć przez udziały w rynku (płatna ekskluzywność). Chodzi o robienia co się da aby zawłaszczyć jak najwięcej serii aby konkurencja nie miała nic, co zostawia cię z większą częścią rynku i potęgą, skupiają się tak bardzo na zabijaniu innych platform że nie mają pieniędzy na stworzenie dobrego produktu

- Tu jest wypisane 12 sposobów w jakich konsole psują rynek gier xD https://kotaku.com/5788122/12-ways-consoles-are-hurting-pc-gaming

- Komputery są dużo lepsze do polegających na rywalizacji gier online

- Wyższa liczba klatek na sekundę (co niemożliwe w konsolach) zwiększa możliwości gracza

- PC jest królem starych i nowych gier

- Gry na PC lepiej rozwijają rynek, wprowadzają ciekawsze rozwiązania techniczne i mechaniki

- Części do PC mają dłuższą gwarancję

- Komputer możesz sobie otworzyć samemu w celu czyszczenia, modernizacji lub naprawy

- Budżet na konsolę można przeznaczyć na upgrade komputera

- Komputer jest wielofunkcyjny

 

Pozdrawiam cieplutko i liczę na odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I założyłeś konto tylko po to, aby wkleić tutaj ten słowotok? Niesamowite XD

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś rodzice pozwolili włączyć komputera późno w nocy :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up, on to zrobił nielegalnie, bez wiedzy rodziców, łobuz normalnie ?

 

Aby offtopu nie było to polecę klasykiem "Za długie nie czytam"

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście to Twoje zdanie. Ja mam inne.

Konsola to wygoda. Włączam i działa. A PC to wieczna walka z systemem, sterownikami itd. Nawet jak mam xcloud włączyć na laptopie to zawsze chwile to trwa. Plus to ze mam tv w salonie i podłączanie laptopa tez zajmuje czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zapsu napisał:

Całe szczęście to Twoje zdanie. Ja mam inne.

Konsola to wygoda. Włączam i działa. A PC to wieczna walka z systemem, sterownikami itd. Nawet jak mam xcloud włączyć na laptopie to zawsze chwile to trwa. Plus to ze mam tv w salonie i podłączanie laptopa tez zajmuje czas. 

Przychodzi jakiś bot, dodaje swoje żale, Ty czytasz i jeszcze odpowiadasz, gratulacje.

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grandmasterek napisał:

Słuchaj, nie jestem żadnym botem Andrzej. 

Nawet nie potraficie dodać kontrargumentow. Gratulację. ?

jestes noname dla forum nikomu sie nie chce z toba dyskutowac a tym bardziej czyatc jakis pseudo wywodów  idz i nierozmnazaj sie :_)

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kontrargumenty do takiego g. jakie wypociles, ale proszę odpowiem Ci na jedno bo dalej mi się nie chciało czytać tego g.

 

"Quick Resume to przydatna funkcja, no chyba że twoja konsola akurat nagle postanowi że potrzebuje aktualizacji i będziesz na nią czekac pół godziny xDDDD."

 

No to sobie wyobraź, że a życiu nie widziałem aktualizacji na XSX bo się robi sama w nocy xDDDDDDDD a na PC wlatuje aktualizacja ściąga instaluje potem reset pc i trzy godziny instalacji i się modlić żeby się nie wywaliło na niej bo akurat Bateria w płycie głównej źle współdziała z tą aktualizacją xDDDDDDDDDDD idź na jakąś grupę pcmr dla 10 latków tam będzie twój poziom.

Edytowane przez martingg
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w ps, dużo gram na pc-cie w różne gry, dużo czasu spędzam przy grach na pc. Nie porównujemy tu co jest lepsze ps czy pc, znajdujemy się na forum miłośników ps-a.Ja myślę tak że autor tematu jest inteligentny inaczej.... brak mi słów jakie ludziki chodzą po tej ziemi. Do autora tematu  brak Ci rozumu , wyobraźni itp. Strata czasu na czytanie tego co piszesz, więc nie pisz więcej.  

Edytowane przez serwkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat jak jeszcze nie było żadnej odpowiedzi i miałem nadzieję, że nikt nie odpisze trollowi. Rozczarowałem się. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nadzieję, że nie będziesz poświęcał swojego czasu na czytanie takich wypocin. Rozczarowałem się.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...