Skocz do zawartości
Expray1

dell aw2721d ips glow ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Zakupiłem monitor aw2721D prosto od della i w załączniku widać w dwóch dolnych rogach białe światło które denerwuje podczas grania. 

Sam monitor jest świetny ale czy takie coś podchodzi pod wymiane na inny egzemplarz ? 

Pozdrawiam.

received_547850266326214.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło na rogach ekranu przebija ci się na tekstury podczas grania ?

Jeżeli nie minęło 14 dni od zakupu, możesz towar zwrócić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Doamdor napisał:

Światło na rogach ekranu przebija ci się na tekstury podczas grania ?

Jeżeli nie minęło 14 dni od zakupu, możesz towar zwrócić.

 

Ale czy one wszystkie tak mają, czy moge liczyć jednak na lepszy egzemplarz jeśli go wymienie ?

Edytowane przez Expray1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły co do wymiany. Może Ci się trafić jeszcze większy szrot lub znośna sztuka.
 

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kamilos69 napisał:

Nie ma reguły co do wymiany. Może Ci się trafić jeszcze większy szrot lub znośna sztuka.
 

Ok a to co jest na zdjęciu to ips glow czy backlight bleeding bo nie rozumiem różnicy.

Ips glow to coś typu srebrzenie a backlight bleeding światło dostające się z tyłu ekranu ta ? Czyli to na zdjęciu to raczej to drugie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS Glow jest widoczny pod kątem. 

Moim zdaniem ten egzemplarz nie jest taki zły. Ale jeśli faktycznie Ci to przeszkadza w grach (nie wnikam jak to możliwe) to możesz zagrać w "loterii monitorowej" :)

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sztuki aw2721d, jeden dużo lepszy, drugi niewiele. Jesteś pewny że to akurat to przeszkadza? Lecisz na podświetleniu 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Wu70 napisał:

Mam dwie sztuki aw2721d, jeden dużo lepszy, drugi niewiele. Jesteś pewny że to akurat to przeszkadza? Lecisz na podświetleniu 100%?

Chodzi Ci o porównanie, że lepsze od mojego egzemplarza ? Gdy robiłem zdjecie to było podświetlenie albo 50 % albo 45 %. Jedno z dwóch. Sprobuje na 100 % zrobić jeszcze foty. Może będzie to bardziej widoczne, aczkolwiek nie będe na takim mocnym grał ( już 50 % bylo za mocne).

Mam po prostu wrażenie, że ten lewy dolny róg jakoś wychwycam, szczególnie wtedy gdy jest tam ciemniej i wtedy jakoś mi to jakby troche przeszkadza bo zwracam na to uwage. Ogółem monitor wyśmienity pod prawie każdym innym względem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quality control w monitorach gamingowych to chyba nie za bardzo  istnieje. Trochę żal, że w sprzęcie za jednak sporą kwotę trzeba grac w loterię panelową.

Poiżej moja Iiyama za ponad dwukrotnie mniejszą kasę przy ~120 cd/m2. Czyli można.

iiyama.jpg

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Expray1 napisał:

Chodzi Ci o porównanie, że lepsze od mojego egzemplarza ? Gdy robiłem zdjecie to było podświetlenie albo 50 % albo 45 %. Jedno z dwóch. Sprobuje na 100 % zrobić jeszcze foty. Może będzie to bardziej widoczne, aczkolwiek nie będe na takim mocnym grał ( już 50 % bylo za mocne).

Mam po prostu wrażenie, że ten lewy dolny róg jakoś wychwycam, szczególnie wtedy gdy jest tam ciemniej i wtedy jakoś mi to jakby troche przeszkadza bo zwracam na to uwage. Ogółem monitor wyśmienity pod prawie każdym innym względem. 

Tak ale to tylko zdjęcia więc nie ma co się sugerować tak dokładnie, na pewno sam mam dwie różne sztuki względem siebie, jak wymienisz może trafisz lepszy ale jak dla mnie podobna szansa do tej że trafisz podobny/gorszy. To świetny monitor ale pod tym względem na każdym coś będzie i tak.
Jak jeszcze tak dokładnie sprawdzasz to faktycznie potem można wyjątkowo zwracać uwagę bo sam tego szukasz ;-) Może też po wygrzaniu się minimalnie poprawi, ale nie ma co liczyć na cuda.

Ale jakby mi to faktycznie przeszkadzało to jasne że można próbować wymieniać, nic na tym nie tracisz, możesz od razu zamówić kilka i zostawić jeden żeby nie tracić czasu

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2021 o 21:39, Wu70 napisał:

Tak ale to tylko zdjęcia więc nie ma co się sugerować tak dokładnie, na pewno sam mam dwie różne sztuki względem siebie, jak wymienisz może trafisz lepszy ale jak dla mnie podobna szansa do tej że trafisz podobny/gorszy. To świetny monitor ale pod tym względem na każdym coś będzie i tak.
Jak jeszcze tak dokładnie sprawdzasz to faktycznie potem można wyjątkowo zwracać uwagę bo sam tego szukasz ;-) Może też po wygrzaniu się minimalnie poprawi, ale nie ma co liczyć na cuda.

Ale jakby mi to faktycznie przeszkadzało to jasne że można próbować wymieniać, nic na tym nie tracisz, możesz od razu zamówić kilka i zostawić jeden żeby nie tracić czasu

A jak najlepiej sprawdzić ips glow ? W sensie czytałem żeby jakoś ustawić monitor pod jakieś tam ustawienie, wyłączyć wszystkie światła i ustawić iso w tel i wtedy dopiero robić zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2021 o 19:36, 5hogun napisał:

Quality control w monitorach gamingowych to chyba nie za bardzo  istnieje. Trochę żal, że w sprzęcie za jednak sporą kwotę trzeba grac w loterię panelową.

Poiżej moja Iiyama za ponad dwukrotnie mniejszą kasę przy ~120 cd/m2. Czyli można.

iiyama.jpg

 

 

Przestań bajki opowiadać  twoje zdjęcie się nadaje do ......  robiąc tak fotki to można zrobić z każdym monitorem dosłownie  i będzie wyglądało jakby monitor miał filtr ćwierćfalowy i nie miał dosłownie żadnego uszczerbku wylania a to jest praktycznie niemożliwe ,nawet szkiełka za 20-30tyś mają drobne bubelki a tutaj masówka za kilka setek ,podkreślam raz jeszcze wypaczasz dla innych prawdziwy podgląd jak wygląda matryca i jej wady  zdjęcie zrobione totalnie źle nie wiem czy celowo czy z powodu totalnie braku wiedzy :E!!!!!! do autora tematu masz przyzwoitą sztukę  i jakbyś przeżucił z 50szt tych monitorów to może miałbyś z 20% że trafisz na trochę lepszą sztukę

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, unadarek napisał:

Przestań bajki opowiadać  twoje zdjęcie się nadaje do ......  robiąc tak fotki to można zrobić z każdym monitorem dosłownie  i będzie wyglądało jakby monitor miał filtr ćwierćfalowy i nie miał dosłownie żadnego uszczerbku wylania a to jest praktycznie niemożliwe ,nawet szkiełka za 20-30tyś mają drobne bubelki a tutaj masówka za kilka setek ,podkreślam raz jeszcze wypaczasz dla innych prawdziwy podgląd jak wygląda matryca i jej wady  zdjęcie zrobione totalnie źle nie wiem czy celowo czy z powodu totalnie braku wiedzy :E!!!!!! do autora tematu masz przyzwoitą sztukę  i jakbyś przeżucił z 50szt tych monitorów to może miałbyś z 20% że trafisz na trochę lepszą sztukę

Takiej czerni jak na tym zdjęciu to chyba nawet na VA nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie to zdjęcie wygląda tak, że widzę monitor, widać podświetlenie matrycy i  jasną ścianę w kolorze piaskowym.

proszę zdjęcie z tesu na PurePC. Wyobraź sobie, że u mnie jest taka sama.

https://www.purepc.pl/iiyama-g-master-gb2770qsu-b1-red-eagle-test-monitora-do-gier-na-pokladzie-matryca-ips-165-hz-oraz-rozdzielczosc-wqhd?page=0,5

Edytowane przez 5hogun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, 5hogun napisał:

Na telefonie to zdjęcie wygląda tak, że widzę monitor, widać podświetlenie matrycy i  jasną ścianę w kolorze piaskowym.

proszę zdjęcie z tesu na PurePC. Wyobraź sobie, że u mnie jest taka sama.

https://www.purepc.pl/iiyama-g-master-gb2770qsu-b1-red-eagle-test-monitora-do-gier-na-pokladzie-matryca-ips-165-hz-oraz-rozdzielczosc-wqhd?page=0,5

ale Twoje zdjęcie jest z zaciemnionego pokoju. Jeszcze napisz przy jakich ustawieniach monitora zrobiłeś zdjęcie. I matryca aparatu powinna zdjęcie jeszcze podświetlić w stosunku do obrazu rzeczywistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w drugim poście macie trochę o robieniu fotek. BLB i glow.

Ogólnie robienie fotek tak, aby oddawały to co realnie widzimy to nie taka prosta sprawa, szczególnie słabym fonowym aparatem.

A sam IPS glow będzie głównie i najbardziej widziany gdy patrzymy pod kątem. A na co dzień jak siedzimy przy monitorze, aby go zminimalizować trzeba po prostu zachować odpowiednią odległość od monitora. Jak będziemy siedzieć za blisko to będzie bardziej intensywny.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robiłem za dnia ale zasłoniętym oknem więc w takim pólmroku. Jasność na 10% opierając się na Pure to około 120cd/m2.

Nie wiem jak to widzisz u siebie. Patrzę na telefon i widzę wyraźnie monitor na tle jasnej ściany. Być może mój wyświetlacz tak rozjaśnia a faktycznie jest za ciemnie. Będę w domu to spróbuję się poprawić.

Zresztą mniejsza z tym jak moja sztuka wygląda. Na benchmarku też świetna sztuka.

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/iiyama-gb2770qsu-test-recenzja.html

Jedynie chciałem napisać, że jako zwykły konsument tez  taką otrzymałem. A próbowałem wcześniej dwóch innych modeli  i to było niebo a ziemia pod tym kątem na korzyść tej Iiyamy.

Swoją drogą na benchmarku się chyba pomylili, pewnie sugerując się displayspecification,.com. Ten monitor nie ma panelu M270DAN06.8  tylko M270DAN08.6 z pełnym 8 bit.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto robi fotkę pokazując buble na jasności 10% albo zjeżdzając na zero :E zrób fotkę z jasnością na 100%  aparat z 1,5m od szkiełka i nie naświetlaj  wtedy pokaż :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem co mogłem. Z lampą się nie da bez lampy nie ostrzy. W oświetlonym pomieszczeniu wychodzi na niebiesko. Po ciemku zaszumiona pikseloza. 

 

Użytkowa jasność;

img-20210924-224940.jpg

 

img-20210924-225123.jpg

 

100% jasności;

img-20210924-230340.jpg

 

img-20210924-230331.jpg

 

Jak na masówkę uważam, że jest całkiem dobrze. Lepszych swoim telefonem nie zrobię , przykro mi. Odsyłam do recenzji, tam zapewne mają lepsze.

Edytowane przez 5hogun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo przyzwoicie ,powiedzmy że fotki zrobione trochę lepiej i przynajmniej pokazują w jakimś stopniu stan faktyczny(drobne wycieki na dole i z prawej strony ,jakby fotka była jeszcze lepiej wykonana to pewnie lepiej byłoby to widać i sporo więcej  :-) ),tamte poprzednie zdjęcie wypacza mocno całość gdyż użytkownicy którzy naoglądają się ,naczytają się a nie mają pojęcia  będą myśleli że tak ma wyglądać matryca a to jest najzwyczajniej praktycznie nie możliwe :-P

Edytowane przez unadarek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, 5hogun napisał:

Zdjęcie robiłem za dnia ale zasłoniętym oknem więc w takim pólmroku. Jasność na 10% opierając się na Pure to około 120cd/m2.

Jakie ISO? Jaka jasność optyki/przysłona? Jaki czas naświetlania?

10 godzin temu, 5hogun napisał:

100% jasności;

img-20210924-230331.jpg

Równy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, unadarek napisał:

Jest bardzo przyzwoicie ,powiedzmy że fotki zrobione trochę lepiej i przynajmniej pokazują w jakimś stopniu stan faktyczny(drobne wycieki na dole i z prawej strony ,jakby fotka była jeszcze lepiej wykonana to pewnie lepiej byłoby to widać i sporo więcej  :-) ),tamte poprzednie zdjęcie wypacza mocno całość gdyż użytkownicy którzy naoglądają się ,naczytają się a nie mają pojęcia  będą myśleli że tak ma wyglądać matryca a to jest najzwyczajniej praktycznie nie możliwe :-P

Zrobiłem bieda fonem i wrzuciłem nie patrząc bo na fonie wyglądało ok.. Przyznaję ci rację, lepiej było nie robić niż robić źle,

 

2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Jakie ISO? Jaka jasność optyki/przysłona? Jaki czas naświetlania?

 

Jakie co? :E

Nie mam lustrzanki, nie znam się na robieniu zdjęć. Nawet nie mam chwilowo normalnego telefonu. Jadę na służbowym, który robi takie oszałamiające zdjęcia.

Nawet wyłączonemu monitorowi, nie zrobi przyzwoitego zdjęcia.

IMG-20210925-095813.jpg

 

Jeszcze pod kątem mogę zapodać. Widać manifestujący się glow.

Normalne tryb aparatu, który rozjaśnia.

IMG-20210925-095259.jpg

 

Jakiś tryb pro auto, bliższy rzeczywistości.

IMG-20210925-095605.jpg

 

edit;

Jeszcze pomyślałem, że podepnę drugi monitor, Eizo EV2450 i zobaczę jak z nim wychodzą zdjęcia.

IMG-20210925-113216.jpg

IMG-20210925-113207.jpg

 

 

 

Edytowane przez 5hogun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że bardzo fajnie Ci świeci ta iiyama. Miałem kiedyś iiyame na MVA i też była pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, użytkuję monitor od kilku dni i generalnie nurtuje mnie jedno pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy nie masz wrażenia, że ekran na AW2721D jest lekko wypukły? Wygląda to trochę jak w starych telewizorach sprzed 20 lat. Nie wiem czy to kwestia jakiś ustawień, zmiany trybu wyświetlania, czy też po prostu charakterystyka tej matrycy, bądź co gorsza jakaś dziwna wada ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ojciecmajster napisał:

Czesc, użytkuję monitor od kilku dni i generalnie nurtuje mnie jedno pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy nie masz wrażenia, że ekran na AW2721D jest lekko wypukły? Wygląda to trochę jak w starych telewizorach sprzed 20 lat. Nie wiem czy to kwestia jakiś ustawień, zmiany trybu wyświetlania, czy też po prostu charakterystyka tej matrycy, bądź co gorsza jakaś dziwna wada ekranu.

Weź poziomice albo coś innego prostego np kij od szczotki i przyłóż do monitora.
Podejrzewam, że jest prawdą to co piszesz. Po prostu geniusz inżynieryjny della. Jakiś idiota sobie wymyślił, że tak lepiej.
Ja w G3223D tak mam. Ekran nie jest idealnie płaski tylko na dole lekko wypukły. Między bokami a środkiem na dole ekranu jest kilka mm różnicy. Tak nie wiem ze 3mm.
Pytałem u della. Tak ekran jest zaprojektowany.
Najprościej zapytać na pomocy technicznej della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...