Skocz do zawartości
Astec

Możliwość zepsucia się obu slotów PCIx16

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 10 letnie mobo M4A88T-EVO/USB3. Jaka jest szansna że padły oba sloty PCIx16? Gdy wpinam karte w górny slot komputer nie loguje do systemu (jest mnóstwo artefaktów w postaci zielonych kresek), w dolnym slocie wchodzi się do systemu (kresek jest mniej, ale nadal są). Nie chce kupić karty wiedząc że obecna jest sprawna. Niestety nie mam karty na podmianę. Płyta ogólnie działa, Phenom II na niej zainstalowany też, pytanie co z tą kartą bądź slotami PCI x 16.

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj całą konfiguracje. Co to za karta? Równie wiekowa jak płyta? 

Bardziej obstawiam pad grafiki niż obu slotów PCI-E naraz. Jak nie masz karty na podmianę to sprawdź ją u kogoś (ostatecznie jakiś lokalny serwis).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Flik napisał:

Podaj całą konfiguracje. Co to za karta? Równie wiekowa jak płyta? 

Bardziej obstawiam pad grafiki niż obu slotów PCI-E naraz. Jak nie masz karty na podmianę to sprawdź ją u kogoś (ostatecznie jakiś lokalny serwis).

Phenom II X6 1075T, ASUS M4A88T-EVO/USB3, 4 GB Kingstona, Radeon HD 6850 1 GB od Power Color, Tracer Highlander 550 W i HDD 1000  GB. Cały zestaw pracował do 2018 roku, do wczoraj przeleżał na strychu, a ja postanowiłem mu dać drugie życie.

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że komputer przeszedł czyszczenie, wszystko przedmuchane itd... Może tylko jakiś kurz gdzieś zalega, a może padła pamięć karty. Moją opinie w temacie już znasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Flik napisał:

Rozumiem, że komputer przeszedł czyszczenie, wszystko przedmuchane itd... Może tylko jakiś kurz gdzieś zalega, a może padła pamięć karty. Moją opinie w temacie już znasz.

Przedmuchany, przeczyszczony. Ok, dzieki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2021 o 06:52, Astec napisał:

Nie chce kupić karty wiedząc że obecna jest sprawna.

No tego właśnie nie wiesz :)

Sprawdzenie Twojej karty graficznej na innym komputerze lub innej karty w Twoim komputerze dopiero wyjaśni, co się zepsuło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...