Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje laptop na studia informatyczne. Bedzie uzywany do programowania oraz innych rzeczy wykonywanych na studiach. W domu ewentualnie uzywany do przegladania internetu/ogladania filmow. Posiadam w domu komputer stacjonarny z windowsem, wiec nie wiem dokladnie czy bardziej nada sie cos od apple czy na windowsie. Nie mam specjalnych wymagan, to juz wy powinniscie mi doradzic co warto kupic.

Osobiscie mam okazje kupic macbooka air 13 na m1, 8gb, 256gb za 4000zl.

Wiem ze na apple da sie postawic dodatkowo windowsa, ale czy to sie nada to takich spraw?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy Windows będzie dobrze chodzić na M1. 

HP Pavilion Aero Ryzen 7-5800/16GB/512/Win10 Silver 4399 złotych

Jest wydajny i świetnie wykonany. Ma 8 rdzeniowy procesor, dobre przebiegi na baterii i bardzo dobrą matrycę FHD IPS. 

Recenzja

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność i kompatybilność nie są najlepsze, chociaż da się pracować. Musiałbyś przetestować programy, które chcesz używać żeby mieć pewność. 

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M1 za 4k to całkiem niezły deal. Jeszcze z alternatyw na Windows jest Matebook 14.

Huawei MateBook 14 R7 4800H/16GB/512/Win10 Touch 3999 zł z kodem "laptopy" tylko do dzisiaj. Matryca IPS dotykowa z 100% pokryciem kolorów, bardzo dobrze wykonanie, procesor 8 rdzeniowy, podświetlana klawiatura, dobry stosunek ceny do wydajności i jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli na m1 maja byc problemy z windowsem oraz niektorymi programami to nie ma sensu sie chyba w to pchac. Ale z tego co widzialem to naprawde fajne sa te macbooki.

Godzinę temu, Czekoladka2 napisał:

M1 za 4k to całkiem niezły deal. Jeszcze z alternatyw na Windows jest Matebook 14.

Huawei MateBook 14 R7 4800H/16GB/512/Win10 Touch 3999 zł z kodem "laptopy" tylko do dzisiaj. Matryca IPS dotykowa z 100% pokryciem kolorów, bardzo dobrze wykonanie, procesor 8 rdzeniowy, podświetlana klawiatura, dobry stosunek ceny do wydajności i jakości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie laptopy maja juz windowsa? Posiadam winka wiec lepiej byloby koszt windowsa przeznaczyc na lepsze podzespoly jezeli jest taka mozliwosc, jezeli warto to mysle ze jestem w stanie dolozyc nawet do 6k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze lepiej pojsc w laptopy gamingowe jezeli takie oferuja lepszy sprzet w takich cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej ciezar mi nie przeszkadza, a jezeli ma byc mocniejszy i z lepszymi podzespolami to czemu nie. czasem moze jakas gre odpale rowniez, ale nie bedzie to moj glowny sprzet do grania. 

caly czas rowniez mysle o tym macbooku, tylko widzialem ze chyba trzeba zabrac wersje z 16gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gierki masz na myśli ? 

Z jednej strony myślisz o macbooku a z drugiej o laptopie gamingowym -musisz wybrać czego oczekujesz bo to dwie totalne skrajności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macbook przekonuje mnie tym, ze jest to solidny sprzet z mega wydajnoscia ktora jest teraz przez m1, tylko najgorsze jest to ze ten windows ktorego bym chcial tez na nim miec, moze miec problem ze stabilnoscia.

nie mam jakis specjalnych gierek, ale moze czasem cos bym sobie odpalil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy gwarancja jest az taka wazna? jakos nigdy nie slyszalem zeby macbook rozwalil sie po roku uzytkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Milusiek01 napisał:

nie mam jakis specjalnych gierek, ale moze czasem cos bym sobie odpalil

Odpowiedź na pytanie jakie to gierki definiuje jakiego laptopa potrzebujesz - może wystarczyć ci integra i wtedy bezsensem jest kupowanie laptopa gamingowego, a może chcesz pograć w jakieś gry AAA i wtedy z tym budżetem cokolwiek poniżej RTX 3060 jest głupotą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej w tak wymagajace gry na nim nie bede gral, moze czasem pogram w csa, nfs, moze bf czy cod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to już są gry które wymagają dodatkowej grafiki, na integrze nie pograsz. Czy dla ciebie bez różnicy czy będzie to laptop gamingowy czy jednak wygląd ma być stonowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Milusiek01 napisał:

Raczej bez roznicy

No to w takim razie proponuję najlepszy model jakim jest niewątpliwie Legion:

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX2060 144Hz - 4949 zł

Świetne chłodzenie, bardzo dobre wykonanie, masz tu 8 rdzeniowy 16 wątkowy procesor z bardzo mocną kartą graficzną RTX 2060. Dodatkowo masz tu matrycę 144Hz która świetnie się sprawdzi przy grach które opisujesz.

RTX 2060 w legionie będzie miał wydajność w grach nie gorszą niż RTX3060 w laptopach innych producentów, gdzie TGP nie jest na poziomie 115W -130W tylko około 70 czy 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens doplacac w nim do dysku oraz 32gb ramu „ na przyszlosc”? w przypadku ramu to dodatkowe 350zl ale czy sie przyda? widze ze dysk mozna dolozyc to moze lepiej z czasem kupic nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto jeśli nie wiesz do czego może Ci się przydać 32GB ramu. Dysk owszem, że lepiej samemu i w razie co można kupić już pcie gen 4.0 + wpakować w slot pcie gen 3.0. Na przyszłość się przyda jak będziesz zmieniał lapka, gdzie powszechne będzie pcie gen 4.0 (cenowo wychodzą bardzo podobnie) chyba, ze chcesz go trzymać dłużej jak 2-3 lata. 

Porównanie ode mnie jakie prędkości ma dysk pcie gen 4.0 w slocie 4.0, a jakie dysk pcie gen 4.0 w slocie pcie gen 3.0. Po prostu dysk pcie gen 4.0 w slocie gen 3.0 osiąga prędkości gen 3.0, ale mam na przyszłość już oba dyski gen 4.0, które mogę przełożyć do nowego lapka w razie konieczności. 

Zrzut-ekranu-2021-09-19-162301.png

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na laptopach Apple nie stawia się Windowsa, bo mają doskonały system operacyjny jakim jest Mac OS. Kwestia ile czasu ktoś go wcześniej używał. Jak jest z papierami i gwarancją, to ok.

Apple MacBook Air M1/8GB/256/Mac OS Space Gray US 4599 zł

MacBook z systemem OS to jeden z najlepiej wykonanych laptopów. Alternatywnie z laptopów do gier powinien wystarczyć Ci laptop z kartą 3050.

MSI GF63 i5-10500H/16GB/512 RTX3050 144Hz 4149 zł

MSI GF63 to smukły i dosyć lekki (1,86Kg) laptop z matowym 15,6"@144Hz ekranem, oraz wydajnymi podzespołami na których płynnie zagrasz w wymienione przez Ciebie gry.

W dniu 20.09.2021 o 09:52, Milusiek01 napisał:

Czy wszystkie laptopy maja juz windowsa? Posiadam winka wiec lepiej byloby koszt windowsa przeznaczyc na lepsze podzespoly jezeli jest taka mozliwosc, jezeli warto to mysle ze jestem w stanie dolozyc nawet do 6k

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX3060 120Hz z 3060-tką 130w za 6,2k dobrze sprawdzi się w najnowszych i najbardziej wymagających grach na najwyższych ustawieniach graficznych.

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy warto ewentualnie doplacac do macbooka pro? co w sprawie tej pamieci ram,bo slyszalem ze lepiej zabrac 16gb, bo tak to dysk jest niszczony przez ciagly zapis na nim czesci z ramu.

w przypadku brania czegos z winkiem to lepiej zabrac 

21 godzin temu, manuelos napisał:

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX2060 144Hz - 4949 zł

Świetne chłodzenie, bardzo dobre wykonanie, masz tu 8 rdzeniowy 16 wątkowy procesor z bardzo mocną kartą graficzną RTX 2060. Dodatkowo masz tu matrycę 144Hz która świetnie się sprawdzi przy grach które opisujesz.

RTX 2060 w legionie będzie miał wydajność w grach nie gorszą niż RTX3060 w laptopach innych producentów, gdzie TGP nie jest na poziomie 115W -130W tylko około 70 czy 90.

czy moze

Godzinę temu, pbesc napisał:

MSI GF63 i5-10500H/16GB/512 RTX3050 144Hz 4149 zł

MSI GF63 to smukły i dosyć lekki (1,86Kg) laptop z matowym 15,6"@144Hz ekranem, oraz wydajnymi podzespołami na których płynnie zagrasz w wymienione przez Ciebie gry.

albo doplacic juz do tego najlepszgo modelu

Godzinę temu, pbesc napisał:

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX3060 120Hz z 3060-tką 130w za 6,2k dobrze sprawdzi się w najnowszych i najbardziej wymagających grach na najwyższych ustawieniach graficznych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu każdy jedzie na prowizji z reflinków więc obiektywności się nie spodziewaj :D

Moim zdaniem z tych trzech które cytuejsz GF odpada - najsłabsza grafika i ogólnie odstaje od Legionów.

Z pozostałych dwóch masz główną różnicę w grafice - 3060 vs 2060.  Przy 2060 masz lepszy ekran 144Hz. Różnica w wydajności niewielka na korzyść 3060 2060 vs 3060 w Legionie - film a różnica w cenie 1200 zł  niewspółmierna do różnicy w wydajnosci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Milusiek01 napisał:

@manuelos a jakie jest twoje zdanie w sprawie tego macbooka?

Ja ogólnie mam bardzo złe zdanie o macbookach z racji ich nienaprawialności, krótkiej gwarancji i ceny niewspółmiernej do tego co oferują. Oczywiście najnowsze procesory znacząco zmieniają tą sytuację, jednak pozostałe kwestie nadal pozostają bez zmian. Chore dopłaty do powiększenia RAM czy dysku to dla mnie jawne plucie w twarz. Żeby nie było - mam cały ekosystem jabłka w domu (mac ze starszym prockiem, iphone, apple watch i ipad 8gen) :)

Oczywiście to jedna strona medalu, zwolennicy znajdą masę pozytywów którym nie przeczę, jednak pytałeś o moje zdanie to jest jak wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...