Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To że na 95% sa to Single  To, że na 95% są to single ranki, a to oznacza że nawet po wykręceniu do 4000MT/s czy wyżej będą mniej wydajne niż dual ranki 3600CL17 po odpaleniu XMP.

4 minuty temu, oh,shut up napisał:

gdzie użytkownika przerasta odpalenie profilu xmp na ramię o hinyxowych (?) kościach

To niekoniecznie jest kwestia użytkownika, niektóre kości potrafią być takim paździerzem że XMP za nic nie chce ruszyć.

5 minut temu, AdRjiaN napisał:

a takie 1x16GB x2 za 300zl IRDM PRO  sa zle ?

Tak, prawdopodobnie siedzą w nich te same paździerzowe kości co w Patriotach.

4 minuty temu, oh,shut up napisał:

to mu się odpali Gear down

Gear Down Mode jest domyślnie właczony i "reaguje" przy opóźnieniach z nieparzystą liczbą (CL15, CL17 itp) równając do góry.

Ja proponuję pamięci, w których trzeba odpalić XMP i nic więcej nie ruszać bo nie warto (3600CL16 wystarczą w zupełności).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
57 minut temu, oh,shut up napisał:

Dodatkowo proponujecie kity 4000mhz do ryzena gdzie użytkownika przerasta odpalenie profilu xmp na ramię o hinyxowych (?) kościach a co dopiero manualne strojenie w dół ramu o timignach 19-19-19.

samo się stroi na Try It 😜  Nie gorzej jak z XMP, a w zasadzie to nawet lepiej pod warunkiem że mamy Bdie. A autor sam musi sobie zdecydować co chce, wsadzić i dac XMP czy w planie będzie dłubane kiedyś czy nie. Czy gra w 60Hz czy w 360Hz. Bo jak 60Hz to z ryszardem 5900x i tak proc wszytko ogarnie nawet jak się zostawi JEDEC w najtańszym krapie ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Minciu napisał:

samo się stroi na Try It 😜  Nie gorzej jak z XMP, a w zasadzie to nawet lepiej pod warunkiem że mamy Bdie. A autor sam musi sobie zdecydować co chce, wsadzić i dac XMP czy w planie będzie dłubane kiedyś czy nie. Czy gra w 60Hz czy w 360Hz. Bo jak 60Hz to z ryszardem 5900x i tak proc wszytko ogarnie nawet jak się zostawi JEDEC w najtańszym krapie ;) 

U mnie na asusie nie ma tego try it. Podsumowując temat to te powinny być ok?

Team Group XTREEM ARGB, DDR4, 32 GB, 4000MHz, CL18 (TF13D432G4000HC18LDC01) - Pamięć - Morele.net

Pamięć RAM G.SKILL Ripjaws V 32GB 3600MHz cena, opinie, dane techniczne | sklep internetowy Electro.pl

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 4000MHz, CL16 (F4-4000C16D-16GVK) - Pamięć - Morele.net

Edytowane przez massas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszym i ostatnim przypadku trzeba zmieniać ustawienia i bawić się z timingami żeby ruszyły na Ryzenie bez błędów. W Team Group może to być dość trudne bo najpewniej siedzą tam dość słabe kości pamięci. I to wszystko dla minimalnego lub żadnego wzrostu wydajności względem Ripjawsów 3600CL16, które pójdą od strzała. Wg mnie nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4000 dla ryzena to tylko problem bo za duzo a jesli chodzi o cl to na morele pokazuja tylko pierwszy to mozna dostać 18/22/22

Wazniejsze jest duall rank .Ja dostałem wiecej wydajności z tego jak z mhz jak zmieniałem z SR.Nie kazde 32 GB to DR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W grach dopłata do DR względem SG nie jest tego warta. Chyba że ktoś brandzluje się przy cyferkach.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka dopłata?Ja kupiłem za to samo SR /DR.Chyba ze mówisz ze w grach bezsensowne jest 32 gb ram.Mi pc ktoś sponsorował a ze chciałem na pare lat to wziąłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kamilos69 napisał:

W grach dopłata do DR względem SG nie jest tego warta

Właśnie w grach jeśli dopłacać to do DR a nie cyferek. Ballistixy SR wykręcone do 4000CL16 są w grach WOLNIEJSZE niż Goodramy 3600CL17 (dual rank) na ustawieniach fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, massas napisał:

U mnie na asusie nie ma tego try it. Podsumowując temat to te powinny być ok?

Team Group XTREEM ARGB, DDR4, 32 GB, 4000MHz, CL18 (TF13D432G4000HC18LDC01) - Pamięć - Morele.net

Asus ma odpowiednik TryIt

2 godziny temu, kalderon napisał:

. W Team Group może to być dość trudne bo najpewniej siedzą tam dość słabe kości pamięci. I to wszystko dla minimalnego lub żadnego wzrostu wydajności względem Ripjawsów 3600CL16, które pójdą od strzała. Wg mnie nie warto.

Bzdura. Jeśli siedzą tam Bdie a powinny. To spokojnie 3733-3800cl16-16-16 trfc 312 1T GearDown Mode ON 1.45V wejdzie. Jak się na nie kolega skusi, to chętnie pomogę w ustawieniu. 

Tylko że mogą tam też być Hynixy a wtedy to jeden pies z tymi co masz teraz. Niestety losowanie tutaj będzie. Bo Kalderon znalazł kogoś z hynixami pod radiatorem. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie wskazuje na to, że siedzą tam B-Die, na 95% to Hynixy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żaden wał, nie wiem skąd się wam wzięło że tam mogą być B-die. Same timingi 18-24-24-46 przy wysokim napięciu mówią że to nie B-Die tylko Hynixy wyżyłowane pod częstotliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Minciu napisał:

Mogą wsadzać

a czego sie spodziewałeś?magia i symbolika 4000 mhz zrobiła swoje😆

Dobrze ze choć duall rank

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, kalderon napisał:

Żaden wał, nie wiem skąd się wam wzięło że tam mogą być B-die. Same timingi 18-24-24-46 przy wysokim napięciu mówią że to nie B-Die tylko Hynixy wyżyłowane pod częstotliwość.

thaiphoon-burner-_-teamgroup-ud4-4000-20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest wersja 2x8GB. My piszemy o 2x16GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tez ale oni maja kilka produktów ,z diodami i bez to trzeba patrzeć dokładnie bo prawie to duza różnica choć w tym przypadku mała xD

Goodmram pro lepiej wyceniony a daje to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, kalderon napisał:

To jest wersja 2x8GB. My piszemy o 2x16GB.

Mozliwe że bdie co miał IT Hardware to dla tego że 2x8GB. Screena nie widzę nigdzie z 32GB. Jedynie komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, jurekk napisał:

Jaka dopłata?Ja kupiłem za to samo SR /DR.Chyba ze mówisz ze w grach bezsensowne jest 32 gb ram.Mi pc ktoś sponsorował a ze chciałem na pare lat to wziąłem

+

1 godzinę temu, kalderon napisał:

Właśnie w grach jeśli dopłacać to do DR a nie cyferek. 

Do gier nawet 16GB jest aż nadto. A dopłacanie do 32GB tylko dla DR i paru fps więcej jest całkowicie bez sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie wiemy do czego ma służyć komputer, @massas chce RAM do 1000zł, już ma 32GB Patriota ale nie wstają na XMP.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, kalderon napisał:

Nie wiemy do czego ma służyć komputer, @massas chce RAM do 1000zł, już ma 32GB Patriota ale nie wstają na XMP.

Wirtualizacja i gry, glownie fpsy w 240hz, moge dac wiecej niz 1000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszym linku są paździerzowe kości z wysokimi timingami. Iridiumy 3600CL17 nie są lepsze od kosztujących tyle samo Ripjawsów 3600CL16.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blackout to nie są bdie 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi