Skocz do zawartości
rafi852

kabel hdmi 2.1 do Sony - warto??

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

kupiłem taki oto TV Sony https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd65xh9096-tv-led-4k.bhtml 

Ten TV ma 2 wejścia HDMI 2.1. i 2 wejścia HDMI 2.0

Szukam teraz dobrego kabla HDMI, żeby podpiąć do TV amplituner Yamaha z 2014 r. (ten na pewno nie ma HDMI 2.1). TV będę używał klasycznie czyli telewizja z UPC, netflix, kino domowego - żadnego grania nie będzie. Pytanie więc czy szukać kabla 2.1 czy spokojnie 2.0 wystarczy? np. taki https://www.x-kom.pl/p/553876-kabel-hdmi-silver-monkey-kabel-hdmi-20-w-oplocie-hdmi-3m.html

Prośba więc o radę do Was: warto silić się i szukać kabla 2.1 czy i tak pod kątem mojego kina domowego sprzed paru lat i tak nie uzyskam efektu?

Oglądam np. taki kabelek: https://www.x-kom.pl/p/617767-kabel-hdmi-unitek-kabel-hdmi-21-hdmi-2m-8k-60hz-4k-120hz.html

albo taki https://www.euro.com.pl/kable/reinston-kabel-hdmi-8k-2-5-m-ek029.bhtml 

Czy to będą odczuwalne różnice? Czy w praktyce te kwestie 8K zamiast 4K i te gigabajty przepustowości (18 GB vs. 48 GB) dadzą jakikolwiek efekt czy to tylko marketing? Co kupić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość materiałów video 4K jest w 60Hz i wtedy wystarczy HDMI 2.0. Jeśli jednak trafisz na jakieś materiały 4K 120Hz, to taki kabel obetnie połowę klatek i nie wykorzystasz wtedy możliwości tego TV. Pomijam temat, czy ten TV faktycznie natywnie wspiera 120Hz@4K, bo producenci stosują różne triki, aby marketing się spinał. Tak czy siak nie żuliłbym kilku dych i wziął taki kabel, co nie uwali sygnału, który ten TV jest w stanie przyjąć (wedle ulotek).

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma 4k120Hz. Mam ten tv

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet Ci odcięli? 

Może już wypuścili aktualizacje, która to ogarnie ale na dosyć aktualny stan mojej wiedzy to wciąż napędzacz popytu na ps5. 

Najpierw wypuszczasz TV dedykowany do ps5, które jeszcze nie ma na rynku. I bach sprzedaż TV pikuje w kosmos. Później wypuszcza ps5 - bach, rekordy sprzedaży ever. Odpalasz pierwsza grę 4k120 na pierwszym TV z 4k120 dedykowanym do pierwszej konsoli 4k120 i kaczor wielki jak szelki. Zapowiadasz aktualizacje, sprzedaż spada ale wciąż ludzie wierzą. W końcu jest. Ona, wypragniona. 

Tylko kuźwa gier brakuje a co niektórzy wciąż narzekają, że to nie tak miało wyglądać :(

 

I dodam jeszcze jedno. Widać jak długo na forum jestem. Pamiętam te dyskusje dotyczące możliwości postrzegania ludzkiego oka. Ile fps jest w stanie dostrzec. Pamiętam te 24 fps vs 30fps i dążenie do tej drugiej wartości. Później to samo 30 vs 60fps, gdzie ludzkie oko przeciez powyżej 30 nie zobaczy zazwyczaj różnicy (przeciętny Kowalski).

Pozniej pojawiły się telefony 90Hz. Matko boska, okazało się, że poniżej to nie da się korzystać z telefonu. Kupiłem aż taki jeden i co? Znów kaczor. 

Czy jesteśmy w stanie odróżnić 60hz od 120hz przy zachowaniu tożsamych doskonałych pozostałych parametrach obrazu? Skad dyskusja i przekonanie, że skoro filmy w Tv są w 24-30fps to wystarczy w zupełności TV 60hz? A 120hz jest zbędne? Czy Gra obsługująca 120hz nie będzie działać tak samo zaje... Dobrze na 60hz? Przexiez kompatybilność Hz z odbiornikiem jest wsteczna. 

 

Ale... Sam wybrałem tv 120hz. Pytanie tylko, czy że względu na odświeżanie czy sprawny uplynniacz? Lg nano 8x w pomiarach wykazało, że nano80 z 60hz ma praktycznie tak samo szybką matrycę jak nano86 ze 120 Hz. W odbiorze treści praktycznie to samo. Różnica w odświeżaniu linii w granicach błędu pomiarowego... 

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Petru23 napisał:

 

 

No dobrze, ale jak to się ma do mojego pytania o kabel: brać 2.1 bo to przyszłość czy i tak nie odczuję jego wartości póki nie będę miał amplitunera, który też będzie pracował w 2.1 (teraz mam starszy...). Z tego co rozumiem to i tak na np. Atmosa moje kino domowe nie chwyci niezależnie od mojego tv z hdmi 2.1 i kabla gdybym taki też kupił...

Edytowane przez rafi852

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...