Skocz do zawartości
xQQ

Nowy monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Złożyłem komputer z GTX 1660 i potrzebuję monitora pod VESA.

Celuję w 27" i przynajmniej 120hz. Nie orientuję się ile trzeba dać na ogarnięty sprzęt, który nie będzie najgorszy, ale nie będzie też przepłacony z powodu nadmiaru jakichś dupo-funkcji, których i tak się nie używa na co dzień ;) 

Podstawka może być opłakanej jakości lub może jej nie być - nie zostanie użyta tak czy siak.

Wpadły mi w oko dwie sztuki:

https://allegro.pl/oferta/monitor-dla-graczy-asus-tuf-vg27aq-27-165hz-wqhd-11060906272

https://allegro.pl/oferta/monitor-gaming-27-acer-nitro-vg272upbmiipx-144hz-10818045304

Który ewentualnie byłby lepszy i czy to w ogóle jest dobra droga?

Gram w Dooma Eternala, więc potrzebuję czegoś dynamicznego do FPSów. Jeśli to ogarnie, to chyba ogarnie wszystko. 

dzięki

Edytowane przez xQQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja nie gram w 4K tylko docelowo w 1440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z 1440p na 32", bo zagęszczenie pikseli będzie praktycznie takie samo jak w 24" FullHD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu

Przeglądam 32" na przykładowym x-komie i 90% tych wielkości to matryce typu VA a nie IPS - jest tutaj jakaś reguła?
Zamówiłem tego: https://www.x-kom.pl/p/659692-monitor-led-32-i-wiekszy-iiyama-g-master-gb3271qsu-red-eagle.html
Bo jest IPSem, ale po nagrzaniu przebarwienia na czarnym tle są niewyobrażalne i monitor wygląda jak używka za 2 stówy, która już dawno przeżyła swoje życie :)

Nie bać się tych VA? Zakrzywienie monitora wpływa na przebarwienia na czarnym tle?

Jednak zostaję przy 32", bo jest bardzo wygodnie i wszystko mi się mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA w rozmiarach powyżej 30 calach są zakrzywione ze względu na kąty widzenia. 

Dlaczego nie wybierzesz 21:9?

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kamilos69 napisał:

VA w rozmiarach powyżej 30 calach są zakrzywione ze względu na kąty widzenia. 

Dlaczego nie wybierzesz 21:9?

Czemu nie :) Samsung czy xiaomi?

https://allegro.pl/oferta/monitor-34-samsung-odyssey-g5-c34g55twwrx-curved-10528968910

https://allegro.pl/oferta/monitor-xiaomi-mi-curved-bhr4269gl-uwqhd-va-144hz-10122638789

 

Obawiam się smużenia w ciemnych miejscach i filmach przy matrycy VA względem IPS (filmy akcji w ciemnych miejscach, jakieś FPSy z zaciemnionymi poziomami).

No i zakrzywienie - da się komfortowo oglądać filmy/grać we 2, czy faktycznie jest to utrudnione? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już 21:9 to GB3466WQSU.
Zakrzywienia się nie obawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ktoś wrzucił taką fotę jak w załączniku przy tej 34". Moja iiyama wygląda podobnie, którą w poniedziałek będę zwracał. Jeśli u nich jest również mocna loteria, to szkoda pieniędzy na kuriera w dwie strony

 

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xQQ napisał:

Z tym, że ktoś wrzucił taką fotę jak w załączniku przy tej 34". Moja iiyama wygląda podobnie, którą w poniedziałek będę zwracał. Jeśli u nich jest również mocna loteria, to szkoda pieniędzy na kuriera w dwie strony

 

Przechwytywanie.JPG

Powiem Ci, że mam ten sam monitor i podświetlenie jest prawie idealnie. Delikatnie w górnym prawym rogu mam coś podobnego jak Ty, ale o 50% mniejsze. Może to nie loteria, tylko trafiłeś pechowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Repljaer napisał:

Powiem Ci, że mam ten sam monitor i podświetlenie jest prawie idealnie. Delikatnie w górnym prawym rogu mam coś podobnego jak Ty, ale o 50% mniejsze. Może to nie loteria, tylko trafiłeś pechowo

To akurat z komentarza x-komu. Mój wygląda znacznie gorzej, jak umazany kupą :-) Nie mieści mi się to w głowie - tegoroczny produkt za 2k firmy specjalizującej się w monitorach od lat i taka kpina rodem z aliexpress - i to nie tylko iiyama wali takie babole i zalewa nimi rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się komentarzami ze sklepów a tym bardziej "fotkami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sztuka jest niestety inna dlatego lepiej samemu sprawdzić niz sugerować się tylko komentarzami. Niem mówimy tu o monitorach powyżej 10tys, które teoretycznie powinny być bardzo wysokiej jakości. Poza tym tak jak tu koledzy piszą 1440p na 32 wygląda dobrze lecz ostrością obrazu i czcionki nie ma szans powalczyć z 27 cali 1440p lub 32 cale 4K. Dlatego jeśli nie planujesz wymienić grafiki na mocniejszą to 1440p będzie i tak dużym wyzwaniem dla GTX 1660. Jednak monitor kupujesz na lata więc kup taki na jaki obecnie Ciebie stać. Po co masz później żałować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...