Skocz do zawartości
krzysztoflosinski

Porównanie zestawów z Sferis

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.sferis.pl/actina-pbm-3600-16-256-1tb-1660s-500w-p656972
https://www.sferis.pl/actina-pbm-9400f-16-256-1tb-1660s-500w-p656736
https://www.sferis.pl/actina-pbm-3600-16gb-512gb-1660ti-500w-p719088
https://www.sferis.pl/actina-pba-10400f-16gb-512gb-166ti-500w-p719557

Który wg. was jest najlepszy?
Polecacie strone sferis.pl - jest dobrze z gwarancjami itd.?
Jest duża róznica między gtx 1660 TI a gtx1660 Super?
Czy w takich zestawach jak składają w wielu sklepach w Polsce tych największych można zaproponować by dali coś innego,zamienili - oczywiscie za dopłatą?
Czy na takich płytach głownych kiedyś coś innego lepszego mozna wstawić - bo w sumie wolałbym nawet jak nie na lata , to żeby kiedyś coś zmienić i czy to będzie mozliwe na tej płycie głównej :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660TI a 1660S to jakieś maksymalnie 10 klatek więcej dla tego pierwszego. Różnica jest mało widoczna to nie jest wielki przeskok.

Bez wahania brałbym i5 10400f tylko że w tym zestawie masz wolną pamięć ram a dla tego Intela najlepiej 3200+.

Co do gwarancji to wszystko jest ok tylko pamiętaj że to gotowiec i w razie problemu na przykład z kartą będziesz tak czy siak musiał odesłać cały komputer bo dostajesz gwarancję sklepu a  nie producentów.

Zapytaj się ich czy jest taka możliwość by zmienić komponenty, na morelach jest taka opcja ale biorą 10% więcej za taki zestaw.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to co z ta pamięcią - ze będzie gorzej działała czy jak :)?
A wtedy płacę ja za to ze zabierają mi sprzęt do naprawy czy oni?
Te płyty główne we wszystkich kompach są dobre na lata ;)?
Mam nagrywarkę DVD i chciałbym nadal ją mieć, czy np. mógłbym pojsc do sklepu u mnie by mi ja zamontowali czy to juz by było jakby utrata gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach będziesz miał mniej klatek ale to też nie jest że tu będzie 80 a tam 120,łatwo można zobaczyć to na yt, są testy tego Intela z pamięcią 2666 a na przykład 3200.

Jeśli chodzi o gwarancję to płacisz tylko za kuriera w pierwszą stronę. Co do płyt to są one w standardzie mATX ale nie są to buble więc tutaj bym się niczego nie obawiał a co do ostatniego pytania to niestety ale te obudowy nie posiadają już slotu na nagrywarkę no chyba że źle widzę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy z Ryżem wypadają lepiej, mają fajna płytę główną w zestawie (MSI B550M Mortar) więc solidna podstawa na ewentualny upgarde o serie 5xxx w przyszłości. Intel na B460 z wolnym RAM to taka sobie opcja.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. jest mozliwość normalnej obudowy z np. Silentium Ferra a przy tym nagrywarki czy juz nie robią takich rzeczy raczej? 
Czyli w sumie człowiek az tak nie zobaczy tego problemu z pamięcią a w sumie za jakiś czas mozna inną pamięć zamontować?
A ogolnie co jest lepsze Ryzen czy Intel?

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co napisał kolega wyżej, napisz do nich, jeszcze dzisiaj pewnie Ci odpiszą czy jest jakaś możliwość modernizacji zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś widziałem,że były jakieś jakby problemy ze ten 4200 mhz pamieć,że coś nie tak - w sensie na forum ale nie pamiętam o co chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzysztoflosinski napisał:

A np. jest mozliwość normalnej obudowy z np. Silentium Ferra a przy tym nagrywarki czy juz nie robią takich rzeczy raczej? 
Czyli w sumie człowiek az tak nie zobaczy tego problemu z pamięcią a w sumie za jakiś czas mozna inną pamięć zamontować?
A ogolnie co jest lepsze Ryzen czy Intel?

Intel na szybkich pamięciach jest trochę wydajniejszy, przy pamięciach 2666 MHz to Ryzen będzie nieco lepszy bo ma pamiątki 3200 MHz w zestawie.

Do Intela żeby wsadzić lepsze pamięci potrzebna jest płyta Z490/Z590, płyta B460 ma ograniczenie do 2666 MHz więc wymiana RAM na lepszy nic nie da.

Mało jest już bud z miejscem na nagrywarkę. Lepiej sobie dokupić osobna na USB. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że chipset b460 kastruje ram do 2666mhz przy i5 nawet jak dasz szybszy.

Ogólnie wydajność zblizona będzie do zestawów z AMD 

Patrząc w przyszłość lepiej coś z AMD z racji dobrej płyty.

Ogólnie w zestawy powiedzmy zbalansowane na tu i teraz

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki - a mam starszy monitor i na razie sie nie psuje tfu tfu i teraz byl podłączony d-sub jakby bo to LG22EN33 - czy tutaj wejdzie w każdą obudowę dzieki przełączce :)?
I drugie pytanie - czy tu normalnie będzię mozna podłączyc telewizor tez zeby w razie czego zagrać sobie w coś na telewizorze ?
3 pytanie - o co kaman z tymi pamięciami 4200 mhz - jest cos z nimi nie tak?
4- uzywacie takiej nagrywarki na usb? Bo mi potrzeba duzo wejsc usb bo mam nowa myszke,klawiature i do tego dysk przenośny na USB. Do tego pada podłączam więc trzeba 4 wejścia:) 
5 - czy tyle miejsc co tam w jednej obudowie było w sensie na 2 dyski Sata II i 2 na Sata III starczy jak mniemam na długo ? :) 

Czyli podsumowując lepiej brać Ryzena nawet tej 3 generacji z nadzieja ze bedzie mozna tam wsadzic tego lepszego :) Karta graficzna nie ma az takiej różnicy :) 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby monitor podłączyć D-Sub do obecnych kart musisz kupić konwerter sygnału z cyfrowego na analogowy - https://allegro.pl/oferta/adapter-gembird-displayport-vga-na-kablu-9290463711?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_pla_ss&ev_adgr=komputery&ev_campaign_id=14542033157&gclid=CjwKCAjw4qCKBhAVEiwAkTYsPP3ShbUInyjYCi0atObZyYp0h1_T8cgctwydsuF1CTTWfxz4TM2ZhBoCD04QAvD_BwE - koniecznie konwerter a nie żadna przejściówkę bo nie zadziała.

TV pewnie ma HDMI to bez problemu podłączysz.

Co do pamięci to nie wiem ale takich nie kupujesz to czym się przejmować?

Ja nie używam w ogóle nagrywarki od dobrych kilku lat. Nie pamiętam kiedy miałem płytę DVD w rękach :P

Od dysków SATA generalnie powoli się odchodzi na rzecz dysków M.2 NVMe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj można podłączyć na luzie ten m2 dysk na ta płytę główną?

Ty masz więcej takich wejsc na dyski czy tez max 4 mozesz mieć w kompie?

 Ja po prostu mam dużo plyt z różnych okazji i działają a czasem tez cos nagrywam niekoniecznie sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysztoflosinski napisał:

Ja po prostu mam dużo plyt z różnych okazji i działają a czasem tez cos nagrywam niekoniecznie sobie

Kupuje się zewnętrzne dvd na USB i w zasadzie używa kiedy potrzeba. Portów USB powinno ci starczyć tak czy siak.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysztoflosinski napisał:

Jak macie te obudowy ze szkłem hartowanym to nie boicie się ze się rozwali heh?

Musiała by ci ta szyba spaść i to myślę z przynajmniej 0.5m albo trzeba by ją potraktować np. młotkiem

Sama z siebie się niż rozleci. Od lekkich uderzeń też nie powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sferisie generalnie możesz podmienić komponenty jak tlyko chcesz, tylko muszą być dostępne na ich stronie internetowej. Przy podmiance, wciąż można korzystać z rat 0%

Ja w swoim zestawie podmieniłem płytę główną na taką z Wi-Fi, zamieniłem RAMy na Ballistixy, zmieniłem SSD na taki na złączu M2 i wymieniłem chłodzenie na Ferę 5.

Edytowane przez iLuminary
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysztoflosinski napisał:

A co daje taka plyta na jaka wymieniłeś?

Np. W zestawie z 10400f jakby dać płytę z chipsetem b560 (pozwala na OC ram/włączenie xmp) i ram z taktowaniem 3600mhz (szybszego nie ma sensu bo działa asynchronicznie) to komp zyska kilka % na wydajności i będzie troszkę lepszy od opcji AMD z R5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobson89 napisał:

Np. W zestawie z 10400f jakby dać płytę z chipsetem b560 (pozwala na OC ram/włączenie xmp) i ram z taktowaniem 3600mhz (szybszego nie ma sensu bo działa asynchronicznie) to komp zyska kilka % na wydajności i będzie troszkę lepszy od opcji AMD z R5 3600.

Ale jest to widoczne bardzo czy zwykły uzytkownik jak ja tego nie dostrzeże ;)?

 

5 godzin temu, iLuminary napisał:

W sferisie generalnie możesz podmienić komponenty jak tlyko chcesz, tylko muszą być dostępne na ich stronie internetowej. Przy podmiance, wciąż można korzystać z rat 0%

Ja w swoim zestawie podmieniłem płytę główną na taką z Wi-Fi, zamieniłem RAMy na Ballistixy, zmieniłem SSD na taki na złączu M2 i wymieniłem chłodzenie na Ferę 5.

I co jesteś zadowolony? 
Długo juz masz takiego kompa?
Co daje ta płyta główna z WIFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między i5 10400f na RAM 3600 MHz a Ryzenem 5 3600 na RAM 3200 MHz jak w tym gotowym zestawie to ciężko dostrzec różnice. To będą klatka-dwie-trzy w tę czy tamtą stronę zależnie czy gra lepiej działa na Ryzenie czy Intelu. 

Płyta z WiFi nic szczególnego nie daje, o ile nie potrzebujesz łączności bezprzewodowej z internetem. Jeśli podpinasz do komputera kabel internetowy to nie ma co sobie zawracać głowy WiFi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

Ale jest to widoczne bardzo czy zwykły uzytkownik jak ja tego nie dostrzeże ;)?

 

I co jesteś zadowolony? 
Długo juz masz takiego kompa?
Co daje ta płyta główna z WIFI?

Płyta z WIFI, bo u mnie musiałbym kabel przeciągnąć przez środek pokoju, nie bardzo byłoby jak. Chodzi tylko i wyłącznie o wygodę użytkowania.

Kompa mam jakieś 2 miesiące. Przyjechał bardzo dobrze zapakowany / zabezpieczony. Części dobrze zmontowane, XMP odpalony od razu. Trochę się bałem i całe rozpakowywanie kamerowałem, aby nie było że potem mi zarzucą jakieś uszkodzenie. Generalnie wszystko było ok.

Kontakt mailowy ze sferisem w miarę. U mnie przeważyło to, że chciałem kompa na raty 50x0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te ramy?
Pewnie jakbym chciał samemu złożyć w sensie tu u mnie na miejscu w sklepie to nie wyjdzie taka cena co nie?

Ogólnie facet na innym forum mnie przerazil na temat gotowców,ze lepiej nie brac itd..

To opinie tego faceta - generalnie odradzam gotowców. lepiej złożyć z wybranych przez siebie elementów, bo w gotowcu jest co jest, kot w worku i często tanie budżetowe bebechy, i często gotowiec jest przeceniany lub składany z leżaków magazynowych, co nie schdzą lub ze zwrotów /wymiany u producenta, bo klient sie rozmyślił i kupił co innego. za darmo to nikt ci nie da czegoś, za co mogą więcej zarobić. jeśli sprzęt jest sporo tańszy od oczekiwanej ceny rynkowej za podobny zestaw, to coś jest na rzeczy. jendak sprzedawca na pewno musi gwarantować, że zestaw jest sprawny i chodzi. możesz oczekiwać dobrej i zadawalającej wydajności, choć nie najlepszej od takiego budżetowo złożonego zestawu. jedyny minus to jest to, że za bardzo nie daje on możliwości rozbudowy i podkręcania, bo zazwyczaj najwięcej zależy to od formatu i modelu płyty głównej oraz wielkości i możliwości obudowy. zasilacz też może ograniczać zastosowanie mocnych kart gpu i procesorów cpu w przyszłości, kiedy zechcesz coś wymienić na lepszego bez koniecznoiści wymiany całego zestawu,a tylko kilku podzespołów
Swoją droga dodają na koniec takie zdanie "Specyfikacja oraz opis mają charakter poglądowy." Czyli nie jesteś do końca pewien co ci wsadzą do środka, bo nie biorą za to żadnej odpowiedzialności. Opinie o tym sklepie też zapalają lampkę.
pytanie tylkio, co to za model tej karty graficznej, bo jakoś na stronie sklepu sferis nie ma tej informacji w zestawach, a przynajmniej ja jej nie znalazłem w tabelce poniżej opisu zestawu

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowce sie generalnie odradza, ale obecnie sytuacja na rynku jest taka, że nie ma kart graficznych więc trzeba brać co jest jak chcesz kupić w miarę sensownego kompa. Czyli albo kupujesz gotowca albo kupujesz za te same pieniądze sprzęt z jakimś GTX 1650 na pokładzie na którym sobie za specjalnie nie pograsz w nowości.

Tu nie kupujesz kota w worku bo jest wypisane co kupujesz w opisie. Jak przyjdzie co innego to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyn i tyle.

Namawiac cie nikt nie bedzie na sile, w koncu to nie nasza kasa - zrobisz co uwazasz. Ja zamawialem dwa takie gotowce ze Sferisa dla znajomych pół roku temu i wszystko przyszło zgodnie z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...