Skocz do zawartości
assder

LG 32GN550 kupić teraz czy poczekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się czy kupić monitor LG 32GN550 https://www.ceneo.pl/99516612 czy jednak poczekać do przyszłego roku i wtedy może coś wybrać już lepszego. Choć super drogi nawet nie jest więc na ryzyko może...

Chodzi mi tu w takim sensie, że obecnie też korzystam z 1080p ale na TN 27" 60Hz zwykły bez żadnych rzeczy dla graczy. W przyszłym roku może wyjdzie w końcu jakiś 32" 4K 120Hz być może OLED albo chociaż NanoIPS. W tym roku LG takiego OLEDa puściło ale 60Hz za 15k zł?

Chodzi mi głównie o to, że na razie i tak ciężko o nowe GPU a i tak raczej będę planował kupić już serie 4xxx od zielonych. To 1080p nie jest jakieś tragiczne i też np jakieś stare filmy czy seriale lepiej wyglądają na 1080p niż 4K, nie jest to takie porozciągane wręcz rozmazane.

A ja przeważnie oglądam sobie na kompie bo żaden ze mnie kanapowiec wręcz nie lubię być wygodnicki i zwykłej telewizji to nawet nie mam, tylko Netflix i kolekcja starych filmów i seriali.

Zaś jeśli chodzi o gry to mam też PS5 i nie ubolewam jakoś nad tym 1080p w grach choć PS5 może latać też w 60fpsach na 4K(tylko +- upscalowany), ale dużo też gier tym bardziej strzelanek na PC już nawet biorąc pod uwagę w niedalekiej przyszłości to nowe GPU to nie wiem czy tak dobrze będzie to śmigać w ultra detalach 4K i choćby 60fpsach bo co rok nowa gra wychodzi i już nie daje rady uciągnąć nawet 60fpsów i trzeba znów zmniejszać jakość grafiki.

Oczywiście już w ogóle nie bawię się w półśrodki czyli to 1440p. Z góry dzięki za jakieś sugestie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 cali w fhd wypali Ci oczy pikselami. Chyba że chodzisz w okularach które możesz ściągnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, assder napisał:

W przyszłym roku może wyjdzie w końcu jakiś 32" 4K 120Hz być może OLED albo chociaż NanoIPS

Bez sensu brać 32" FHD za 1200zł jak dokładasz 200-300 i masz 32" 1440p - kupisz tego FHD i będziesz żył marzeniami o 32" 4k 120hz które jak wyjdzie to cena będzie z kosmosu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wziąłem na ryzyko. I w sumie nie żałuje, bo teraz to mogę bez problemu poczekać sobie nawet dłużej na zmianę na to 4K jeśli by coś w przyszłym roku nie wyszło.

Pikselozy strasznie dłużej nie ma, jedynie się można przyczepić na siłę do czcionki przy jakiś większych napisach ale tylko w linii poziomej, występują takie białe przerwy, ale naprawdę nie jest to zauważalne z 70cm jak siedzę.

Wiem też już na pewno, że jak będę zmieniał kiedyś na 4K to właśnie będę celował w 32" bo niby 5" więcej a robi sporą różnicę. Co najwyżej gdyby taki wyszedł to max 35" więcej to już chyba tylko TV.

Kolorki jak to w monitorach dla graczy fabrycznie ciepłe żółte/zielone barwy, pobawiłem się trochę i ja swój ustawiłem na R55, G45, B65.

W ogóle to niby tylko VA ale w porównaniu do mojej starej TNki, to czerń to tu jest jak w OLED? no może przesadzam ale jest różnica w czerni aż się ciężko przyzwyczaić w niektórych grach jak teraz niegdyś jasne miejsca są ciemne, że aż trzeba gamme podnieść.

Jest niestety jeden minus bo już zauważyłem martwy piksel, no może nie do końca martwy bo na czarno świeci się tylko na czerwonym kolorze a na białym i innych jasnych na taki zielonkawy. Jest on w sumie w takim miejscu, że aż szkoda się bawić w reklamację czy wymianę bo znajduję się w lewym górnym rogu, jeśli korzystacie z fierefoxa to zaraz pod strzałką do przodu albo jak jesteście na pulpicie to druga ikonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, assder napisał:

Dobra, wziąłem na ryzyko. I w sumie nie żałuje, bo teraz to mogę bez problemu poczekać sobie nawet dłużej na zmianę na to 4K jeśli by coś w przyszłym roku nie wyszło.

Pikselozy strasznie dłużej nie ma, jedynie się można przyczepić na siłę do czcionki przy jakiś większych napisach ale tylko w linii poziomej, występują takie białe przerwy, ale naprawdę nie jest to zauważalne z 70cm jak siedzę.

Wiem też już na pewno, że jak będę zmieniał kiedyś na 4K to właśnie będę celował w 32" bo niby 5" więcej a robi sporą różnicę. Co najwyżej gdyby taki wyszedł to max 35" więcej to już chyba tylko TV.

Kolorki jak to w monitorach dla graczy fabrycznie ciepłe żółte/zielone barwy, pobawiłem się trochę i ja swój ustawiłem na R55, G45, B65.

W ogóle to niby tylko VA ale w porównaniu do mojej starej TNki, to czerń to tu jest jak w OLED? no może przesadzam ale jest różnica w czerni aż się ciężko przyzwyczaić w niektórych grach jak teraz niegdyś jasne miejsca są ciemne, że aż trzeba gamme podnieść.

Jest niestety jeden minus bo już zauważyłem martwy piksel, no może nie do końca martwy bo na czarno świeci się tylko na czerwonym kolorze a na białym i innych jasnych na taki zielonkawy. Jest on w sumie w takim miejscu, że aż szkoda się bawić w reklamację czy wymianę bo znajduję się w lewym górnym rogu, jeśli korzystacie z fierefoxa to zaraz pod strzałką do przodu albo jak jesteście na pulpicie to druga ikonka.

Odważny jesteś, ale dobrze, że zakup Ci się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś 32 cale 1080p to jednak masz problem ze wzrokiem, ale to twój wybór;). Poza tym są już monitory OLED 32 cale 4K, ale musisz mieć przynajmniej 16 tys.zł wiec nie łudź się, że za rok kupisz go za np 3000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szymcio30 napisał:

Skoro kupiłeś 32 cale 1080p to jednak masz problem ze wzrokiem, ale to twój wybór;). Poza tym są już monitory OLED 32 cale 4K, ale musisz mieć przynajmniej 16 tys.zł wiec nie łudź się, że za rok kupisz go za np 3000zł

Jak samemu ktoś nie sprawdzi to się nie dowie czy pikseloza czy ktoś ma problem ze wzrokiem ale okey. Wiem, że są, sam o nim pisałem, a kosztuje on tyle bo to monitor dla grafików, no i większość tego typu monitorów nie ma na razie też tego co potrzebuje.

14 godzin temu, MaxForces napisał:

A mogl pojsc

https://www.ceneo.pl/97847776

praktycznie z mala doplata i wyszedl by owiele lepiej bo monitor w tej cenie oferuje duzo jesli chodzi o matryce

Ale 60Hz i tylko freeseync, a nie gsync czy gsync compatible(i tak to jest ważne bo mój znajomy kupił z freesync samym bo myślał, że teraz i tak wszystkie mają wsparcie compatible ale się zdziwił ?)

 

Ogólnie to obecnie jest za 4500zł jeden z najlepszych jak i nie najlepszy ekran dla graczy, właśnie OLED 4K 120Hz Gsync itd itp ale...48" to najmniejszy jaki jest obecnie dostępny, oczywiście mowa o LG C1, ale jak ktoś chce to na biurko to raczej ciężko, dlatego liczę, że w końcu zaczną robić też i mniejsze OLEDy tak powiedzmy 32"-40" to już byłoby idealnie. Choć mi wystarczy sam prosty czysty monitor w sensie bez tych rzeczy/funkcji jaką ma/pełni TV nawet smartTV jest zbędne bo pod to podpinam PC i konsolę. BTW nawet i nie musi to w sumie być OLED ale np coś na matrycy jak NANO od LG bo one też mają piękne kolory.

 

Edytowane przez assder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie sprawdzl czy dziala poprawnie 32UN500 dziala poprawnie .

32 oled 144mhz masz juz ale zapomnij o normalnych cenach przez 3-4 lata

Asus pg32uqx

Twoj wybor mnie odrzuca jak przelacze z 4k na 1080p przy 32 calach benq ew3280u.

 


 

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 21.09.2021 o 01:05, assder napisał:

Witam.

Zastanawiam się czy kupić monitor LG 32GN550 https://www.ceneo.pl/99516612 czy jednak poczekać do przyszłego roku i wtedy może coś wybrać już lepszego. Choć super drogi nawet nie jest więc na ryzyko może...

Chodzi mi tu w takim sensie, że obecnie też korzystam z 1080p ale na TN 27" 60Hz zwykły bez żadnych rzeczy dla graczy. W przyszłym roku może wyjdzie w końcu jakiś 32" 4K 120Hz być może OLED albo chociaż NanoIPS. W tym roku LG takiego OLEDa puściło ale 60Hz za 15k zł?

Chodzi mi głównie o to, że na razie i tak ciężko o nowe GPU a i tak raczej będę planował kupić już serie 4xxx od zielonych. To 1080p nie jest jakieś tragiczne i też np jakieś stare filmy czy seriale lepiej wyglądają na 1080p niż 4K, nie jest to takie porozciągane wręcz rozmazane.

A ja przeważnie oglądam sobie na kompie bo żaden ze mnie kanapowiec wręcz nie lubię być wygodnicki i zwykłej telewizji to nawet nie mam, tylko Netflix i kolekcja starych filmów i seriali.

Zaś jeśli chodzi o gry to mam też PS5 i nie ubolewam jakoś nad tym 1080p w grach choć PS5 może latać też w 60fpsach na 4K(tylko +- upscalowany), ale dużo też gier tym bardziej strzelanek na PC już nawet biorąc pod uwagę w niedalekiej przyszłości to nowe GPU to nie wiem czy tak dobrze będzie to śmigać w ultra detalach 4K i choćby 60fpsach bo co rok nowa gra wychodzi i już nie daje rady uciągnąć nawet 60fpsów i trzeba znów zmniejszać jakość grafiki.

Oczywiście już w ogóle nie bawię się w półśrodki czyli to 1440p. Z góry dzięki za jakieś sugestie.

 

Masz bardzo ciekawy model do 1500 zł w postaci Samsung Odyssey C32G55TQWRX Curved HDR -> https://bit.ly/3kO49rs 1440p z hdr oraz niezłym odwzorowaniem kolorów oraz lepszym odzwierciedleniem czerni ;) 1080p dla 32 cali to już trochę za mało ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MaxForces napisał:

Bo nie sprawdzl czy dziala poprawnie 32UN500 dziala poprawnie .

32 oled 144mhz masz juz ale zapomnij o normalnych cenach przez 3-4 lata

Asus pg32uqx

Twoj wybor mnie odrzuca jak przelacze z 4k na 1080p przy 32 calach benq ew3280u.

 


 

Asus PG32UQX to w ogóle nowość i z resztą taka sama sytuacja była jak wychodziły pierwsze monitory 4K z więcej niż 60Hz, miały 120Hz(+po OC 144Hz) i też były po 12K zł i to 27" głównie Asus i Acer. A już pod 2 latach kosztowały połowę albo mniej.

Teraz znów jest bum na większe cale w 4K już typowo z min. 120Hz na IPS, nanoIPS, OLED i jakieś miniLED i inne technologie jak w tym ASUSie, ale śmieszne jest to, że w dalszym ciągu ten nowy Asus PG32UQX nie ma HDMI 2.1 co już powinno być standardem.

Nie wiem czy to jakoś zrobi różnicę pod nową konsolą bo i tak większość gier śmiga tylko w 60fpsach więc 60Hz wystarcza tylko nie wiem jak się ma do tego to VRR z HDMI2.1 czy na HDMI2.0 też tego rozrywania obrazu nie ma, nie wiem nie ogarniam już tego wszystkiego. Bo i tak jest może tylko kilka gier które w ogóle odpalą w 120fpsach no ale już na takim HDMI2.0 pociągnie tylko 60 więc moim zdaniem dziwna sprawa, że HDMI 2.1 już tam nie ma.

BTW to się zastanawiam dlaczego nie lepiej by w ogóle było puścić już obraz po HDMI2.1 nawet z kompa bo przecież już seria RTX 3xxx ma 2.1, a przecież HDMI2.1 jest szybsze od DP1.4 które to też stoi w miejscu od już kilku ładnych lat i nie ma kolejnej wersji o wyższej przepustowości.

Edytowane przez assder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...