Skocz do zawartości
Jundori

RTX 3090 Suprim X + Ryzen 5 3600 - bottleneck?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pioy napisał:

No właśnie od 2 stron staramy się Ci to wyperswadować, a Ty nie przyjmujesz tego do wiadomości po czym sam to piszesz :E

Ale ja nigdzie się z tym nie sprzeczałem? Jedyne co starałem przekazać, to, ze jak najbardziej da się normalnie grać na takim zestawieniu bez zauwazalnych spadkow plynnosci.

Ja grajac w RPG czy praktycznie kazda gre AAA nigdy nie poczułem 0.1sekundowego dropu z 80 na 55, ale może to kwestia subiektywna. Gdybym mial afterburnera odpalonego pewnie bym odczuł. :D

Tylko widzisz, mozemy pokazywac wykresy z lokacji siedzacych mocniej na procku, po czym w lokacjach siedzacych na gpu (czyli jakies 80% rozgrywki). I wyniki jak i wnioski beda zupelnie inne.

Abstrahujac, tak 3600 z 3090 jest niedorzeczny. Ale czy zły? No niekoniecznie. Ja tez oczywiscie bym nigdy nie sparowal takiego gpu z takim cpu, ale jezeli juz jest warto dla takiego monstrum poczekac na te ddr5 niz teraz na wariata pchac sie w 5800x zeby miec te pare fps wiecej. Bo nie wiem czy co niektorzy niedoczytali, czy po prostu piszą tak, zeby zgadzało się z ich twierdzeniami, ale autor wątku jasno dał do zrozumienia, ze on juz tym zestawem operuje, a nie jest w trakcie jego skladania. Zupelnie inna bajka by byla gdyby on chcial taki zestaw dopiero skladac, tak wtedy 3600 bylby glupota.

Fanboyem amd nie jestem i nigdy nie byłem, sam poki co czaje sie na 12700k, czekajac co pokaze amd. Natomiast nie mozna chyba zaprzeczyć, że od premiery ryzenów 3000 AMD poki co jest troche z przodu. Ale nie jestem zabetonowany jak co niektórzy i jeżeli 12 lub 13 gen intela okaże się lepszy od ryzenów 6 7 czy 8000 to bez mrugniecia okiem przeskocze na intela. Po prostu biore to co w danym momencie uważam za najlepsze względem ceny. Współczuje ludziom którzy trzymają się danej marki i nie pozwolą sobie wmowic, ze w danym momencie konkurencja może być lepsza.

Edytowane przez domin2805

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3600 wykarmi, i nie wykarmi tej karty, wszystko zależy od testu. Ustawisz AA i zarżniesz kartę, odpalisz w FHD i będzie potrzebny proc za 2.5k. 

W sytuacji autora tematu:

Zmiana na 5600x totalnie się nie opłaca, nadal 6 jajek i za chwilę będzie za słaby

5800 już dużo lepiej z tym, że 1800+ ziko, a za rogiem nowe Intele które będą lepszą propozycją

Kupić monitor 4k i procesor ogarnie temat z palcem w tyłku, kosztowo taniej od wymiany na lepszego proca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, domin2805 napisał:

Ja grajac w RPG czy praktycznie kazda gre AAA nigdy nie poczułem 0.1sekundowego dropu z 80 na 55

Bo zen2 nie miał tej dolegliwosci.To było na zen i plus

Tak gra ryzen 3600 np w batmianie niby nie mało bo 100 fps ale jaka tam karta.Inny poziom to jest

Swego czasu tez miewałem silne karty z słabym cpu ale kiedy to było.Inne czasy.Gry pisane na 1 rdzeń i karty graficzne z 1 lub kilkoma stanami oszczędzania energii to i zero sttuteringu nawet na 20 fps

zen 1 to była dopiero porażka w grach jeśli tylko cpu wpadał

Edytowane przez jurekk
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, jurekk napisał:

Bo zen2 nie miał tej dolegliwosci.To było na zen i plus

Tak gra ryzen 3600 np w batmianie niby nie mało bo 100 fps ale jaka tam karta.Inny poziom to jest

Swego czasu tez miewałem silne karty z słabym cpu ale kiedy to było.Inne czasy.Gry pisane na 1 rdzeń i karty graficzne z 1 lub kilkoma stanami oszczędzania energii to i zero sttuteringu nawet na 20 fps

Ale z tym arkhan knightem to ogolnie byly jaja jak on dzialal na PC. Przeciez go usuneli na pewien czas ze steama jezeli mnie pamiec nie myli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na I9 obecnie dział na 170-200 fps jadac samochodem.Problemy po roku zostały rozwiązane z cpu.I nie tylko z cpu bo na gpu np wbijał sie stan P2 zamiast P0

a fallout 4 to pies ?Tez bedzie chodzić słabo po mieście

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, domin2805 napisał:

Ja grajac w RPG czy praktycznie kazda gre AAA nigdy nie poczułem 0.1sekundowego dropu z 80 na 55, ale może to kwestia subiektywna. Gdybym mial afterburnera odpalonego pewnie bym odczuł. :D

W sumie zazdroszczę.

35 minut temu, domin2805 napisał:

Tylko widzisz, mozemy pokazywac wykresy z lokacji siedzacych mocniej na procku, po czym w lokacjach siedzacych na gpu (czyli jakies 80% rozgrywki). I wyniki jak i wnioski beda zupelnie inne.

Tylko, że to w miejscach procesorowych się ginie (albo w moim przypadku częściej wypada z trasy). Gość pytający o 3090 nie jest osobą liczącą każdą złotówkę, po prostu aż szkoda nie wymienić procka chcąc kupić takie GPU. Gdyby to były normalne czasy i pytanie o 3070 to inaczej bym pisał.

25 minut temu, jurekk napisał:

zen 1 to była dopiero porażka w grach jeśli tylko cpu wpadał

Do niedawna miałem, ok ostatnio już coraz więcej wisiało na CPU szczególnie przy 3060Ti, ale pisanie w aż taki sposób to też gruba przesada. Pamiętaj, że te CPU pochodzą z czasów 7600k. W pewnym sensie to ich największy sukces i dowód za....ści, że do dzisiaj się je rozważa jako CPU do gier.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpisz sobie fps drop na youtube.Pełno tam filmów.I nie ze zen był słaby tj słabszy w fps o 50 procent od skylake ale miałeś np 100 fps i nagle sie robiło 40.Cosik tam było lewe w projekcie tego cpu bo do samego końca sie pojawiały tematy i zadnym biosem sterem nie naprawili

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, jurekk napisał:

na Hu Ryzen 1700 był szybszy niż 8700k wiec nie dla mnie to kanał

Bo miał wincyj rdzeniuf :P a tak naprawdę to nawet 3600 jest słabszy od starego 8700k i plasuje się na poziomie 8700 bez K :) 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Send1N napisał:

to nawet 3600 jest słabszy od starego 8700k

Bedzie z 15 procent ale tylko w grach  i głównie dx11

No i jak takiego subować co bierze kase no jak?Linusa to biorą na kazda premierę

Edytowane przez jurekk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, jurekk napisał:

No i jak takiego subować co bierze kase no jak?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Pioy napisał:

Dowolny CPU 6/6 jest już na początku końca swojej "zayebystosci" do gier, bez względu ile ma GHZ

Bez znaczenia. Grunt, że i Ryzen 3600 i 10100f, są wyraźnie wolniejsze od 9600O, a są w zestawieniu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te tematy na tym forum to jak zawsze pole do przepychanek, skoro kogoś stać na GPU pokroju 3090, to powinien również zadbać o odpowiedni CPU, brakuje kasy? Nie chcemy więcej wydawać? To 3080 + 5800X i za zaoszczędzone pieniądze wyjechać na wakacje. ;)

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi