Skocz do zawartości
Ukryty

Kino domowe z radiem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie takie, czy są zestawy kin domowych z radiem wbudowanym? 

I też chodzi o to, czy można zestaw kina domowego podłączyć ( chociaż teraz najczęściej to wszystko już jest bezprzewodowe ) do telewizora po to, by był dźwięk z telewizora, z sygnału antenowego również w głośnikach kina domowego? Bo kupiłbym sobie jakieś KINO DOMOWE do telewizora, żeby było radio wbudowane i właśnie podłączenie do tego dźwięku. 

Mam stary magnetofon, SONY z lat 90 - tych, na stare kasety i jest on podpięty kablem pod telewizor i jest dźwięk. 

Ale to jest stare, analogowe podłączenie: L R, razem z EURO ZŁĄCZEM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze raz to napisz, bo nie wiadomo o co Ci chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nazywa się amplituner i jest tego masa na rynku - zarówno stereo jak i 5.1 i inne konfiguracje. Do tego potrzebujesz jeszcze kolumny (przednie oraz centralne/tylne zależnie od preferencji) i masz to co chcesz - dźwięk z telewizora + możliwość słuchania radia. Określ swój budżet to można spróbować coś dobrać.

 

Cytat

( chociaż teraz najczęściej to wszystko już jest bezprzewodowe )

Z tego co wiem, można dokupić DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) i wtedy łączysz się tak: TV>DAC>jakiekolwiek urządzenie które ma chinche (w Twoim przypadku amplituner). Natomiast jeśli masz  teraz podpięty magnetofon to możesz podpiąć bezpośrednio do TV również amplituner.

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem. 

 

Ja mam stary magnetofon, który jest podpięty pod telewizor, analogowo. 

Natomiast, jeśli jest kino domowe, to są co najmniej cztery głośniki i to już jest ciekawy dźwięk. 

Teraz też praktycznie wszystko już jest cyfrowe, więc podpięcia analogowe to już raczej rzadkość w dzisiejszych czasach, bo praktycznie każdy sprzęt elektroniczny jest przystosowany do odbioru cyfrowego. 

 

Jeszcze się zastanawiam w jakiej cenie miałbym kupić kino domowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje:

1) kupić sobie cały zestaw kina domowego z amplitunerem, kolumnami i opcjonalnie subwooferem itp.

2) skompletować samemu taki zestaw

Druga opcja może Ci wyjść taniej niż pierwsza, ale wymaga nieco więcej zachodu. Pamiętaj też, że by odtwarzać dźwięk przestrzenny musisz mieć filmy z takim dźwiękiem jak i odtwarzacz który taki dźwięk odtworzy (odtwarzanie dźwięku stereo w 4 głośnikach nie ma większego sensu). Odtwarzacz łączysz z amplitunerem a amplituner z głośnikami.

W dniu 22.09.2021 o 21:11, Ukryty napisał:

Teraz też praktycznie wszystko już jest cyfrowe, więc podpięcia analogowe to już raczej rzadkość w dzisiejszych czasach, bo praktycznie każdy sprzęt elektroniczny jest przystosowany do odbioru cyfrowego. 

Pisałem wyżej - kupujesz konwerter DAC i możesz używać starszych urządzeń podłączanych analogowo z nowoczesnym telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AMiABLE napisał:

Masz dwie opcje:

1) kupić sobie cały zestaw kina domowego z amplitunerem, kolumnami i opcjonalnie subwooferem itp.

2) skompletować samemu taki zestaw

Druga opcja może Ci wyjść taniej niż pierwsza, ale wymaga nieco więcej zachodu. Pamiętaj też, że by odtwarzać dźwięk przestrzenny musisz mieć filmy z takim dźwiękiem jak i odtwarzacz który taki dźwięk odtworzy (odtwarzanie dźwięku stereo w 4 głośnikach nie ma większego sensu). Odtwarzacz łączysz z amplitunerem a amplituner z głośnikami.

Pisałem wyżej - kupujesz konwerter DAC i możesz używać starszych urządzeń podłączanych analogowo z nowoczesnym telewizorem.

No to dzięki za informację. 

Pomyślę. 

Jeżeli chodzi o zestaw kina domowego, to myślę, że nie będę kupował drogiego takiego zestawu, z dużymi głośnikami, np. za ponad trzy tysiące złotych. Ale chodzi mi o mniejszy zestaw z mniejszymi głośnikami, za jakiś ponad tysiąc złotych. 

No ale wiadomo, że to też zależy od: funkcji i mocy kina domowego. 

To tak jak z laptopami i komputerami i z zestawami muzycznymi, które mają mniej funkcji różnych i więcej funkcji. I to jest też różnica w cenie. 

Myślę, że zdecydowałbym się na jakieś KINO domowe firmy: SAMSUNG, LG, Panasonic i Sony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1000zł to szukaj wyłącznie używek. Absolutne wystrzegaj się nowych no-name zestawów z Bluetooth/USB itp.

Kupujesz amplituner 5.1 z radiem jakieś dobrej firmy (Yamaha, Sony, Panasonic, Pioneer itp. - na pewno nie LG i Samsung). Ważne żeby miał przynajmniej DTS oraz wejścia na 5 kanałów i subwoofer (unikaj staroci z ProLogic).

https://allegro.pl/oferta/amplituner-yamaha-rx-v430rds-pilot-11092207114

https://allegro.pl/oferta/sony-str-db840-digital-audio-video-amplituner-11201334113

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amplituner-yamaha-rxv673-pilot-zamiennik

Do tego kupujesz kolumny przednie + tylne jak starczy kasy. Ważne, żeby impedancja zgadzała się z amplitunerem. Lepiej na początek kupić dobre kolumny na front i centralny, potem dozbierać i kupić tyły + subwoofer zamiast za te kilka stówek kupować jakiś szajs "wszystko w jednym". Szukaj kolumn firm takich jak Dali, JBL, Magnat, Canton, Celestion itp. Najlepiej takie kolumny jeszcze odsłuchać przez zakupem. Jak Ci się poszczęści to w okolicach 1200zł uzbierasz sobie zestaw amplituner + front + cenral+ tył. Na subwoofer musisz wydać trochę więcej.

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...