Skocz do zawartości
damian2502

Mechanik za 300zł czy membrana za 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, trochę ogarnąłem temat i proszę o pomoc.

Szukam klawiatury, 90% gry, 10% pisanie. Którą z tych byście mogli mi polecić? Szukam czegoś trwałego i w miarę przyjemnego, nie jestem zbyt wymagający.

Z membran wybór to Corsair K55, Logitech G213 albo Razer Cynosa V2- wszystkie w granicach 200zł. Wiecie jak z ich wytrzymałością klawiszy?

Z mechaników to SPC GK540 (~230zł) albo GK650 (~300zł)- Kailh Brown (podobno im się wycierają klawisze, ale można kiedyś kupić porządne nakładki za 50zł), Sharkoon SGK3 (~280zł)- Kailh brown (też podobno się wycierają) albo Krux Atax PRO (~230zł)- Gateron Brown + byle jaki numpad za 20zł do pracy (nie wiem jak z trwałością keycapów). Chyba nie ma nic innego w tym przedziale cenowym, ale może Wy coś znacie?

 

Edit, wygląda na to, że Atax ma keycapy wykonywane metodą double injection więc powinny być w miarę trwałe. W tej samej cenie jest też GK630 z klawiszami pudding, też TKL. Więc gdybym chciał klawiaturę TKL to byłby wybór między Gateronami i Kailh.

Edytowane przez damian2502

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli to jest wybór gaterony i keycapy z ABS (double injection) albo kailh i keycapy z PBT. Jak nie walę w klawiaturę to chyba lepiej postawić na pierwszą opcję? ABS raczej się nie rozpadną po kilku latach umiarkowanego użycia? Wiem, że głupie pytanie, ale dotychczas głównie używałem klawiatur za 20zł, które nie wytrzymywały dłużej niż kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, damian2502 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czyli to jest wybór gaterony i keycapy z ABS (double injection) albo kailh i keycapy z PBT. Jak nie walę w klawiaturę to chyba lepiej postawić na pierwszą opcję? ABS raczej się nie rozpadną po kilku latach umiarkowanego użycia? Wiem, że głupie pytanie, ale dotychczas głównie używałem klawiatur za 20zł, które nie wytrzymywały dłużej niż kilka miesięcy.

Nie, keycapy ABS się nie rozwalą ale są przypadki, że się wycierają. 
Do ~ Atax Pro ma najprzyjemniejsze (według wielu) przełączniki i są one nieco lepsze aniżeli przełączniki Kailh.
Niemniej fajnym mechanem też jest SPC Gear GK630K Pudding Tournament. Przełączniki działają przyjemnie, masz tu dobrej jakości keycapy PBT, które są przyjemne w dotyku + jakość wykonania jest bardzo dobra, solidny plastik i aluminiowa płyta na górze klawiatury. Odpisany kabel w oplocie, dobre stopki, które się nie ślizgają na biurku. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...