Skocz do zawartości
fear0

Płyta główna świeci się po wyłączeniu pc

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, posiadam płytę główna ASUS TUF GAMING B550-PLUS po wyłączeniu całkowitym pc diody płyty głównej migają ( jest podłączony do prądu ale wyłączony, nigdy mi nic nie świeciło w innych pc po wyłączeniu stąd moje zdziwienie) czy to normalne? czy jest może jakieś zwarcie? dodam też, ze po 2 dniach używania nowego pc przy wyłączonym pc zapaliła mi się też myszka mimo, że pc był wyłączony, oraz przy włączaniu pc mam Chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 Evo ARGB jest tam duży wiatrak i jak uruchamiam pc wiatrak 2 razy miga i dopiero świeci się stale, z komputerem nie ma problemów wszystko działa jak należy ale dziwie się czemu świeci mi się myszka po wyłączeniu pc i te diody na płycie głównej oraz to początkowe migania wiatraka przy uruchamianiu pc. Jest się czym martwic czy zignorować to wszystko bo komputer działa idealnie?

Edytowane przez fear0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że mysz ci się świeci, jest spowodowane funkcją w biosie, która daje ci napięcie na USB. Da się to wyłączyć, ale nie podpowiem jak to się u ciebie nazywa. W większości płyt, to powinno nazywać się ErP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, dzięki udało mi się zaradzić na myszkę a co do płyty i tego ze wiatrak miga 2 razy i dopiero potem świeci normalnie, niż że od razu się załącza jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Na fundamentach wszyscy strasznie kroją, więc tak. Od 15 do 20 koła Można rzecz jasna samemu sobie lać beton, robić zbrojenia i układać bloczki, jak ktoś ma zacięcie do pracy tego typu i umiejętności. Ja o betonie i zbrojeniach nic nie wiem, więc się nie podejmuję, nie mam też ludzi do pomocy i wolę wziąć w pracy nadgodziny, niż na pizgawicy i zimnie bloczki drżącymi rękami po pracy układać.
    • Raczej bym kupił GB do zabawy z pamięciami, ale z tymi rozstawami to dali ciała i mogli poprawić Intela, a tak tylko Asus pomyślał.
    • Dzięki.  Problemy z crysis 3 na obecnych kartach AMD to normalność. Dxvk nie instalowałem jeszcze, ale patrząc na choćby filmik z YT dxvk na rx6800 to są spadki fps z 200 do 30fps, a użycie gpu w jednym momencie spada do 10% i nawet całego tego filmiku nie oglądałem, by znaleźć momenty, jakie są największe spadki. Więc mniemam, że dxvk całkowicie problemu z crysis 3 nie rozwiązuje, a gra dalej chodzi słabo (tzn. karta co jakiś czas sobie zapomina, że to jest aplikacja 3d, a nie 2d.. ). To, że crysis 3 działa lepiej, gdy vram nie zbija w idlu to kwestia sterowników - zawsze powiedzmy z 2x więcej fps, ale na tych 21.10.2 nie ma żadnych mocnych spadków obciążenia rdzenia, więc nie ma żadnych dziwnych spadków fps, a ogólny fps jest wyraźnie wyższy. Może AMD w końcu coś zaczęło robić z optymalizacją w związku z premierą Crysis Remastered Trilogy (może niekoniecznie wzięli się za starsze crysisy, a po prostu optymalizowali pod remaster, który w końcu jest dalej na tym samym silniku ).  Trudno mi w to uwierzyć, że jedne sterowniki mogły by być bardziej wrażliwe na stabilność, ale jeśli zainstaluję tą wersję z whql i będą crashe jak na nonwhql, to mogę sprawdzić redukując offset procka i zmieniając ustawienia RAM, ale wątpie, że mam jakiś problem ze stabilnością. Wstępnie myślałem, że może jakiś problem z OC karty, że coś te stery może mącą. Ale potrafiło po chwili wywalić na niewymagającej grze, a czasem w ogóle nie wywali po dłuższym czasie w obciążającym tytule. W 3dmark też nie widziałem nic dziwnego przy wskazaniach jakie osiągał rdzeń/vram w czasie testu. Zaś samo OC karty raczej nie jest na granicy stabilności, choć w sumie jeszcze powinienem dla pewności całkowicie OC wyłączyć i wtedy zobaczyć 🙃 Z komentarzy w internecie widzę, że też niektórzy mieli problem z tymi sterownikami (zaś niektórzy np. z poprzednimi 🙄 ). Podejrzewam jakiś konflikt z windowsem (pojawiał się błąd Fail fast exception czy jakoś tak ). Tak w ogóle to używałem DDU i reinstalowałem chipset, więc to też nie był konflikt związany z wgrywaniem nowych sterowników na stare.
    • No to wschodniej Polsce nie zazdroszczę.
    • no przeciez nikt nie zejdzie nizej raczej do konca roku z ceną skoro za 3070 chyba najtansza oferta od 2,3 miesiecy nie wiem jak w dluzszym przedziale czasowym bo dopiero od tego czasu szukam czegoś nowego do kompa.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...