Skocz do zawartości
Lukasz__

I9 10850k + aorus z490 pro ax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, możecie podpowiedzieć czy to będzie dobre połączenie? Da rade podkręcić procka na tej płycie z tym chłodzeniem?

I9 10850k

aorus z490 pro ax 

be quiet silent loop 2 280

viper steel 4400mhz cl19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę podkręcić nawet na sporo tańszej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Płytę posiadam tylko siedzi na niej i5 10600k. Jest sens dokładać do i9 10900k? Komputer głównie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.  Podkręć 10600K do ~5,0 GHz i będziesz miał identyczną wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5.0 są już za wysokie temperatury. Max co z tej sztuki wycisnę to 4.9 :/ Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrej sztuce i9 wykręcisz może z 5.0-5.1 GHz, przy potwornie większym poborze prądu. Trafisz kiepską sztukę to będziesz mieć wyniki jak obecnie. Dodatkowe rdzenie w grach niewiele pomogą.

Masz fajny procek, jeśli lata na 4.9 GHz to nie ma co kombinować. 

Jak wymieniać CPU i zabijasz się o każdą klatkę to czekaj na 12 gen, choć i tak pewnie średnio będzie się opłacało wymieniac.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tez od pameici .Dobrze dokarmiony cpu traci ze 100mhz ale nic to nie zmienai bo wydajnosć i tak rośnie

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
    • To dawaj wyniki w 3dmarku, bo obecnie nigdzie ich nie udostępniłeś! I dla ciekawości ten Twój uv(krzywa z ABurnera) 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...