Skocz do zawartości
Astec

Testowanie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam dwa komputery, jednen z R5 5600X, a drugi z Phenomem II X6 1075T. Wylicytowałem kartę graficzną i mam kilka dni na jej przetestowanie. Niestety niczego nie można być pewnym i mimo zapewnień sprzedającego o jej 100% sprawności, podchodzę do tego z rezerwą. Nie wiem czy testować go w kompie z Phenomem czy lepiej z Ryzenem. Boje się że niesprawna karta może uszkodzić mój komputer "daily", czy jest taka możliwość? Może lepiej przetestuje się, czytaj wyciśnie siódme poty, na Ryzenie, czy źle myślę? Nie chcę robić sobie bałaganu w sterownikach w komputerze z Ryśkiem, słusznie się tego obawiam? A może wrzucić tę kartę po prostu do komputera z Phenomem, testować tam i nic nie kombinować. Pozdrawiam i proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadki kiedy karta graficzna uszkadza inne podzespoły są bardzo rzadkie. Musiałoby dojść do jakiegoś niefortunnego zwarcia, wtedy teoretycznie może Ci upalić slot PCI-e na płycie. Normalnie uszkodzona karta (niesprawne GPU lub pamięci) - nie ma szans. 

Co do testów, to zależy jeszcze jaka to karta. Platforma z Phenomem ma pewnie PCI-e w wersji 2.0, więc mocne karty może lekko ograniczyć i zaniżyć wynik. Jeśli jest to słabsza karta, to nie powinno być problemu, dobrze tylko takie gry, w których CPU nie będzie jej ograniczał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się obawiasz, że padnie i pociągnie za sobą coś to najpierw wrzuć do słabszego, zapuść furmarka na godzinę, jak będzie ok to wtedy do lepszego. Gry nie obciążą tak karty jak furmark.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, stark2991 napisał:

Przypadki kiedy karta graficzna uszkadza inne podzespoły są bardzo rzadkie. Musiałoby dojść do jakiegoś niefortunnego zwarcia, wtedy teoretycznie może Ci upalić slot PCI-e na płycie. Normalnie uszkodzona karta (niesprawne GPU lub pamięci) - nie ma szans. 

Co do testów, to zależy jeszcze jaka to karta. Platforma z Phenomem ma pewnie PCI-e w wersji 2.0, więc mocne karty może lekko ograniczyć i zaniżyć wynik. Jeśli jest to słabsza karta, to nie powinno być problemu, dobrze tylko takie gry, w których CPU nie będzie jej ograniczał. 

Karta graficzna pod Phenoma to GTX 760 z  PCI-e 3.0. Z Ryzenem pracuje 2080 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zanim wsadzisz grafę do slotu to najpierw obejrzyj złącze PCI-E na karcie - jeżeli coś tam będzie to nie wsadzaj tylko najpierw wyczyść, a potem wsadzaj.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież GTX 760 to kibel, przejmowanie się czymkolwiek w przypadku takiej karty to śmiech - ma wyświetlać obraz i tyle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. W tych czasach to całkiem przyzwoita karta na przeczekanie. Wbrew pozorom obecnie do najtańszych nie należy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...