Skocz do zawartości
WigetRB

Monitor do pracy architekta i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że ultra-panorama za takie pieniądze nie będzie grzeszyć jakością obrazu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego najbardziej się obawiam, dlatego szukam czegoś naprawdę fajnego, bo to już ostatni etap w moim składaniu zestawu i jestem w kropce. I budżet ok 2k zawsze mogę coś jeszcze dołożyć. 

Edytowane przez WigetRB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WigetRB napisał:

Szrot.

2 minuty temu, WigetRB napisał:

Właśnie tego najbardziej się obawiam, dlatego szukam czegoś naprawdę fajnego, bo to już ostatni etap w moim składaniu zestawu i jestem w kropce. I budżet ok 2k zawsze mogę coś jeszcze dołożyć. 

Jeżeli szukasz 21:9 to gb3466wqsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kamilos69 napisał:

Szrot.

Jeżeli szukasz 21:9 to gb3466wqsu

 

Też mi się podoba bardzo, ale obawiam się jednego, czy wykrzywienie nie wpływa na efekt pracy np w autocadzie przy liniach prostych. Czy nie będzie się wydawało, że coś jest nie tak, a w rzeczywistości będzie proste. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wpierw napisał że monitor jest Ci potrzebny do CAD to w modelach 21:9 jest model z prostą matrycą gb3461wqsu. 

Edytowane przez kamilos69
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kamilos69 napisał:

Gdybyś wpierw napisał że monitor jest Ci potrzebny do CAD to w modelach 21:9 jest model z prostą matrycą gb3461wqsu. 

Oooo i ten mi się bardzo podoba, myślisz, że da radę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża przestrzeń robocza 21:9 plus większe kąty widzenia na matrycy ips jak najbardziej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kamilos69 napisał:

Duża przestrzeń robocza 21:9 plus większe kąty widzenia na matrycy ips jak najbardziej tak.

A jak to będzie przy graniu w takiej rozdzielczości? Coś takiego mam złożone: https://www.x-kom.pl/lista/fjwkjkym5 karta nie będzie się za bardzo męczyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 nie podoła w rozdzielczości 3440x1440 bez obniżenia detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kamilos69 napisał:

3060 nie podoła w rozdzielczości 3440x1440 bez obniżenia detali.

Wiem, zmieniłem karte na 3070 Ti teraz chyba będzie ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070Ti bez problemu radzi sobie z każdą grą wydaną na dzień dzisiejszy. Nawet w RT (pomijając cp2077 bo to jest optymalizacyjny potworek). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko kupić dobry monitor do pracy i do gier. Wzajemnie się wykluczają. Dlatego do pracy mam Eizo, a do gier będę musiał kupić szrota za 2 tys. (pogrubiłem, bo za 2 tys powinien być porządny monitor, a takich praktycznie nie ma dla graczy)

Edytowane przez GS01
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Też szukam monitora do archi + okazjonalnie gry. 

Wygodniej pracuje się na dwóch monitorach czy na jednym w proporcjach 21:9?

Do tej pory pracowałem w konfiguracji laptop + monitor, ale do stacjonarki jeden monitor to zdecydowanie za mało do pracy. Ktoś podzieli się opinią? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Triairii napisał:

Podłączę się do tematu. Też szukam monitora do archi + okazjonalnie gry. 

Wygodniej pracuje się na dwóch monitorach czy na jednym w proporcjach 21:9?

Do tej pory pracowałem w konfiguracji laptop + monitor, ale do stacjonarki jeden monitor to zdecydowanie za mało do pracy. Ktoś podzieli się opinią? 

No ja chyba skusze się na tego iiyama gb3461wqsu, dzisiaj cały dzień o tym czytałem i naprawdę chyba jest warty w tej kwocie jaka posiadam ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2021 o 19:57, WigetRB napisał:

No ja chyba skusze się na tego iiyama gb3461wqsu, dzisiaj cały dzień o tym czytałem i naprawdę chyba jest warty w tej kwocie jaka posiadam ?

Uwierz mi - warto :)
Monitor jak za pieniądze jest świetny -> https://www.komputronik.pl/product/687514/iiyama-g-master-gb3461wqsu-b1-red-eagle.html
Tylko weź pod uwagę, że przy prostym ekranie masz IPS-ADS, a przy zakrzywionej VA. Ja mam wersję zakrzywioną i jestem strasznie zadowolony. Używam go do pracy, filmów i gier :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 18:33, Repljaer napisał:

Uwierz mi - warto :)
Monitor jak za pieniądze jest świetny -> https://www.komputronik.pl/product/687514/iiyama-g-master-gb3461wqsu-b1-red-eagle.html
Tylko weź pod uwagę, że przy prostym ekranie masz IPS-ADS, a przy zakrzywionej VA. Ja mam wersję zakrzywioną i jestem strasznie zadowolony. Używam go do pracy, filmów i gier :)
 

W autocadzie przy liniach prostych chyba lepiej z prostą matrycą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2021 o 19:57, WigetRB napisał:

No ja chyba skusze się na tego iiyama gb3461wqsu, dzisiaj cały dzień o tym czytałem i naprawdę chyba jest warty w tej kwocie jaka posiadam ?

Udało Ci się go kupić? Ja popełniłem ten błąd, że zamówiłem go w neonet z odbiorem, ale ten sklep to g***o i mają problem z wysyłką towaru do własnego sklepu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Triairii napisał:

Udało Ci się go kupić? Ja popełniłem ten błąd, że zamówiłem go w neonet z odbiorem, ale ten sklep to g***o i mają problem z wysyłką towaru do własnego sklepu... 

Jeszcze nie kupiłem, ale już niedługo ? jednak na ten sam się zdecydowałeś? Napisz jak do Ciebie dotrze i jak wrażenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten sam. Chodził za mną ten z matrycą VA, ale boję się o tę zakrzywioną matrycę do pracy w CAD. Do tej pory używam pięcioletniego monitora Dell'a, też IPS, jestem zadowolony, ale brakuje mi obszaru roboczego. Przetestuję i najwyżej zwrócę jak będzie słabo. 

Dzwoniłem na infolinię i podobno jutro ma być do odbioru. Ale jakbym wiedział, że tyle to trwa, to bym kupił z innego sklepu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Triairii napisał:

Tak, ten sam. Chodził za mną ten z matrycą VA, ale boję się o tę zakrzywioną matrycę do pracy w CAD. Do tej pory używam pięcioletniego monitora Dell'a, też IPS, jestem zadowolony, ale brakuje mi obszaru roboczego. Przetestuję i najwyżej zwrócę jak będzie słabo. 

Dzwoniłem na infolinię i podobno jutro ma być do odbioru. Ale jakbym wiedział, że tyle to trwa, to bym kupił z innego sklepu. 

Ja tez chcialem z zakrzywiona, ale odradzali bo w cadzie moze byc dziwne uczucie przy linach prostych. Mysle, ze ten spelni nasze oczekiwania, za duzo pozytywnych opinii. Jedynie trzeba bedzie przetestowac odwzorowanie kolorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, WigetRB napisał:

Ja tez chcialem z zakrzywiona, ale odradzali bo w cadzie moze byc dziwne uczucie przy linach prostych. Mysle, ze ten spelni nasze oczekiwania, za duzo pozytywnych opinii. Jedynie trzeba bedzie przetestowac odwzorowanie kolorow

Testuję go od godziny i pierwsze wrażenia są bardziej niż pozytywne. Przejście z 60Hz na 144Hz to dla mnie kosmos, wszystko wydaje się o wiele bardziej responsywne. Samo przewijanie stron robi wrażenie. Odpaliłem Days Gone i w 144Hz wygląda świetnie.

Design w zasadzie identyczny do mojego starego Dell'a, ale ramki mogłyby być ciut mniejsze. Wykonanie ok, nie ma się do czego przyczepić. Sam ekran mógłby być stabilniejszy, bo biurko przenosi drgania i monitor się delikatnie kołysze. VESA wyeliminuje ten problem całkowicie. Fajna jest możliwość regulacji w pionie. 

Do sterowania menu monitora można się przyzwyczaić, czytałem w opiniach, że wiele osób się na to skarży, ale nie ma tragedii. 

Jasność jak dla mnie porównywalna z 250 CD/m2 z Dell'a, czyli mogło być lepiej. Niestety matryca nie jest równomiernie podświetlona i widać delikatne wycieki światła na czarnym tle,  przetestuję w nocy i wrzucę foto. Rogi na białym tle mogą wydawać się ciemniejsze, ale to chyba charakterystyka paneli IPS, że pod kątem delikatnie srebrzą bo na wprost jest ok. 

Kolory muszę jeszcze ustawić pod siebie, ale pierwsze wrażenie jest ok. Praca CAD + 3ds jest wygodna, ale na razie z poziomu jednego pulpitu. Muszę potestować PiP. 

Głośniki ciut lepsze jak w Dell'u, są bo są.

 

To tyle, jeśli chodzi o pierwsze wrażenia. Potestuję przy projektach w ciągu najbliższych dni.

 

 

Edytowane przez Triairii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Triairii napisał:

Testuję go od godziny i pierwsze wrażenia są bardziej niż pozytywne. Przejście z 60Hz na 144Hz to dla mnie kosmos, wszystko wydaje się o wiele bardziej responsywne. Samo przewijanie stron robi wrażenie. Odpaliłem Days Gone i w 144Hz wygląda świetnie.

Design w zasadzie identyczny do mojego starego Dell'a, ale ramki mogłyby być ciut mniejsze. Wykonanie ok, nie ma się do czego przyczepić. Sam ekran mógłby być stabilniejszy, bo biurko przenosi drgania i monitor się delikatnie kołysze. VESA wyeliminuje ten problem całkowicie. Fajna jest możliwość regulacji w pionie. 

Do sterowania menu monitora można się przyzwyczaić, czytałem w opiniach, że wiele osób się na to skarży, ale nie ma tragedii. 

Jasność jak dla mnie porównywalna z 250 CD/m2 z Dell'a, czyli mogło być lepiej. Niestety matryca nie jest równomiernie podświetlona i widać delikatne wycieki światła na czarnym tle,  przetestuję w nocy i wrzucę foto. Rogi na białym tle mogą wydawać się ciemniejsze, ale to chyba charakterystyka paneli IPS, że pod kątem delikatnie srebrzą bo na wprost jest ok. 

Kolory muszę jeszcze ustawić pod siebie, ale pierwsze wrażenie jest ok. Praca CAD + 3ds jest wygodna, ale na razie z poziomu jednego pulpitu. Muszę potestować PiP. 

Głośniki ciut lepsze jak w Dell'u, są bo są.

 

To tyle, jeśli chodzi o pierwsze wrażenia. Potestuję przy projektach w ciągu najbliższych dni.

 

 

I to mnie cieszy, myślę, że w tej cenie nie było lepszego wyboru? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, WigetRB napisał:

I to mnie cieszy, myślę, że w tej cenie nie było lepszego wyboru? 

W tej cenie rewelacja :) Zapłaciłem za niego 1999zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Triairii napisał:

W tej cenie rewelacja :) Zapłaciłem za niego 1999zł

Właśnie i taki budżet mam, bo wymieniam całą jednostkę i juz nie chciałem dawać więcej na monitor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...