Skocz do zawartości
aawekhwge

LAPTOP 2500-3500 dla młodej dziewczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Poszukuję laptopa, które będzie wykorzystywany głównie do oglądania filmów i zajęć zdalnych na studiach. Dodatkowym wymaganiem jest to, żeby można było komfortowo grać w The Sims 4. Może być nowy może być używany. Raczej szukam, żeby był jak najtańszy i spełniał te wymagania.

 

Mój faworyt to Lenovo ThinkBook 15. Ale nie wiem w jakiej wersji najlepiej go wziąć (intel, ryzen?) A może jest coś lepszego albo podobnego w lepszej cenie?

Dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania spełnić łatwo, różnice jednak mogą być ogromne w jakości wykonania czy wydajności tegoż laptopa.

ASUS VivoBook S15 M533UA R5-5500U/16GB/512/W10 z kodem "jesien" wprowadzonym po dodaniu do koszyka cena spada do 2999 zł

Laptop z wydajnymi podzespołami (ale nie gamingowy), zastosowana karta graficzna (która jest o wiele wydajniejsza od tych intela) pozwoli na pełen komfort grania w Sims 4 czy inne starsze gry. 16 GB RAM też mocno przyszłościowe, poza tym duży dysk i system w cenie.

Laptop posiada matrycę matową IPS , podświetlaną klawiaturę i aluminiową obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zerknąć na laptop ASUS X515JA-BQ436 i5-1035G1/8GB/512/W10  2599zł, który ma dosyć dobry ekran, oraz procesor i5 4-rdzenie.

Huawei MateBook D 15 i5-10210U/8GB/512/Win10  2999zł, to dobra propozycja, jeśli zależy ci na zwartej i zarazem mobilnej konstrukcji. 

Niezależnie, czy wybierzesz Thinkbooka na intelu, czy na Ryzenie warto go wybrać z procesorem cztero-rdzeniowym, bo dwu-rdzeniowy przy wielu otwartych kartach będzie nieznacznie wolniejszy, natomiast dla młodej osoby wystarczy i jest sporo tańszy od laptopów z wydajniejszymi procesorami. 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, manuelos napisał:

Wymagania spełnić łatwo, różnice jednak mogą być ogromne w jakości wykonania czy wydajności tegoż laptopa.

ASUS VivoBook S15 M533UA R5-5500U/16GB/512/W10 z kodem "jesien" wprowadzonym po dodaniu do koszyka cena spada do 2999 zł

Laptop z wydajnymi podzespołami (ale nie gamingowy), zastosowana karta graficzna (która jest o wiele wydajniejsza od tych intela) pozwoli na pełen komfort grania w Sims 4 czy inne starsze gry. 16 GB RAM też mocno przyszłościowe, poza tym duży dysk i system w cenie.

Laptop posiada matrycę matową IPS , podświetlaną klawiaturę i aluminiową obudowę.

Ten Asus bardzo mi się podoba. Szkoda, że nie ma zaślepki na kamerę :(

Jak on ma się do tego ThinkBook 15? Dla mnie dużym plusem jest właśnie zaślepka. Ale jak to się ma do innych podzespołów? Przyznam, że wcale się na tym nie znam.

15 minut temu, pbesc napisał:

Możesz też zerknąć na laptop ASUS X515JA-BQ436 i5-1035G1/8GB/512/W10  2599zł, który ma dosyć dobry ekran, oraz procesor i5 4-rdzenie.

Huawei MateBook D 15 i5-10210U/8GB/512/Win10  2999zł, to dobra propozycja, jeśli zależy ci na zwartej mobilnej konstrukcji. 

Ten Asus wyżej mi bardziej odpowiada. A do sprzętu firmy Huawei mam mocną awersję. Niemniej dziękuję za propozycję!

1 godzinę temu, AUT06 napisał:

Z tańszych modeli masz HP 15s Ryzen 3-5300/16GB/256/Win10 IPS za 2 399 zł. Procesor 4 rdzeniowy, 16 GB RAM, szybki dysk SSD 256 GB, matowy ekran IPS Full HD i Windows 10.

Osobiście do SIMS-ów wybrałbym model z większym 17" ekranem jak Acer Aspire 3 i5-1135G7/8GB/512/W10 MX350 Srebrny za 3 499 zł. Procesor 4 rdzeniowy intel i5, dwie karty graficzne, 8 GB RAM, szybki dysk SSD 512 GB, matowy ekran IPS Full HD i Windows 10.

Nie chcę tak dużego laptopa. A tego HP też wezmę pod rozwagę. Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, aawekhwge napisał:

Ten Asus bardzo mi się podoba. Szkoda, że nie ma zaślepki na kamerę :(

Zobacz sobie zaślepki: LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, aawekhwge napisał:

Ten Asus bardzo mi się podoba. Szkoda, że nie ma zaślepki na kamerę :(

Zaślepkę można dokupić. ThinkBook to jak najbardziej dobry laptop. Alternatywnie taniej możesz zobaczysz laptop Asus S15 z tym samym Ryzenem 4500u. 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze propozycję poleasingową:

https://allegro.pl/oferta/dot-hp-1040-g3-i5-6200u-8gb-240gb-ssd-wqhd-win-10-10869396346?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=008ced3d-3fe0-4145-baac-69110252295e

Świetny HP'ek, jest na prawdę piękny i ma bardzo wysokie parametry. Z tego co wiem można u nich modyfikować podzespoły i dostosować do swoich potrzeb wielkość pamięci ram i dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aawekhwge HP Pavilion 15 i5-1135G7/16GB/512/W10Px MX350 Silver 3199 zł
Z kodem "jesien" za 3199 zł. Procesor Intel 11 generacji do tego dedykowana grafika MX350 więc tutaj bez problemu pograsz w Simsy 4 czy nawet lepsze gry bardziej komfortowo niż na zintegrowanej grafice. Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura.

Taniej skoro dla dziewczyny ASUS VivoBook S15 M533UA R5-5500U/16GB/512/W10 2899 zł
Z tym samym kodem. Matryca FULL HD z 100% pokryciem kolorów, aluminiowa obudowa, lekki i mobilny, procesor AMD 6 rdzeniowy odświeżony, przyzwoita zintegrowana grafika, podświetlana klawiatura, ciekawy design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simsy z dodatkami będą potrzebowały już trochę mocy. 
Jak nie chce ciężkiego gaminga, to weźcie chociaż coś lepszego niż zwykłą integrę.
Zobacz tego Huawei -> Huawei MateBook D15/i5-1135G7/16GB/512GB/Iris Xe/Win10
Wydajnościowo bardzo dobrze, bo masz tutaj szybki 4-rdzeniowy procesor od intela, najnowszej 11 generacji, 16GB pamięci RAM i grafika od intela Iris Xe. Miejsca na dane 512GB i Windows zainstalowany. Wykonanie w miarę ok, ładny ekran IPS z matową powłoką ekranu. 
Simsy będą bardzo dobrze działały :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 15" sprawdzoną konstrukcją, w całkiem rozsądnej cenie i z dobrymi podzespołami jest:

Acer Aspire 5 R5-5500U/16GB/512/W10 IPS Srebrny 3099zł

Konfiguracja b.podobna do Asus'a S15, cena również. Ogólnie z tymi Acerami nie ma większych problemów, a do tego są całkiem dobrze wykonane jak na swój pułap cenowy.

Co do Thinkbook'a to również b.solidna propozycja- jest dobrze wykonany i ma dobre podzespoły. Cena jest wyższa bo jest on kierowany do klienta biznesowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2021 o 09:41, aawekhwge napisał:

Mój faworyt to Lenovo ThinkBook 15. Ale nie wiem w jakiej wersji najlepiej go wziąć (intel, ryzen?) A może jest coś lepszego albo podobnego w lepszej cenie?

 

ThinkBook to zdecydowanie bardzo dobry notebook, tutaj mają w tej chwili fajny model w dobrej cenie: https://www.laphard.pl/pl/p/Lenovo-ThinkBook-15-G2-20VG00BBPB-15%2C6-FHD-Ryzen-7-4700U-16GB-512GB-SSD-PCIe-AMD-Radeon-W10-Pro/21264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 20:06, Repljaer napisał:

Zobacz tego Huawei -> 

Autor napisał, że nie chce Huaweia;

W dniu 23.09.2021 o 11:54, aawekhwge napisał:

A do sprzętu firmy Huawei mam mocną awersję. 

Nie chcę tak dużego laptopa. A tego HP też wezmę pod rozwagę. Dziękuję!

Z HP możesz też obejrzeć wymieniony w temacie laptop Pavilion.

52 minuty temu, Kuba10g napisał:

 

ThinkBook to zdecydowanie bardzo dobry notebook, tutaj mają w tej chwili fajny model w dobrej cenie

Bardzo dobry laptop, tylko kosztuje 4k.

W dniu 23.09.2021 o 09:41, aawekhwge napisał:

Mój faworyt to Lenovo ThinkBook 15. Ale nie wiem w jakiej wersji najlepiej go wziąć (intel, ryzen?) A może jest coś lepszego albo podobnego w lepszej cenie?

Dzięki za pomoc! :)

Podobny w lepszej cenie, to może VivoBook S15,  jeśli ma mieć 15-ście cali i jesteś w stanie dopłacić do nieco lepszego wykonania od Asusa, którego poleciłem. Jeśli laptop ma być bez dedykowanej karty, to możesz wybrać Ryzena 5 6/12, natomiast w grze Sims i codziennym użytkowaniu niezależnie czy wybierzesz Intela i5 4/8, czy AMD nie zawiedziesz się na szybkości działania laptopa.

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...