Skocz do zawartości
WigetRB

Karta do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zyjemy w ciezkich czasach i naprawde albo sa za drogie, albo niedostepne. Co polecacie? głownie do pracy przy projektowaniu, modelowaniu, renderowaniu, grac tez lubie, ale nie jestem jakis wymagajacy, ze wszystko ma byc ultra. Zaznacze, ze bede posiadal ten monitor: https://www.x-kom.pl/p/560864-monitor-led-32-i-wiekszy-iiyama-g-master-gb3461wqsu-red-eagle.html?utm_source=youtube&utm_medium=video&utm_campaign=vbtpc&utm_content=iiyama34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na olx:

RTX 3060 Ti ok. 3500zł, RTX 3070 ok. 4300zł

Osobiście przy takiej kwocie jaką masz, kupiłbym porządnego referenta RTX 3060 Ti, Gaming Z Trio od MSI albo Strix od Asusa. 

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na amazonach na 3070 albo 3070Ti. Spokojnie do wyrwania w cenie 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie najgorsze, ze wszystko musze miec na fakture, bo to kasa z dofinansowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, WigetRB napisał:

I myślisz, że da radę przy tamtym monitorze w coś fajnie pograc? 

 

Miałem 3060ti i generalnie dało się bez żadnego problemu pograć w 1440p ale przy wymagających grach AAA ( tych bez DLSS ) niestety klękała często balansując w okolicy 60 FPS więc przy Twoim 1440p Wide może być niewesoło. Celuj w 3070 ale miej świadomość że dostanie jej za 4k na dzień dzisiejszy to mega fart a nie żadna reguła :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, QuBBa napisał:

Miałem 3060ti i generalnie dało się bez żadnego problemu pograć w 1440p ale przy wymagających grach AAA ( tych bez DLSS ) niestety klękała często balansując w okolicy 60 FPS więc przy Twoim 1440p Wide może być niewesoło. Celuj w 3070 ale miej świadomość że dostanie jej za 4k na dzień dzisiejszy to mega fart a nie żadna reguła :/

masakra, mam zestaw zlozony za ponad 8k i dalej nie moge sobie plynnie pograc:D chyba na wide bede sobie pracowal, a jak bede chcial pograc to podlacze sonie monitor fullhd 22":D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WigetRB napisał:

właśnie najgorsze, ze wszystko musze miec na fakture, bo to kasa z dofinansowania

 

40 minut temu, WigetRB napisał:

masakra, mam zestaw zlozony za ponad 8k i dalej nie moge sobie plynnie pograc:D chyba na wide bede sobie pracowal, a jak bede chcial pograc to podlacze sonie monitor fullhd 22":D

 

I tak się właśnie przepala publiczne, nasze, pieniądze.  Nie powiem, że gardzę, ale nie pochwalam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BladyPL napisał:

 

I tak się właśnie przepala publiczne, nasze, pieniądze.  Nie powiem, że gardzę, ale nie pochwalam ....

Jak przepalam? przeciez ten komputer bedzie sluzyl do pracy, takie sa wymagania, ze musze wyposazyc sobie biuro i wszystkie faktury przedstawic, a nie wydawac sobie na byle co. Tak zachecaja mlodych do zalozenia wlasnej dzialalnosci i nie martw sie zabiora mi jeszcze wiecej tych pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WigetRB napisał:

Jak przepalam? przeciez ten komputer bedzie sluzyl do pracy, takie sa wymagania, ze musze wyposazyc sobie biuro i wszystkie faktury przedstawic, a nie wydawac sobie na byle co. Tak zachecaja mlodych do zalozenia wlasnej dzialalnosci i nie martw sie zabiora mi jeszcze wiecej tych pieniedzy.

Inwestycje na 32k, potem 2 lata działalności na małym zusie, firma do kosza a narzędzia zostają. Ileż to ja już widziałem takich biznesów.

PS: jak Ci się trafi jakiś nadgorliwy kontroler i zapyta, czemu RTX3070 za 4k a nie vNidia Quadro do prac projektowych, to przygotuj sobie zawczasu jakąś logiczną historyjkę. Nie zapominaj, że wydatki muszą być celowe i "uzasadnione". Wyrwie Ci się coś o graniu i będziesz miął zakwestionowany wydatek nie tylko na grafikę, ale na całą budę.

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, BladyPL napisał:

Inwestycje na 32k, potem 2 lata działalności na małym zusie, firma do kosza a narzędzia zostają. Ileż to ja już widziałem takich biznesów. 

Doskonale wiem, że ludzie tak robią, żeby tylko zgarnąć pieniądze. W moim przypadku jest inaczej, ale to nie ma co tłumaczyc. Mam możliwość to czemu mam nie korzystać? Bez przesady, że ktoś będzie mnie rozliczał z podzespołów, jedno i drugie spełnia swoją rolę. Nie wiem, mam wielu znajomych, którzy skorzystali i prowadzą firmy i nikt ich nie rozlicza z takich pierdół. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jak pisałeś, nie jesteś bardzo wymagający, i nie zawsze wszystkie suwaki musisz mieć na ultra to spokojnie 3060 Ti do 3440x1440 wystarczy, żeby mieć te 60 FPS. Za 4000 zł w Polsce RTXa 3070 nowego z fakturą nie kupisz, nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak nie jest zły zestaw jak z linków wyżej... Ostatnio widziałem na Alledrogo kompa i7 z 2011 roku na używanej płycie i tylko nowym dysku SSD za ponad 5 koła więc janusze kręcą biznesy teraz na całego...

Edytowane przez Redar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, BladyPL napisał:

Poluj na amazonach na 3070 albo 3070Ti. Spokojnie do wyrwania w cenie 4k.

Jakie modele RTX 3070Ti były ostatnio dostępne na amazonie w cenie 4000 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Blind-Wizard napisał:

Jeżeli tak jak pisałeś, nie jesteś bardzo wymagający, i nie zawsze wszystkie suwaki musisz mieć na ultra to spokojnie 3060 Ti do 3440x1440 wystarczy, żeby mieć te 60 FPS. Za 4000 zł w Polsce RTXa 3070 nowego z fakturą nie kupisz, nie ma szans.

jednak zamienie na 3070 ti, bedzie na lata . Bardzo mi zalezy na motitorze ultrawide i dlatego taki wybor.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...