Skocz do zawartości
Cezale

[7200zł] Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje komputer do gierek głównie fps takie jak Warzone/Apex i różne moby League of legends itd. kwota do przeznaczenia taka jak w tytule lecz może się zwiększyć ewentualnie do 7500zł. W zestawie nie musi znajdować się Windows ani monitor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Yz4jRxE.jpeg

Ceny z kodem rabatowym "BTU21". Do tego dojdzie bon na 650zł na przyszłe zakupy:

https://www.morele.net/50-za-500/

Zestaw "podprowadziłem" z podobnego wątku gdzie pytający chciał dysk HDD, ja bym go zamienił na większy dysk SSD 1TB.

Dołożenie do 8-rdzeniowego 5800X niekoniecznie przełoży się na wzrosty w grach, ale cena zestawu wzrośnie o 750zł.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Kolink Enclave raczej szału nie robi i nie wiem czy jest on wart 300 zł a doliczyć trzeba jeszcze koszt kabla którego nie ma nawet z zestawie?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Za 299zł raczej nie jest źle. Którego kabla brakuje?

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, kalderon napisał:

Za 299zł raczej nie jest źle. Którego kabla brakuje?

Wczoraj jak wrzuciłem Core Reactora 750W za 369 zł to pisałeś, że jest średni prądowo. Ten Kolink jest tańszy tylko 70 zł, ma 7 lat gwarancji mniej i jest wyraźnie gorszy elektrycznie, a piszesz, że "raczej nie jest źle". Do tego ma strasznie gówniany wentylator - "The fan in the other power supply I tested failed after 2 months of use and I spoke with industry contacts from Taiwan and they told me these fans cost $0.80 to produce and have very high fail rates. I can’t confirm or deny this, but my own experience of a failure would give me some caution." (via Kitguru).

To już lepiej IMHO dać sprawdzony Supremo M2 550W lub L2 650W i przynajmniej mamy 5 lat gwary door-to-door + sprawdzoną jednostkę.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasy Ci się pomyliły, napisałem to gdy Core Reactor był po 450zł, a ty proponowałeś go zamiast Corsaira. Corsair vs. Core Reactor wybieram Corsair.

I opinie to jedno, faktycznie w testach Kolink wypada mocno średnio. Za 30zł więcej jest Supremo L2 650W:

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-650w-spc222-4144365/

Nie modularny, ale sprawdzony i solidny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli inny zasilacz w tym zestawie, można prosić w takim razie o taki zestaw już spk w tej cenie i bez hdd wolałbym samo ssd  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koszyk z zasilaczem niemodularnym:

KqU3ptV.jpg

I z zasilaczem półmodularnym:

Uy8VFJ9.jpg

Zmieniła się równiez karta graficzna, pierwotny model podrożał o 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz wychodzi moja wiedza, może zadam troche głupie pytanie ale jaka jest różnica w zasilaczu niemodularnym i półmodularnym i który będzie lepszy ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W półmodularnym będzie mniej luźnych kabli. Zasilacz zwykły ma wszystkie kable podpięte na stałe, niewykorzystane są zwijane w kłębek i leżą odłogiwm. Corsair ma na stałe podpięte dwa (płyta+CPU) które i tak musisz podłączyć, resztę dopinasz wedle potrzeb konkretnych podzespołów. Kwestia estetyki (choć kable i tak się chowa) i łatwości składania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi