Skocz do zawartości
mikel9494

[4000zł] Zestaw do grafiki 2D, 3D i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! 
Chciałbym złożyć zestaw komputerowy dla siostry, jednak kompletnie nie znam się na grafice komputerowej, dlatego też nie wiem jakie podzespoły są do tego najważniejsze.

Programy, do których używany będzie zestaw:
CSP, wszystko od Adobe(w tym After Effects), Blender do modelowania 3D.

Siostra chciałaby też używać tegoż zestawu do gier, jednak raczej niezbyt wymagających, takich jak np. Genshin Impact. 

Tak jak wspomniałem wyżej, nie znam się zupełnie na grafice komputerowej, dlatego nie wiem czy w takim zestawie istotniejszy będzie np. mocny procesor czy dobra karta graficzna? 

Czy moglibyście polecić jakieś zestawy/części? ;)

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2021 o 14:34, mikel9494 napisał:

nie wiem czy w takim zestawie istotniejszy będzie np. mocny procesor czy dobra karta graficzna? 

Do CSP i Blendera procesor, ale After Effects, choć też basuje na CPU to wspiera również akcelerację na GPU. W 4000zł nie zmieścisz jednego i drugiego. 4000zł kosztują same karty graficzne i to wcale nie topowe - budżetówki jak 1050ti zamiast 400zł kosztują 1400zł, GTX1660 2200-2300zł zamiast 900zł, RTX2060 to koszt minimum 2700zł zamiast 1400zł. Mocny procesor (podstawa do grafiki) 1550-1750zł, płyta 600zł. Do tego przydałoby się 32GB RAMu (~800zł). A gdzie obudowa, zasilacz, dysk i chłodzenie? trzeba naprawdę mocno schodzić żeby za 4000zł złożyć komputer jakikolwiek, a co dopiero do pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kalderon napisał:

Do CSP i Blendera procesor, ale After Effects, choć też basuje na CPU to wspiera również akcelerację na GPU. W 4000zł nie zmieścisz jednego i drugiego. 4000zł kosztują same karty graficzne i to wcale nie topowe - budżetówki jak 1050ti zamiast 400zł kosztują 1400zł, GTX1660 2200-2300zł zamiast 900zł, RTX2060 to koszt minimum 2700zł zamiast 1400zł. Mocny procesor (podstawa do grafiki) 1550-1750zł, płyta 600zł. Do tego przydałoby się 32GB RAMu (~800zł). A gdzie obudowa, zasilacz, dysk i chłodzenie? trzeba naprawdę mocno schodzić żeby za 4000zł złożyć komputer jakikolwiek, a co dopiero do pracy...

Dziękuję za szczegółową odpowiedź, mam świadomość, że "porządny sprzęt" oscyluje w zupełnie innych granicach cenowych, jednak ten zestaw nie będzie służyć do profesjonalnej pracy, raczej do nauki i rozwijania zajawki, siostra jest jeszcze w wieku szkolnym, przepraszam, że nie podkreśliłem tego w pierwszym poście, moja wina :(

Tak więc co byś polecił na "zestaw małego grafika" w widełkach 4000-4500zł? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożysz sam czy z jednego sklepu z usługą składania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kalderon napisał:

Złożysz sam czy z jednego sklepu z usługą składania?

Najlepiej z usługą, wolałbym niczego nie uszkodzić próbując robić coś, na czym niezbyt się znam, ostatni komputer składałem sam jakieś 8 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/bsxd5dcmu

Z kodem promocyjnym "jesien" oszczędzasz ok. 200zł. Możesz wziąć tańszy cooler jak SilentiumPC Spartan 4 MAX. Kartę graficzną dokładasz we własnym zakresie, poluj na jak najtańszą GTX 1660 (może używka). Nie wiem czy 16GB RAMu wystarczy, płyta ma 4 sloty więc zawsze można dokupić drugie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jest to zestaw na nieznanych komponentach - może mieć śmieciowy dysk czy zasilacz, tudzież płytę główną. Do tego boxowy cooler potrafi być głośny, zaś sam Ryzen 3600 jest wolniejszy od Intela 11400. Wiem, że w moim zestawie trzeba szukać oddzielnie karty graficznej ale całość wyjdzie lepsza/porządniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tragedii, tam siedzi px500 i jakis modular od corsaira strzelam cx550, ale to trzeba by było się zapytać, gorzej z płytą bo bez radiatorka, nad i5 vs r5 nie ma co się spalać, kwestia tylko ile całość składak kontra gotowiec. 

 

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale tu wszystko się o cenę rozchodzi, jednak 2060 swoje kosztuje i ciężko będzie to przebić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...