Skocz do zawartości
dieloman

jak znaleźć koparke w sieci lan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam sieć lan w bloku pracowniczym, po ostatnich niebotycznych rachunkach prądu przyszło mi do glowy ze któryś sprytny kombinator ma koparkę kryptowalut. 

Czy da sie nmap lubi innym programem wytropić górnika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dieloman napisał:

Czy da sie nmap lubi innym programem wytropić górnika? 

nmap to może znaleźć otwarte porty. Można spróbować znaleźć czy jakiś program wymaga otwierania portów, ale może to nic nie dać (skoro potencjalny górnik działa wewnątrz sieci). Lepszym rozwiązaniem byłoby zablokowanie ruchu na routerze, ale to musiałbyś mieć router który by to potrafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, to bym zweryfikował faktury za prąd. U mnie Energa nie dba zbytnio o regularność odczytów i raz im wychodzi okres 1,5 miesiąca, a czasem niemal 3, a ja się dziwię skąd nagle tak duże zużycie.
Druga sprawa, to czy faktycznie jest więcej zużytej energii, czy może ceny wzrosły (opłaty abonamentowe, przesyłowe, za energię, mocowa, handlowa (nie zmieniałeś ostatnio umowy? lubią dowalić tą opłatę handlową)).

Co to za budynek, jakiś hotel pracowniczy, kontenery na budowie? Jest jeden licznik na wszystko, czy są podliczniki na mieszkania/pokoje, kontenery?
Jak robisz w budowlance, to pewnie nie problem o skombinowanie termokamery, można popatrzeć, które bezpieczniki są nagrzane (w ciągu dnia jak nikogo nie ma lub jak budowa to po godzinach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2021 o 18:29, dieloman napisał:

Witam

Mam sieć lan w bloku pracowniczym, po ostatnich niebotycznych rachunkach prądu przyszło mi do glowy ze któryś sprytny kombinator ma koparkę kryptowalut. 

Czy da sie nmap lubi innym programem wytropić górnika? 

Nmapem to za dużo nie narobisz, bardziej nada się tu wireshark. Tyle tylko że ten ktoś niekoniecznie musi korzystać z twojego internetu, do kopania spokojnie wystarcza internet mobilny z komórki.  
Łatwiej namierzyć tego kogoś poprzez siec elektryczną. Może zwiększony pobór prądu to nie koparka tylko ktoś się dogrzewa piecykami elektrycznymi? Poza tym dedykowane koparki oparte o układy ASIC to dość głośne urządzenia więc nikt raczej by tego w pokoju nie trzymał.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dieloman napisał:

Dzięki za pomoc wytypowane w dziesiątkę ?

Może napisz w skrócie jak to się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...