Skocz do zawartości
pawel_nt

RTX 3060 12 GB - czy pasuje do reszty zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój sprzęt to:

GTX 1060 6GB

Ryzen 5 3600

Aorus B450 Elite

16 GB RAM

Planuję kupić (tak jak w temacie) RTX 3060 12 GB. Pytanie czy ta nowa karta będzie fajnie współgrała z resztą sprzętu? Czy skok jakościowy będzie bardzo odczuwalny? Czy może gdzieś robi się wąskie gardło?

Za nową kartę będę musiał dać niecałe 3 tys. Starą kartę próbuję sprzedać, zacząłem od kwoty 1,5 tys, a więc różnica nie jest wielka. Czy może macie jakiś inny pomysł lub radę? Proszę o pomoc i pozdrawiam. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1060 6GB za 1.5K ?

Jak zejdzie za 800zł będzie dobrze.

Co do 3060 to będzie OK.

Dobre 100% wzrostu wydajności, a do tego 2x pojemniejsza pamięć karty, a to jest duży plus.

No i inne wodotryski dochodzą, czyli DLSS, RT, DLAA i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven@jurekk Dzięki za pomoc. Zobaczymy ile bym dostał za moją starą kartę, to może pomyślimy o nowej. Na tej starej powalczyłbym jeszcze trochę, ale nie wiem jak się będą zmieniały ceny tych kart. Jak przewidujecie ceny? Bo 2 tys jakie w takim razie będę musiał zainwestować, to dla mnie sporo, ale jeśli za na przykład dwa lata ich cena wcale nie będzie mniejsza, to kupiłbym już teraz... Powtarzam pytanie, jak przewidujecie ceny tych RTX 3060 12GB w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven OK. Tak myślałem ;) , że to ciężko przewidzieć... No nic muszę się zastanowić i podjąć decyzję. Co do ewentualnego kupna nowej karty to mam już sprawdzone źródło. Póki co dzięki i pozdrawiam. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poszukać wersji tej karty z trzema wentylatorami, są droższe ale jak już masz wydać swoją niemałą kasę to warto dołożyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu nikomu nic sugerować, ale poczytałem trochę w necie i z kupnem karty wstrzymam się trochę. Dowiedziałem się o trendach cenowych, dowiedziałem się też (także dzięki Wam) o ile mocniejsza będzie moja nowa karta i już nie mogę się doczekać, ale muszę być cierpliwy. Tyle z mojej strony - pozdrawiam. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę że jak 3060 stanieje, to twoja 1060 tym bardziej.

Teraz przy dobrych wiatrach weźmiesz za starą bez gwarancji ponad 1000zł. rtx3060 praktycznie codziennie jest kilka ofert w odpowiednim temacie z Niemiec w okolicach 2.500 lub RX6600 nawet taniej, da się kupić jeśli ktoś śledzi wątek.

Jeśli rynek się uspkoi ( o ile, jeśli, na chwilę ) jak np w czerwcu/lipcu, to być może nowe 3060 będzie kosztować 2tys, ale za starego 1060 bez gwarancji nikt wtedy nie da więcej jak z 600zł pewnie. 

Moim zdaniem różnica cenowa/dopłata będzie cały czas podobna. Tyle że teraz łatwiej używkę bez gwarancji sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pawel_nt napisał:

Dowiedziałem się o trendach cenowych

Trend jest rosnący. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mimuszek No nic, poczekam do jesieni i zobaczę. Dla mnie 2 tys a na przykład 1,4 tys, to spora różnica... ;) Jeszcze się rok mogę "pomęczyć" na mojej starej... W każdym razie dzięki za odzew. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pawel_nt napisał:

@mimuszek No nic, poczekam do jesieni i zobaczę. Dla mnie 2 tys a na przykład 1,4 tys, to spora różnica... ;) Jeszcze się rok mogę "pomęczyć" na mojej starej... W każdym razie dzięki za odzew. :D

Do 2000 pewnie będziesz mógł kupić Radeona 6600. Względem GTX 1060 to i tak będzie duży przeskok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i wystawiłem moją starą kartę za 1250 zł. Jak ktoś da to fajnie, jak nie to trudno - czekam. ;) 

A jeszcze pytanko, czy mój zasilacz o mocy 750W wystarczy? Pozdrawiam.

Edytowane przez pawel_nt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750W mocowo to nawet do rtx 3080 wystarczy :E co to za psu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawel_nt napisał:

Przemyślałem sprawę i wystawiłem moją starą kartę za 1250 zł. Jak ktoś da to fajnie, jak nie to trudno - czekam. ;)

min 1000zl powinienes autorze dostac 1050-1150 moze 1200 :D

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nvidia-geforce-gtx-1060-6gb-msi-gaming-x-gddr5

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-gtx-1060-6gb-armor-oc-gddr5-11167561151

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-gtx-1060-6gb-gaming-x-najlepsza-wersja-b3i

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-ii-oc-6gb-j5j

masz 50-100 do utargowania dla powaznie zainteresowanego :D

ale najlepiej najpierw kupic nowa a pozniej sprzedac bo jak nie kupisz to zostaniesz be grafy :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pawel_nt napisał:

co to znaczy to "psu" 

Power Supply Unit czyli zasilacz komputerowy :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdRjiaN O fajnie - to może się uda...

3 minuty temu, Send1N napisał:

Power Supply Unit czyli zasilacz komputerowy :E 

Szczerze nie wiem. Ale raczej jakiejś dobrej firmy, chyba Corsair...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... chyba, to się łódka na wodzie :P

Otwórz budę i odczytaj z tabliczki/naklejki znamionowej parametry zasilacza.

Ważna jest moc, producent.

Np. Corsair

1.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...