Skocz do zawartości
Ukryty

Procesor Intel Core

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Moje pytanie jest takie, czy najlepszy procesor w laptopach i komputerach, to jest: INTEL CORE I7? 

Czy są jeszcze lepsze i mocniejsze procesory? Ja korzystam z komputera, który ma procesor: INTEL inside CORE I5. Myślę, że jest to dość dobry procesor i mocny i komputer dobrze funkcjonuje. 

Od mocy procesora w sprzęcie komputerowym zależy, jak funkcjonuje laptop i komputer. No i też dobre chłodzenie wiatraka. 

Chyba obecnie są już coraz lepsze procesory w sprzętach komputerowych? 

 

Moje pytanie jest zadane z ciekawości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Intela są jeszcze I9.  U AMD jest AMD Ryzen Threadripper.

No nie tylko zależy to od procesora, ale i od Ilości RAM i tego jak "mocna" jest karta graficzna. Ważny jest odpowiedni balans pomiędzy podzespołami.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to procesor INTEL Core i9 to już w sprzętach komputerowych naprawdę duża moc... Ale takie laptopy i komputery to są też w cenie drogie, bo wyższa cena sprzętu komputerowego ma związek z mocą, z wydajnością. 

Same tego typu laptopy potrafią kosztować nawet i do ośmiu tysięcy złotych, ale one są już z wysokiej półki. Podobnie jak i komputery domowe. 

Karta graficzna również jest ważna i dobre chłodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jest najważniejsze. Laptopy to przegrzewające się badziewie więc porównania CPU w benchmarkach są mało sensowne (za krótkie testy za dużo boost).

Np. ja mam i7-11700 i mam gwarantowane +40% wydajności w stosunku do i5-11400. Ale już na PL1 (power limit 1 65 W) nic z tego. Już te +40% jest wątpliwe czy warto dopłacać, zaś kupowanie jakiegoś Della, HP czy Lenovo jest bez sensu, bo te 65 W zabija wszystko (a dużo dużo drożej).

W laptopach limity są jeszcze niższe, choć procesory bardziej oszczędne. Nie zmienia to powyższej reguły, że i7 dostaje kopa i znacznie pokonuje i5 tylko w krótkim boost. Co jest bez znaczenia do długotrwałych obliczeń. PS. karta graficzna jest do grania (dla części do kopania lub pewnej obróbki filmów), integra z CPU wystarczy do reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. 

Im mocniejszy komputer, z lepszym i mocniejszym procesorem, ale i z lepszą kartą graficzną, tym lepszy jest taki komputer do gier. 

Wiadomo, że gry komputerowe pobierają sporo energii, a do tego już musi być mocny i dobry komputer, z dobrą i lepszą kartą graficzną. 

Poza tym, komputery i laptopy ( chociaż ja za laptopami już za bardzo nie przepadam, a miałem dwa laptopy ), które są lepsze i wydajniejsze, mają mocniejszy procesor, posłużą na lata i w codziennym użytkowaniu będą się dobrze spisywały. 

Oczywiście, chłodzenie jest bardzo ważne, bo są laptopy szczególnie ( ja miałem taką sytuację z dwoma laptopami, które były słabe i beznadziejne ), gdzie to chłodzenie z czasem staje się słabe, a wtedy się procesor przegrzewa i w ogóle laptopy takie. 

Nawet w komputerach domowych, jeżeli nie byłoby dobrego chłodzenia, to też byłby problem. 

Więc, lepsze laptopy i komputery domowe lub stacjonarne mają nie tylko lepszy i mocny procesor, ale i lepsze lub bardzo dobre chłodzenie. 

Jak już kupować sprzęt komputerowy, to lepiej ten droższy albo drogi, zapłacić więcej, ale cieszyć się wydajnością i jakością. 

 

A za: jakość, za dobrą wydajność płaci się więcej w cenie. To jest oczywiste. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...