Skocz do zawartości
seba1995x

X570 Tomahawk WiFi nie bootuje

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zawsze składałem pc, pierwsze włączenie i nie bootuje. Wentylatory od obudowy się nie kręcą. Wentylator na mobo się zakręci, do tego Ez debug led błyśnie białym światłem na dram, vga i boot i tyle. CPU Ez debug led nie świeci.

CPU 5800X, X570 TOMAHAWK WIFI + RM750x

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrze złożyłeś? Bo aż dziwne żeby wywaliło tyle błędów. Zasilacz nie podał napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób update biosu. Pewnie masz stary bios bez obsługi Ryzenów 5000. Ja tak miałem. Zajrzyj do manuala jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była kwestia BIOSu to chyba płyta powinna wywalić błąd przy CPU, a nie reszcie podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kalderon @Rafik7

Płyta jest używana, może przy wyjmowaniu zrobił zwarcie. Odeślę na RMA i zobaczymy. Sprawdziłem wszystko po kolei, z procesorem, bez procesora, płyta nie w obudowie. Cały czas to samo.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset biosu zworka robiłeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Wszystko już robiłem co się dało. To już kolejny pc, który składam i nigdy nic podobnego nie miałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś uruchomić z jednym modulem ram ? B550 unify nie chciała wystartować , to zamieniłem moduły slotami , nic nie dało . Wlozylem jeden inny moduł i wystartowała, potem przełożyłem docelowe moduły i działa . Szkoda że nie masz wyświetlacza kodów błędów to by się ogarnęło temat migiem . U mnie wyskakiwało 0d , czyli awaria modułu ram . 

Aaa i podeślij jedno zdjęcie modułu od strony naklejki, z490 od MSI nie startowało mi z modułem na starszym pcb . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Próbowałem z jednym, w ogóle bez ramu. Zastanawia mnie, że w ogóle wentylatory się nie kręcą od obudowy. Zastanawiam się jeszcze nad zasilaczem, ale słychać cyknięcie przy kliknięciu power on na obudowie.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj próbowałem zrobić OC ramu i dałem zbyt agresywne nastawy. Po pierwszym restarcie płyta piszczała charakterystycznie dla błedu ramu (3 długi sygnały), zapaliła się dioda od pamięci, a płyta wywaliła komunikat, że są złe nastawy pamięci i mogłem wejść do biosu by je zmienić. Jednak po zmianach płyta znów nie wstała i tym razem miałem dokładnie taką sytuację jak ty. Brak piszczenia, diody diagnostyczne nie świeciły. Po prostu nic. Spróbuj odłączyć zasilanie i wyjmij baterię. Na forum nie raz widziałem jak inni pisali, że za pierwszym razem nie zawsze reset pyknie.

Jak płyta była używana, to może stare OC zostało.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już moja trzecia płyta MSI i przy OC ramu to zworka pomagała, a tutaj nic nie pomaga. Jutro sprawdzę jeszcze zasilacz spinaczem biurowym i zobaczymy.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, seba1995x napisał:

To już moja trzecia płyta MSI i przy OC ramu to zworka pomagała, a tutaj nic nie pomaga. Jutro sprawdzę jeszcze zasilacz spinaczem biurowym i zobaczymy.

A wiesz z jakim procesorem była używana ? Może warto spróbować wgrać nowy bios. Nie potrzebujesz do tego nic oprócz zasilania i przygotowanego biosu na USB. Na panelu I/O masz dedykowany port USB i przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ryzen 3000, ale poprzedni właściciel wgrał najnowszy bios. Próbowałem, klikam flash i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, seba1995x napisał:

Z Ryzen 3000, ale poprzedni właściciel wgrał najnowszy bios. Próbowałem, klikam flash i nic się nie dzieje.

A zmieniłeś nazwę pliku na MSI.ROM ? Pendrive FAT32 ?

Wiem, że nie jesteś nowicjuszem, ale pytam, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. Niestety nie wiem jak płyta reaguje kiedy bios na usb jest taki sam jak wgrany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do flashback to mi na 3 pendrive'ach nic się nie dzieje a na 4 bios się flashuje, warto sprawdzić inny bo to samo miałem na b450 na niektórych penach błyśnie raz czy 3 razy i koniec nic się dalej nie dzieje, temat dość znany. Raz też miałem problem z flashbackiem jak podzespoły były wpięte a na gołej płycie ruszyło :E także warto to sprawdzić.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N @novi @kalderon @Rafik7

Tylko problem wygląda tak, jakby płyta w ogóle zasilania nie dostawała. Mrygną 3 diody od debugowania, zakręci się wiatraczek na płycie i tyle. Potem już płyta nie reaguje na nic. Procesor wygląda, że jest dobry, bo dioda ez debug od niego nie świeci.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , do zasilania cpu podpisałeś 8pin a nie 4 ? Zaś jeśli masz podłączone 8+4 to odłącz 4 pin . Jakaś płyta miała problem wstać jak były 2 wiązki podłączone . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Tylko 8 pin, czytałem, że wystarczy.

Przy próbie wgrania biosu z przycisku robi to samo. 

Tylko teraz, zasilacz czy płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba1995x napisał:

@novi

Tylko 8 pin, czytałem, że wystarczy.

Przy próbie wgrania biosu z przycisku robi to samo. 

Tylko teraz, zasilacz czy płyta?

W manualu jest niby że ATX 24pin też trzeba podłączyć, ale nie wiem jak to w praktyce jest. Jak robiłem flash biosu to już miałem cały pc złożony.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafik7

To 8 pin odnosiło się do zasilania CPU ogólnie.

Przy flashu był 24 i 8 na cpu i to samo co na złożonym pc się działo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodziło o zasilanie cpu że wystarczy podłączyć eps 8pin zamiast 8+4 a ta płyta ma taką możliwość co zupełnie się nie przydaje w przypadku tego cpu, to jest bajer do extremalnych OC gdzie wcześniej by ten ryzen się 2 razy skończył od temperatury :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko wiadomo, na Euro.com.pl jest napisane, że zasilacz z Outletu w stanie doskonałym się nie włącza, więc ja musiałem dostać ten sam...

"Zasilacz kupiony w outlecie, w stanie doskonałym. Po zmianie starego zasilacza na ten, nie ma reakcji na przycisk włączania. Sprawdzany w dwóch komputerach, w obu taki sam przypadek, po prostu produkt niesprawny, nie polecam"

PARODIA...

Edytowane przez seba1995x
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy a czy cena jest si to nie odpowiem . Za 750w focus + dałem 300zł za niespełna 2 letniego, więc cena akurat tu nie gra .

 Od siebie polecam nadal rmxy, tryb półpasywny jest genialny , w focusach no cóż, lepiej dać tryb aktywny, bo wentylator przy starcie buczy, a jak lecisz na granicy pasywa to słychać to przez słuchawki. Nie wiem jak świeższe focusy sobie radzą z tym trybem. Elektrycznie oba zbliżone, ale wiem że jakiś "reactor" czy coś wleciał jako tani a dobry, ale to kątem oka czytałem o nim :P . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...