Skocz do zawartości
yozz84

Drukarka wielofunkcyjna - 3 modele i przeznaczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zanim tu napisałem przejrzałem 2 - 3 strony postów z wątku, które mniej więcej by mi coś nakreśliły, dostarczyły argumentów, ale i tak mam zagwozdkę.

Znajomy w sile wieku (ok 70tki) który pełni jeszcze różne funkcje społeczne i radnego, potrzebuje drukarki do domu. Wstępne "wymagania" sa takie, by była to drukarka all-in-one (kolor, skan, wifi, tania w eksploatacji, budżet nieznany ale przecież nie za miliony) co zakrawa o ból głowy w wyborze urzadzenia. Czy mogę prosić Was o pomoc w wyborze 2 drukarek, bo nie jestem na bieżąco z tego typu urządzeniami na rynku... ?

wstępnie kolor (pkt .1) a jeśli go przekonam do monochromatycznej (druk kolorowy po za domem w punktach ksero) to zaproponuję mu coś z pkt. 2:

1. jaką drukarkę kolorową moge mu polecić? bedzie drukowal sporadycznie w kolorze zdjecia na zwykłym papierze do dokumentacji i załączniki do tradycyjnych listów (nie muszą byc rewelacyjnej jakości), od czasu do czasu przyjedzie wnuczka (podstawówka/gimnazjum) by sobie też coś u dziadków wydrukować do szkoły czy zabawy... pozostały druk czarno-biały, dokumenty A4... do tego skaner i podłaczenie póki co pod stacjonarny PC, choć wifi byłoby mile widziane, aby w razie czego przez dodatkowego laptopa się połączyć... atrament/laser ? znajomy nie jest biegły w sprawach IT, przypuszczam że budżet też musi być w normie - wiem brzmi to nijako ale chyba rozumiecie co mam na myśli
  2. drukarka monochromatyczna laserowa, firmy brother, z zamkniętym podajnikiem na papier, druk dokumentów A4, koniecznie duplex, koniecznie skaner płaski, koszt do ok. 700 - 800 zł. co mógłbym tu zaproponować? (PS. sam dla siebie 2 lata temu kupowałem do domu Brothera L2520DW za 650zł ale ich już nie ma, tak jak i cen z tego okresu...)

------------------

3. dodatkowe pytanie dla mnie: drukarka laserowa, tylko z HP, do biura (kadry, sporo wydruków bw), konieczny duplex, z możliwością podłączenia do rutera i komunikacji dwóch stacjonarnych PC, zamkniętym podajnikiem na papier gdyż będzie stała na biurku, koniecznie skaner płaski z przyjaznym skanowaniem do plików PDF, bez podajnika do skanowania, szybki wydruk mile widziany - koszt 500 - 800zł

Serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Ten model Canon'a się sprawdzi- obsługuje najważniejsze interfejsy połączeń, ma dupleks, zestaw tuszy na których wydrukujesz 7000stron to koszt 350zł więc nie jest źle, generalnie w tej kasie to kompletne urządzenie

Canon PIXMA TS8351 biała

2. Niestety będzie trzeba wyjść nieco ponad budżet żeby spełnić oczekiwania- do 1000zł rozważyłbym ten model Brother'a  ----->  Brother DCP-L2532DW

3. W tej kasie niemożliwe- pozostaje powyższy Brother, nic ciekawszego się nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 25.09.2021 o 21:02, BTPOTW napisał:

1. Ten model Canon'a się sprawdzi- obsługuje najważniejsze interfejsy połączeń, ma dupleks, zestaw tuszy na których wydrukujesz 7000stron to koszt 350zł więc nie jest źle, generalnie w tej kasie to kompletne urządzenie

Canon PIXMA TS8351 biała

Tam się pomylili z danymi tych tuszy !  :rozga:

Nie żadne 7000 stron !  :terefere:

Tusze XXL nie mają 46.8 ml pojemności - jak podają na tamtej stronie - tylko po 11.7 ml.  A 46.8 ml to mają razem wszystkie 4 tusze. 

Tego typu modele CANON lubią wysysać sporo i często tusz do...samoczynnego czyszczenia głowicy. Więc nawet o tych 400-500 stronach na komplecie tuszy XXL nie ma mowy !

Tusze dołączone do drukarki to tusze STARTOWE ! Mają mniej tuszu niż normalne tusze.   :>

Może 400-500 stron na komplecie tuszy normalnych a nie startowych a i w to wątpię !  :hmm: 

Jedyny plus tego typu drukarek CANON to wysoka jakość fotek na papierze foto. Na zwykłym papierze każda plujka robi taką samą dobrą robotę. 

Edytowane przez Szpajza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 25.09.2021 o 11:40, yozz84 napisał:

Znajomy w sile wieku (ok 70tki) który pełni jeszcze różne funkcje społeczne i radnego, potrzebuje drukarki do domu.

U mnie na wsi RADNY dostaje na ręką 15.000 zł miesięcznie (piętnaście TYSIĘCY) od gminy to on taki biedny aż strach - wiadomo - funkcja społeczna:rotfl:

Edytowane przez Szpajza
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Szpajza napisał:

U mnie na wsi RADNY dostaje na ręką 15.000 zł miesięcznie (piętnaście TYSIĘCY) od gminy to on taki biedny aż strach - wiadomo - funkcja społeczna:rotfl:

to ma "15k" wydac na drukarke tylko dlatego że go stać? no proszę... chodzi ogólnie o stosunek ceny do funkcjonalności, aby było to racjonalne... kupuje drukarke do domu z której korzystać będzie od czasu do czasu również służbowo...

2 godziny temu, Szpajza napisał:

Tam się pomylili z danymi tych tuszy !  :rozga:

Nie żadne 7000 stron !  :terefere:

Tusze XXL nie mają 46.8 ml pojemności - jak podają na tamtej stronie - tylko po 11.7 ml.  A 46.8 ml to mają razem wszystkie 4 tusze. 

Tego typu modele CANON lubią wysysać sporo i często tusz do...samoczynnego czyszczenia głowicy. Więc nawet o tych 400-500 stronach na komplecie tuszy XXL nie ma mowy !

Tusze dołączone do drukarki to tusze STARTOWE ! Mają mniej tuszu niż normalne tusze.   :>

Może 400-500 stron na komplecie tuszy normalnych a nie startowych a i w to wątpię !  :hmm: 

Jedyny plus tego typu drukarek CANON to wysoka jakość fotek na papierze foto. Na zwykłym papierze każda plujka robi taką samą dobrą robotę. 

A czy mógłbys zaproponować od siebie jakieś modele dla punktów 1. i 2. ? bym mógł sobie porównać i coś wybrać...

Dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Atramentowe, kolorowe i dużo drukowania to tylko z dolewanymi tuszami, czyli tego typu:

KLIK

...ale jak drukowanie SPORADYCZNIE to wystarczy coś z tego:

KLIK

i z tego zestawu ja bym wybrał: KLIK

Edytowane przez Szpajza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi