Skocz do zawartości
muchEEh

RTX 3070 Ti - gwarancja/rękojmia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się Was poradzić w kilku sprawach.
Ostatnio chciałem zaktualizować BIOS (MSI B550 Torpedo), lecz zainstalował się on błędnie. Niestety użyłem do tego Dragon Center (program pod W10 od MSI, który okazał się gównem jakich mało) i ta instalacja się nie powiodła. Wiem, nie powinienem przez ten program tego robić, będzie to moją nauczką na całe życie. Po tej operacji, PC nie generował żadnego obrazu. Pomyślałem, że to BIOS i płyta główna.
Streszczając, zrobiłem wiele czynności i konkluzja z nich jest taka, że po sflashowaniu BIOSa poprzez USB potem, wszystko działa... oprócz karty graficznej. Procek działa, ram działa, dysk działa, karta graficzna nie działa. Została przełożona do innego PC i inna została włożona do mojego PC i to ona jest tutaj problemem. 
Interesujące jest to, że nie generuje ona obrazu, ale jej wentylatory się kręcą. Niestety nie wiem czy jej RGB działa bo je wyłączyłem.
Sytuacja jaka na rynku obecnie panuje jest wszystkim dobrze znana, stąd moje pytania.

Czy ktoś z Was może zetknął się z tak uszkodzoną kartą i wie co konkretnie mogło się zepsuć? Czy ktoś może ma jakieś przypuszczenia? Bo skoro wentylatory działają to sekcja zasilania raczej jest sprawna.

Drugie pytanie jest takie czy sądzicie, że uznają mi w takim przypadku gwarancję/rękojmię? 

Trzecie pytanie czy lepiej odesłać ją na gwarancję czy rękojmię? Bo nawet jak uznają gwarancję/rękojmię to jeżeli nie będzie się dało tego fizycznie naprawić to nowej mi nie dadzą bo nie ma na rynku, a nawet jakby była to pewnie i tak mi dadzą kasę bo bardziej im się to opłaca.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że aktualizując płytę główną uwaliłeś kartę graficzną, pierwszy raz z czymś takim się spotykam, no ale wszystko może się zdarzyć. Rozumiem, że wykluczyłeś z podejrzeń swój zasilacz? I jesteś pewien, że jest w pełni sprawny?

Jeżeli chodzi o aktualizowanie, polecam robić to tylko przez BIOS/UEFI, jest tam wbudowane do tego narzędzie i często bardzo dobrze się sprawdza.

Co do gwarancji i rękojmi, z tego co się orientuję, po skorzystaniu z gwarancji odpadnie ci w późniejszym czasie opcja rękojmi. Jeśli karta jest faktycznie uszkodzona, to na gwarancji jest szansa, że ci ją naprawią i odzyskasz kartę, no ewentualnie oddadzą kasę. Na rękojmi raczej albo ci ją uznają i oddadzą kasę, albo ci jej nie uznają i oddadzą niesprawną kartę. Myślę, że w dzisiejszych czasach, marne są szansę na wymianę karty na nową sztuką, jak sam wspomniałeś, bardziej opłaci się im oddać ci pieniądze. Ogólnie to kiepski moment na psucie się karty graficznej, zwłaszcza takiej jak RTX 3070 Ti, więc jak ci padła to współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Rav-X napisał:

Ciekawe, że aktualizując płytę główną uwaliłeś kartę graficzną, pierwszy raz z czymś takim się spotykam, no ale wszystko może się zdarzyć. Rozumiem, że wykluczyłeś z podejrzeń swój zasilacz? I jesteś pewien, że jest w pełni sprawny?

Jeżeli chodzi o aktualizowanie, polecam robić to tylko przez BIOS/UEFI, jest tam wbudowane do tego narzędzie i często bardzo dobrze się sprawdza.

Co do gwarancji i rękojmi, z tego co się orientuję, po skorzystaniu z gwarancji odpadnie ci w późniejszym czasie opcja rękojmi. Jeśli karta jest faktycznie uszkodzona, to na gwarancji jest szansa, że ci ją naprawią i odzyskasz kartę, no ewentualnie oddadzą kasę. Na rękojmi raczej albo ci ją uznają i oddadzą kasę, albo ci jej nie uznają i oddadzą niesprawną kartę. Myślę, że w dzisiejszych czasach, marne są szansę na wymianę karty na nową sztuką, jak sam wspomniałeś, bardziej opłaci się im oddać ci pieniądze. Ogólnie to kiepski moment na psucie się karty graficznej, zwłaszcza takiej jak RTX 3070 Ti, więc jak ci padła to współczuję.

Z inną kartą cały PC działa, więc zasilacz raczej jest sprawny. Zresztą to uszkodzenie karty graficznej stało się w tym samym momencie co nieudana próba aktualizacji BIOSu, więc musiałby być wielki zbieg okoliczności z tym zasilaczem. Ale do tego momentu wszystko działało tak jak należy. 

Ja tylko kiedyś słyszałem, że w teorii jest taka możliwość żeby uszkodzić w ten sposób kartę graficzną, ale nie słyszałem żeby komuś się tak rzeczywiście stało. Ktoś musiał być tym pierwszym...

Z tego co piszesz to chyba lepszym rozwiązaniem jednak będzie gwarancja. Bo jak ją uznają, a nie będzie się dało naprawić i tak zwrócą mi pewnie kasę jak w przypadku rękojmi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, caleb59 napisał:

Jest też opcja dla hardkorów, czyli próba przeflashowania vBIOS karty graficznej programem nvflash korzystając z bazy: https://www.techpowerup.com/vgabios/

Po nieudanej próbie sflashowania BIOSu płyty już nie jestem taki odważny. Więc raczej sobie daruję flashowanie karty, ale dzięki za podpowiedź. No ale tak jak sam napisałeś, opcja dla hardkorów...

EDIT.: Jeszcze mi się przypomniało, że ta karta moja posiada przełącznik między BIOSem Silent i Gaming. Przełączanie tego nic nie daje, dalej obrazu nie ma.

Edytowane przez muchEEh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym na twoim miejscu podpiął monitor do karty przy użyciu innego wyjścia HDMI/DP - może to nie karta poszła do krzemowego nieba, a zwyczajnie złącze "obrazu".:wiggle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pioneer83 napisał:

Ja bym na twoim miejscu podpiął monitor do karty przy użyciu innego wyjścia HDMI/DP - może to nie karta poszła do krzemowego nieba, a zwyczajnie złącze "obrazu".:wiggle:

Podpinałem kabel do wszystkich portów w karcie czyli 1x HDMI i 3x Displayport i łącznie chyba do 3 różnych monitorów. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość włożenia jej do innego komputera? Chodzi mi o to, aby odpalić drugi komputer na zintegrowanej karcie graficznej i sprawdzić, czy system w ogóle wykrywa, że 3070Ti jest podłączona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Masz możliwość włożenia jej do innego komputera? Chodzi mi o to, aby odpalić drugi komputer na zintegrowanej karcie graficznej i sprawdzić, czy system w ogóle wykrywa, że 3070Ti jest podłączona. 

Niestety już nie mam takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze nigdy aby przez flashowanie biosu płyty uszkodził ktoś kartę, co najwyżej można uceglić płyty i ratować się programatorem eeprom jak mobo nie ma dualbios, coś naprawdę ciekawego i niespotykanego się u ciebie zadziało :hallucine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Send1N napisał:

Nie słyszałem jeszcze nigdy aby przez flashowanie biosu płyty uszkodził ktoś kartę, co najwyżej można uceglić płyty i ratować się programatorem eeprom jak mobo nie ma dualbios, coś naprawdę ciekawego i niespotykanego się u ciebie zadziało :hallucine:

Tak też myślałem na początku, że to płyta główna. Włączyłem tę aktualizację BIOSu w Dragon Center. Komputer się wyłączył, włączył i widać było że BIOS się zaczął instalować. Natomiast po 30min dalej był taki sam stan rzeczy i nic się nie restartowało. Postanowiłem więc wyłączyć i włączyć kompa. Wtedy jestem na 99% pewien, że włączył się drugi BIOS, ten fabryczny, który nie wspierał mojego procka (Ryzen 5600X) bo świeciła się dioda, że jest problem z CPU no i oczywiście nie było obrazu, ale myślałem że to właśnie z powodu, że BIOS nie wspiera procka. Zrobiłem więc pendrive'a z tą samą wersją BIOSu, włożyłem do tego specjalnego portu USB i kliknąłem przycisk na płycie do flashowania BIOSu. Wtedy ta procedura poszła już pomyślnie bo dioda zniknęła i żadna się nie świeciła. Wszystkie wentylatory się kręciły, włącznie z tymi na karcie graficznej, ale obrazu dalej brak. Próbowałem wtedy jeszcze wyjmować baterię BIOS, resetować BIOS przez zworkę i flashować BIOS do wyższego bo czytałem, że czasami zflashować się da tylko na wyższą wersję BIOSu, ale to też nie pomogło w kwestii braku obrazu. Udało mi się wtedy ogarnąć kogoś kto wziął ode mnie tego kompa i sprawdził kartę graficzną oraz całego kompa i wyszło na to, że to właśnie karta jest tu problemem. Też się ta osoba, która ma notabene serwis, dziwiła że coś takiego się stało i że pierwszy raz coś takiego widziała.

Musiałby być to bardzo duży zbieg okoliczności żeby jednak przyczyną uszkodzenia karty było coś innego niż nieudana instalacja BIOSu. Wszystko do tego momentu działało idealnie. 

2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Masz możliwość włożenia jej do innego komputera? Chodzi mi o to, aby odpalić drugi komputer na zintegrowanej karcie graficznej i sprawdzić, czy system w ogóle wykrywa, że 3070Ti jest podłączona. 

Postaram się dopytać jeszcze czy była widoczna w systemie, jeżeli ta osoba to sprawdzała i pamięta. Natomiast co oznaczałoby gdyby była widoczna i gdyby nie była widoczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, a mianowicie co powinienem najlepiej napisać w opisie zawartym do wysłania karty na gwarancję żeby może zwiększyć swoje szanse uznania tej gwarancji? Bo zakładam, że jak opiszę, że przy nieudanym flashowaniu BIOSu płyty głównej się to stało to raczej nie mam co liczyć na uznanie gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, muchEEh napisał:

Jeszcze jedno pytanie, a mianowicie co powinienem najlepiej napisać w opisie zawartym do wysłania karty na gwarancję żeby może zwiększyć swoje szanse uznania tej gwarancji? Bo zakładam, że jak opiszę, że przy nieudanym flashowaniu BIOSu płyty głównej się to stało to raczej nie mam co liczyć na uznanie gwarancji. 

Karta nagle padła, nie daje obrazu i tyle. Nie pisz że ty coś kombinowałeś.

  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę jak masz wysłać kartę (tylko karta, czy całość, pudełka i wszystkie pierdoly) ja wysłałem moja w całości z gratami i teraz się zastanawiam czy tak samo wróci do mnie. 

Niby w papierach do zgłoszenia miałem rubrykę aby wpisać co wysyłam, wpisałem,, alles,, 

I oczywiście do niczego się nie przyznawaj, nawet jak cie złapią z biosem w ręce, mów, że nie twoja ręka ?

Edytowane przez SZAFIR00
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SZAFIR00 napisał:

Zwróć uwagę jak masz wysłać kartę (tylko karta, czy całość, pudełka i wszystkie pierdoly) ja wysłałem moja w całości z gratami i teraz się zastanawiam czy tak samo wróci do mnie. 

Niby w papierach do zgłoszenia miałem rubrykę aby wpisać co wysyłam, wpisałem,, alles,, 

I oczywiście do niczego się nie przyznawaj, nawet jak cie złapią z biosem w ręce, mów, że nie twoja ręka ?

Z tego co kiedyś czytałem to odsyłając produkt na gwarancję trzeba im zwrócić sam produkt i wszystkie akcesoria i bonusy, które się dostało w momencie kupna. Z drugiej strony wysyłając na gwarancję nie mamy obowiązku odsyłania produktu w oryginalnym pudełku. Ja chyba odeśle wszystko co dostałem, zaoszczędzi mi to ewentualnego problemu z dosyłaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz możliwości osobiście udać się do sklepu w którym karta została zakupiona ?  Jaki producent karty ?  Ja ostatnio miałem do czynienia z gwarancją. Zawiozłem do salonu, spisaliśmy protokół i karta pojechała na serwis. Po dwóch tygodniach miałem ją z powrotem naprawioną ( 3080 SuprimX ) 

mój protokół napisany przez pracownika sklepu:

o3g0tnC.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Send1N napisał:

Nie słyszałem jeszcze nigdy aby przez flashowanie biosu płyty uszkodził ktoś kartę, co najwyżej można uceglić płyty i ratować się programatorem eeprom jak mobo nie ma dualbios, coś naprawdę ciekawego i niespotykanego się u ciebie zadziało :hallucine:

Jeśli ma kartę MSI, to może tym cudownym programem wgrał bios i do płyty MSI i do karty MSI za jednym zamachem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, muchEEh napisał:

Z tego co kiedyś czytałem to odsyłając produkt na gwarancję trzeba im zwrócić sam produkt i wszystkie akcesoria i bonusy, które się dostało w momencie kupna. Z drugiej strony wysyłając na gwarancję nie mamy obowiązku odsyłania produktu w oryginalnym pudełku. Ja chyba odeśle wszystko co dostałem, zaoszczędzi mi to ewentualnego problemu z dosyłaniem. 

Właśnie o tym pisałem, zorientuj się lepiej. Dawno temu wysyłałem na gwarancji płytę msi, chciałem być pozadny i wysłałem całość. Wróciła do mnie w nieoryginalnym opakowaniu i bez zaślepki tylnich portów, poprosiłem o dosłanie co uczynili. Aby nie tracić czasu i nerwów lepiej się dopytaj w sklepie czy tam serwisie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem wszystko, jak na screenie protokołu wyżej. Wszystko wróciło tak jak oddałem, no prawie.... bez zaślepek portów na karcie. Mój błąd, nie dopatrzyłem w salonie jak odbierałem i oglądałem kartę. Nie robiłem z tego afery i mam wybrakowaną kartę :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz w serwisie 2080ti, która po powrocie będę sprzedawał, dlatego chciałbym aby wróciło wszystko co wysłałem (do ostatniej zaślepki) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maras2574 napisał:

A nie masz możliwości osobiście udać się do sklepu w którym karta została zakupiona ?  Jaki producent karty ?  Ja ostatnio miałem do czynienia z gwarancją. Zawiozłem do salonu, spisaliśmy protokół i karta pojechała na serwis. Po dwóch tygodniach miałem ją z powrotem naprawioną ( 3080 SuprimX ) 

mój protokół napisany przez pracownika sklepu:

o3g0tnC.jpg

Kupowałem w x-kom, a karta to MSI. Widziałem na stronie x-komu formularz do zgłaszania produktów na gwarancję, chyba że ktoś wie i można to zrobić też to w salonie, pomimo tego że kupowałem w ich internetowym sklepie. Dzięki za ten opis zgłoszenia, z pewnością mi się przyda.

2 godziny temu, BladyPL napisał:

Jeśli ma kartę MSI, to może tym cudownym programem wgrał bios i do płyty MSI i do karty MSI za jednym zamachem ;)

Tak, mam kartę MSI i płytę główną od MSI. Jak ten cudowny program tak uczynił to zajebisty program... Chociaż walnięty BIOS w karcie raczej będzie prosty do naprawienia przez serwis ;) 

 

1 godzinę temu, SZAFIR00 napisał:

Właśnie o tym pisałem, zorientuj się lepiej. Dawno temu wysyłałem na gwarancji płytę msi, chciałem być pozadny i wysłałem całość. Wróciła do mnie w nieoryginalnym opakowaniu i bez zaślepki tylnich portów, poprosiłem o dosłanie co uczynili. Aby nie tracić czasu i nerwów lepiej się dopytaj w sklepie czy tam serwisie. 

1 godzinę temu, maras2574 napisał:

Ja oddałem wszystko, jak na screenie protokołu wyżej. Wszystko wróciło tak jak oddałem, no prawie.... bez zaślepek portów na karcie. Mój błąd, nie dopatrzyłem w salonie jak odbierałem i oglądałem kartę. Nie robiłem z tego afery i mam wybrakowaną kartę :E  

Godzinę temu, maras2574 napisał:

Na bank wróci bez zaślepek :E

Nawet nie wiem czy mam jeszcze gdzieś te zaślepki... Mam nadzieję, że nie będzie problemu jak ich im nie wyślę :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując klamoty z reguły 99,9% - bez pytania - otrzymujemy FV.
Czy nie jest korzystniej / wygodniej / łatwiej prosić sklep o "sam paragon" bezimienny?
Czy nie łatwiej później taką np. GPU odsprzedać, gdy ma paragon a nie FV imienną?
Czy to nie ma znaczenia i reklamacje i naprawy mają taki sam bieg, czy FV czy paragon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BladyPL napisał:

Jeśli ma kartę MSI, to może tym cudownym programem wgrał bios i do płyty MSI i do karty MSI za jednym zamachem ;)

Jeśli mówisz poważnie że jest to możliwe to można spróbować przeflashować tą kartę jeszcze przed odesłaniem na gware i czekaniem... potrzebna będzie druga karta do tego a skoro sprawdzał na innym pc to znaczy że ma od kogo pożyczyć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

Jeśli mówisz poważnie że jest to możliwe to można spróbować przeflashować tą kartę jeszcze przed odesłaniem na gware i czekaniem... potrzebna będzie druga karta do tego a skoro sprawdzał na innym pc to znaczy że ma od kogo pożyczyć ? 

No właśnie z pożyczeniem w tym momencie będzie bardzo trudno niestety. Nie mniej jednak chyba sobie już podaruję flashowanie jakiegokolwiek BIOSu samemu. Wolę chyba odesłać na tę gwarancję, zwłaszcza że nie ma pewności że to właśnie BIOS karty jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...