Skocz do zawartości
muchEEh

RTX 3070 Ti - gwarancja/rękojmia

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Kupując klamoty z reguły 99,9% - bez pytania - otrzymujemy FV.
Czy nie jest korzystniej / wygodniej / łatwiej prosić sklep o "sam paragon" bezimienny?
Czy nie łatwiej później taką np. GPU odsprzedać, gdy ma paragon a nie FV imienną?
Czy to nie ma znaczenia i reklamacje i naprawy mają taki sam bieg, czy FV czy paragon?

Nie no co Ty, przecież nikt w sklepie nie będzie żądał dowodu tożsamości. Ja po fakturę specjalnie pojechałem do salonu, bo dali mi paragon, a że byłem tak podjarany kartą w grudniu, to nie zwracałem na to uwagi :) Lepiej mieć fakturę 

27 minut temu, muchEEh napisał:

Kupowałem w x-kom, a karta to MSI. Widziałem na stronie x-komu formularz do zgłaszania produktów na gwarancję, chyba że ktoś wie i można to zrobić też to w salonie, pomimo tego że kupowałem w ich internetowym sklepie. Dzięki za ten opis zgłoszenia, z pewnością mi się przyda.

To nic że kupowałeś przez internet, śmiało wbijaj do najbliższego salonu X-kom i załatwiaj sprawę. Osobiście bym powiedział co faktycznie się stało, bo wychodzi na to że ten cudowny Dragon Center od producenta uwalił Ci kartę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Send1N napisał:

Jeśli mówisz poważnie że jest to możliwe to można spróbować przeflashować tą kartę jeszcze przed odesłaniem na gware i czekaniem... potrzebna będzie druga karta do tego a skoro sprawdzał na innym pc to znaczy że ma od kogo pożyczyć ? 

Mało prawdopodobny scenariusz. Nawet jeśli by się tak stało, w co wątpię, to przy karcie z dual biosem wystarczyłoby wyłączyć zasilanie, przestawić zworkę na drugi bios i karta powinna wstać. Z tego co mi wiadomo przy dual bios nie ma możliwości zepsucia dwóch biosów na raz. Wyłączając fizyczne uszkodzenie kontrolera 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatycznie autor pisał że przełączył, więc bez sensu jednak ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
49 minut temu, Send1N napisał:

Fatycznie autor pisał że przełączył, więc bez sensu jednak ;) 

Równie dobrze mógł przełączyć przy wyłączonym kompie, ale nie wyłączonym z gniazdka.:pimp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Równie dobrze mógł przełączyć przy wyłączonym kompie, ale nie wyłączonym z gniazdka.:pimp:

Postaram się dzisiaj jeszcze raz to sprawdzić. Przełączę na ten drugi BIOS przed włożeniem karty do kompa.
Serio myślicie, że nieudana instalacja BIOSu płyty głównej mogła rozsypać BIOS karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, muchEEh napisał:

Postaram się dzisiaj jeszcze raz to sprawdzić. Przełączę na ten drugi BIOS przed włożeniem karty do kompa.
Serio myślicie, że nieudana instalacja BIOSu płyty głównej mogła rozsypać BIOS karty graficznej?

Nie.

Po za tym od zawsze czyli jakieś 6 lat aktualizowałem bios przez ten program, i nigdy jakiś problemów nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też aktualizowałem przez Dragona i nie było problemów, jednak nie polecam tego robić, tylko pendrive i aktualizacja spod BIOS. Poza tym nie ma takiej możliwości żeby nieudana aktualizacja BIOS płyty głównej uszkodziła w taki sposób kartę graficzną, chyba że autor wątku wpadł po tym w panikę i zaczął grzebać w komputerze przy ciągle włączonym do sieci zasilaczu, częsty przypadek jak ludzie nie wyłączą listwy zasilającej albo wyłącznika na zasilaczu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...