Skocz do zawartości
Kuba707

Laptop jakieś gry do 7k

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop właściwie do gier. Ale może będę chciał zwirtualizować sobie jakiś system i coś tam grzebać, więc fajnie by było na zapas 32GB ramu zamiast 16GB? Więc nie 100% nastawiony na gaming, ale raczej móc zagrać w high detalach w grę. Dysk 1TB (500 za mało). Mieć opcję podłączyć 2 zewnętrzne monitory. 

Przefiltrowałem parametry w sklepie to wychodzi mi tylko taki laptop: https://www.x-kom.pl/p/669991-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-32gb-1tb-win10-rtx3060-120hz.html#Specyfikacja

Inny Lenovo Legion tańszy jest, ale widzę ma TGP na grafice max 95W, a powyższy 130W.

Wydaje mi się, że mam niezbyt szeroki wybór właśnie przez ten wygórowany ram 32GB? Waham się, może 16GB by starczyło, a może 32GB wziąć. Jakieś inne propozycje, na co mogę zwrócić uwagę, przy laptopie? 16/32GB ramu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/679899-notebook-laptop-156-msi-gf66-i7-11800h-16gb-512-rtx3070-144hz.html

Tu masz dużo lepszy, delikatnie ponad 7000, ale giga warto. Masz RTX 3070 i świetny procek. Nie bierz lapków z systemem, bo sklepy pobierają dużą prowizję. Normalnie oryginalny windows kupisz nawet za 200 zł, jak wyrwiesz fajną promkę. 32 GB na razie jest niepotrzebne. Żadna gra nie wykorzystuje więcej niż 16. W przyszłości możesz sobie dokupić przecież 16, jak faktycznie gry będą tego wymagać, ale ta przyszłość raczej nie jest bliska.

https://www.delkom.pl/p/75303-laptop-lenovo-legion-5-17ach6h-82jy0054pb-ryzen-7-5800h-173fhd144hz-16gb-512ssd-rtx3060-noos.html

Tu masz jeszcze takiego Lenovo z matrycą 144 hz o prawie 1000 zł tańszy. Masz tam też opcję dodania 32 GB RAM lub dodatkowego dysku, więc bardziej się opłaca, bo lepsza matryca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zadi3003

MSI GF66 w tym konkretnym wydaniu ma 85W TGP, porażka przy takiej karcie jak 3070 !! link do strony producenta

Poza tym ma 16 GB RAM i 512GB dysk, a na dodatek laptop ma możliwość podłączenia tylko jednego monitroa nie czytasz zupełnie do czego ma być laptop !

@Kuba707

Legion to świetny laptop, dobrze wykonany z wydajnym układem chłodzenia, praktycznie jako jedyny model daje aż 130W na kartę graficzną.

Tutaj masz identyczną konfigurację, znacznie taniej:

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/32GB/1TB/Win10X RTX3060 120Hz - 6499 zł

a tutaj masz porównanie do tego co znalazłeś - widać, że nie ma różnic, po prostu inne SKU na sklepie: porównanie

 

@kam111 Acer nitro z postu wyżej też ma 100W TGP, poza tym gorszy procesor i po raz kolejny możliwość podpięcia tylko jednego monitora. Odpuście sobie doradzanie ludziom skoro sami nie macie o tym pojęcia...

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos Interesujący model podałeś za 6499zł, tylko dziwne, jeszcze z godzinę temu był do kupienia, a już wycofany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisało, ze ostatnie sztuki, pewnie ktoś zawinął ;)

No to pozostaje ten co ty znalazłeś jako najlepsza opcja z Legionem.

 

Odpowiednio taniej, ale z TGP 95W jest Acer Nitro ze złączem USB-C z Thunderbolt 4 i oczywiście HDMI:

Acer Nitro 5 i5-11400H/32GB/512/W10 RTX3060 144Hz - 5799 zł

Dysk 512 GB, ale jest miejsce na montaż kolejnego, słabsza wersja RTX3060, ale jednak 1500 zł różnicy.

 

Z takim samym TGP 95W dla RTX 3060 jest jeszcze:

ASUS TUF Gaming F15 i5-11400H/32GB/960/W10 RTX3060 - 5899 zł

Tutaj też USB-C z Thunderbolt 4 + HDMI

 

  

2 godziny temu, Kuba707 napisał:

Wydaje mi się, że mam niezbyt szeroki wybór właśnie przez ten wygórowany ram 32GB? Waham się, może 16GB by starczyło, a może 32GB wziąć. Jakieś inne propozycje, na co mogę zwrócić uwagę, przy laptopie? 16/32GB ramu.

Bardziej niż RAM ogranicza cię wymóg podpięcia 2 monitorów - wtedy nie wystarczy jedno złącze HDMI a tak ma duża część laptopów, trzeba mieć dodatkowe złącze przesyłające obraz. Co do RAM - 16 GB to minimum, 32GB to wartość optymalna jeśli chcesz bawić się w virtualki.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos A jeszcze takie coś znalazłem, chyba nowość? https://www.x-kom.pl/p/682951-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-g15-r9-5900hx-32gb-960-w10-rtx3060.html

A ogólnie jak się ma marka Asus i Lenovo? Chyba do legiona bym się skłaniał. Po co aż 300Hz. Kamerka jest. Numeryczna.

Edytowane przez Kuba707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus też ma 130W TGP, także jest to ciekawa alternatywa dla Legiona.
Na marki nie patrz, to nie ma nic do rzeczy, liczy się konkretny model.

Zwróć tylko uwagę,  że to przedsprzedaż, aczkolwiek wysyłka niby od 29.09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko asus nie ma funkcji mux switch i w grach szczególnie tych e-sportowych straci sporo fps względem legiona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu zamierza korzystać z zewnętrznego monitora, więc to chyba rozwiązuje problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązuje jeśli spełni warunki podłączając monitor przez usb-c w laptopie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Już chyba rozumiem działanie MUX switcha.

Optimus działa na 2 sposoby i automatycznie się przełączą pomiedzy nimi?:
- tylko integra
- dedykowana - ale wynik musi przejść przez integre - ale tylko w przypadku ekranu laptopa. Na zewnętrzne porty HDMI/DP/USB-C idzie bezpośrednio z dedykowanej sygnał?

MUX Switch manualnie wyłączą integrę, ale restart wymagany?

Tak, będę grał na zewnętrznym monitorze więc obojętnie. Ew. dopuszczam straty FPS jakbym chciał zagrać na wbudowanym ekranie. Nie focusuję się na gamingu, ale jakby pod to dobieram laptopa.

Edytowane przez Kuba707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 32GB pamięci jest jeszcze:

Lenovo Legion 5-17 Ryzen 7/32GB/512 RTX3060 144Hz 6899zł

Z dobrym układem chłodzenia i przyzwoitym 144Hz ekranem- jest to wersja 17". Trzeba by tylko do niego dokupić większy SSD (jest wolny slot m.2 PCIe).

Ewentualnie 15-nasto calowa wersja z b.dobrym 165Hz ekranem:

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/32GB/512/Win10 RTX3060 165Hz 7299zł

Jest nieco powyżej budżetu, ale w tej wersji masz już system operacyjny oraz 32GB pamięci ram. Jedyne co to brakuje tu większego SSD, ale podobnie jak w wersji 17" w wolny slot m.2 można włożyć jeszcze jeden dysk SSD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak zależy Ci na RAMie to polecam Ci się zapoznać z ofertami Hyperbook'a. Możesz dowolnie konfigurować ich oferty pod tym względem przez co nie musisz rezygnować z innych rzeczy. Dla przykładu HYPERBOOK PULSAR V17 I7-10875H RTX 3060 wybierasz sobie takiego lapka na promocji i dokładasz do tego 32 GB i wychodzi Ci lekko ponad 7k. Do tego masz dwa dyski SSD i RTX 3060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos Thx Tobie i reszcie za pomoc. Poszedł zakup z reflinka, Legion, który podałem w pierwszym swoim poście.

Edytowane przez Kuba707
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...