Skocz do zawartości
kain

W co można pograć na Ryzenie 5700G? Test 15 gier :)

Rekomendowane odpowiedzi

W recenzjach tego APU przewijają się wszędzie te same gry w które grać na nim raczej ciężko więc popełniłem test piętnastu innych, starych i nowych, ale w większości bardzo grywalnych na tym sprzęcie plus porównanie z HD 7790 i 5800X. Enjoy :)

https://www.youtube.com/watch?v=q_a8jM60Y9U

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takich pamięciach szkoda czasu na testy. Zabiłeś 20% wydajności. Minimum do takiego zestawu to 4400cl18 1:1 lub 4000cl16-16-16-32 Dual Rank na Samsung B-die.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, KonradRak napisał:

Na takich pamięciach szkoda czasu na testy. Zabiłeś 20% wydajności. Minimum do takiego zestawu to 4400cl18 1:1 lub 4000cl16-16-16-32 Dual Rank na Samsung B-die.

Tak tak i kazdy kupujacy ten cpu bedzie robil OC i kupowal Bdie :boink:Pierdzielisz jak potluczony. Powinna byc adnotacja przy zakupie tego cpu, produkt tylko dla  Overclockerow i link do pamieci oraz samouczka :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wiekszosc kupi co najwyzej Cruciale/Kingstony 3600 i pusci z profilu XMP ....

Jakis tam procent zdecyduje sie na Vipery 4400 i tez pusci z profilu XMP co akurat nie da az tak duzego kopa wzgledem Cruciali jakby niektorym by sie wydawalo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mam świra ale 3600cl16 to jednak duży hamulec. Rozumiem Cruciale ustawione na 3800cl16. Patrioty 4400 są teraz bardzo tanie więc jak kogoś stać na 5700G to tym bardziej ma 490zł na RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KonradRak napisał:

Może i mam świra ale 3600cl16 to jednak duży hamulec. Rozumiem Cruciale ustawione na 3800cl16. Patrioty 4400 są teraz bardzo tanie więc jak kogoś stać na 5700G to tym bardziej ma 490zł na RAM.

Oczywiscie nikt nie neguje wiekszej wydajnosci z lepszymi pamieciami, ale pisanie, ze ten test to strata czasu bo nie nie jest zrobiony na max OC memkach to gruba przesada. Smiem twierdzic, ze 80%-90% komputerow to sa takie gdzie uzywa sie pamieci na XMP i to glownie 3000Mhz-3200Mhz na pamieci, nie mowiac juz o wyzszych taktowaniach, a wyjadaczy OC to jest jakas garstka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie testy 3200cl16 szkoda to komentować. Jednak jeśli już ktoś rozważa to APU do gier to przyznasz, że warto te 150zł dopłacić do pamięci i poczytać na tym forum jak ustawić timingi gratis zyskując 20% wydajności. Kupując ten procek byłem zielony w temacie pamięci a dzięki waszym wpisom i pomocy ogarnąłem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KonradRak napisał:

Na takich pamięciach szkoda czasu na testy. Zabiłeś 20% wydajności. Minimum do takiego zestawu to 4400cl18 1:1 lub 4000cl16-16-16-32 Dual Rank na Samsung B-die.

No zaraz, zaraz. Watpie zeby ktokolwiek kupowal 5700G i to jeszcze z drogimi pamieciami specjalnie pod gry. No badzmy powazni, za te pieniadze mozna kupic 5600X i pare razy wydajniejsze GPU, gdzie tu sens i logika. Ale jak ktos potrzebuje przyzwoitego CPU do pracy, nie chce wydawac duzo na GPU to ma RAMy jakie ma i na takich bedzie probowal grac, no to pokazalem w co fajnego spokojnie moze :)

Niemniej mam tez pamieci ADATA 4800 i zrobie na nich tez testy wiec dla kazdego cos dobrego ;)

2 godziny temu, Andrzej751 napisał:

Spoko recenzja ziomek, PoE śmiga  bardzo płynnie

Dziekuje :) Chociaz szczerze mowiac bylbym wdzieczny tez za komentarze na YT :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kain napisał:

Niemniej mam tez pamieci ADATA 4800 i zrobie na nich tez testy wiec dla kazdego cos dobrego ;)

I to jest interesująca informacja. Ciekawe czy uda ci się odpalić 4800 i fclk 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KonradRak napisał:

Może i mam świra ale 3600cl16 to jednak duży hamulec. Rozumiem Cruciale ustawione na 3800cl16. Patrioty 4400 są teraz bardzo tanie więc jak kogoś stać na 5700G to tym bardziej ma 490zł na RAM.

NO jak mam wydac $70 na ram ktory robi 3600-3800 cl16 a $135 to zdecydowanie wybiore opcje pierwsza lub w cenie 135 wybiore 32gb i tak zrobi 99%. Dlaczego bo te APU to w wiekszosci komp do pracy i okazjolnego grania, walkowane xxx razy ze lepiej juz dozucic tanie gpu jak myslimy o graniu i inne cpu.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kainA moze tescik w najpopularniejszych darmowych grach e-sportowych??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest WoWs, WoT i WT, jak mi napiszesz jakie jeszcze bys chcial to moge zrobic, tyle ze ja nie wiem w czym warto bo w takie gry w ogole nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, coś jeszcze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kain napisał:

Dobra, coś jeszcze? :)

Jakby dało radę D2 ale nowe, ewentualnie CS i valorant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza 4 i 7 chodzą bardzo dobrze na 4650g quake champions również 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to nie bardzo f2p gry :E Ale pokombinuje, nie ma powodu żeby nie zrobić drugiej części z kolejnymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D2 kosztuje majątek, ale może mi ktoś konto z nim pożyczy to sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2021 o 12:11, Andrzej751 napisał:

Spoko recenzja ziomek, PoE śmiga  bardzo płynnie

To ciekawe, bo kiedyś miałem GTX 1060 i mając ustawienia w PoE na low muliło strasznie grając w kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki miałeś procesor bo to mogła być przecież jego wina? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...