Skocz do zawartości
Eril

Nowy laptop dla dziecka, od firmy na fakturę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Potrzebuję kupić laptop dla brata w wieku 10 lat. Ma on orzeczoną niepełnosprawność w związku z czym dostał zapomogę na sprzęt i z tego powodu laptop musi być nowy, sprzedawany przez firmę na fakturę. Od długiego czasu nie śledzę rynku PC, a mobilnego to już wcale, więc proszę o jakieś porady i oferty. 

Kwota ~7tys. 

Czego wymagam? 

1. Dobra karta graficzna. Fajnie byłoby zmieścić w tej kwocie RTX3070, bo 6GB z 3060 to lekka kpina w 2021r. 

2. 16 lub 32GB Ram. Nie wiem jak to jest w laptopach, ale dla mnie logicznym jest, że powinny być 2 kości by pracował w dualu. Widziałem sporo ofert z 1 kością ?

3. Posiadać przynajmniej jeden slot na dysk SSD M2. Dysk mam swój, więc nie musi go tam być. Jeżeli jest 1 slot na M2, to jeszcze jedno miejsce na zwykły sata 2,5".

4. Procesor i5/i7 lub odpowiednik z AMD. Jak dla mnie CPU 4 rdzenie po ~4Ghz z HT spokojnie daje rade, więc nie oczekuje tutaj topowej jednostki.

5. Ekran może być FHD 15-17". Nie musi być 120 czy tam 144Hz, a 4K na takim pierdku to lekka fanaberia.

6. Głośniki, klawiatura itd, mogą być najzwyklejsze. Nie musi być to jakaś "gejmingowa" odmiana.

7. Musi posiadać wbudowany mikrofon i fajnie jeśli byłaby też kamerka. 

8. Ze 3-4 USB, karta WiFi/Bluetooth i LAN (też nie jaki super hiper). Innych slotów nie używa.

9. Ewentualnie w grę wchodzi sprzęt peryferyjny jak myszka, zewnętrzna kamerka, może drukarka. Najważniejszy jest sam laptop. 

Prosze o oferty lub sprowadzenie mnie na ziemię jeśli mam zbyt duże wymagania. Rozważę każdą ofertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...