Skocz do zawartości
Wrotekiusz

Nowy monitor do 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

po 8 latach chciałbym kupić nowy monitor.

 

Myślę nad jakimś 27 cali 1440p, ale i coraz bardziej marzy mi się ultra panoramiczny. 

Korzystałbym z niego uniwersalnie: gry, internet, filmiki (acz tu częściej przerzucam się na telewizor), czasem montuję wideo, czasem coś dłuższego w Wordzie. Nie wiem czy kiedykolwiek się za to zabiorę, ale mam trochę skanów/fotografii dokumentacji archiwalnej którą chciałbym przepisać do worda.

 

Z gier będę chciał grać w Wiedźmin 3, Cyberpunk,  Civilization (5/6), ale pewnie i  w starsze gry - np. Heroes 3 (z HDmod), czy stare RPG pokroju Fallout (którego mam od lat na kupce wstydu). Do dynamicznych sieciówek mnie raczej nie ciągnie.

 

Głośniki mam zewnętrzne, więc wbudowane nie byłyby dla mnie plusem (ale nie byłyby i wadą).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda, dzięki za sugestię.

Mam wątpliwości co do zakrzywienia i VA. Lubię pokazywać coś z boku siedzącej obok partnerce, tu byłby  z tym problem.

 

Czy jednak z innych powodów nie warto brać płaskiego ekranu przy takim rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy rozmiarze 34 cale w matrycy VA zakrzywienie jest pożądane ze względu na kąty widzenia.
Jeżeli ogarniesz wzrokowo 34 cale z płaską matrycą możesz śmiało brać np. GB3461WQSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok, nie wiem czy ogarnę.  Muszę się nad tym zastanowić.

 

Jeszcze takie pytanie: czy są zalecane odległości od takich monitorów?


EDIT: Jeszcze taka refleksja mnie naszła. O monitorze z super rozdzielczością ja sobie mogę marzyć, ale tu jeszcze kwestia PC który musi to udźwignąć.

Komputer z tych porad kupiony wątku. M. in. RTX 3060 TI.

 

Jakby to było z grami?

 

Edytowane przez Wrotekiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwariuję!

Czytam recenzje i  komentarze w sieci. No i jak zawsze: jedni się zachwycają, jedni mogą mieć pecha, że coś im nie pasuje. Dalej: nie mam doświadczenia w tych szczegółach, więc nawet pewne marudzenia trudno mi zintepretować.
W przypadku tego GB3466WQSU w jednym tekście znalazłem, że świetny, nawet do pracy graficznej, a w innym, że ta biel to taka jakaś tam, ale to przecież dla graczy, a nie pracy graficznej.

W jednej recenzji było enigmatyczne zdanie, że monitor do grania/pracy za dnia i "do okazjonalnego grania wieczorami." Nie wiem co autor miał na myśli.

 

Jak sprawdzałem opinie  o GB3461WQSU to już ogólnie gorzej wypada.

 

Już zaczynam wpadać w myślenie, że a może by jednak zwiększyć budżet, by mieć bardziej idealny?.. Tylko czy to coś by dało,gdybym dał 4 tys za monitor (poza ubytkiem większej ilości pieniędzy)?

 

 

Edytowane przez Wrotekiusz
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z 3440 x 1440? Bo coraz bardziej wkręciłem się w ten typ?

 

Tak przeglądając widzę LG 34GN850-B, co to jest to nanoIPS? Naprawdę jakaś lepsza technologia, czy tez jakiś chwyt marketingowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj bzdurnych komentarzy z sieci.
nanoIPS to jest zwykły ips razem z jego zaletami jak i jego wadami.
Niestety będziesz musiał sam kupić i samemu się przekonać. Najwyżej zwrócisz jak się nie spodoba.

Ps. zalecenia odległość od monitora to taka która Tobie najbardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdurne, nie bzdurne. Mam jednak świadomość, że trzeba być krytycznym.

 

Co do odległości - jasne, że ostatecznie liczy się mój komfort. Jednak przed zakupem chętnie bym się wsparł zaleceniami na innych doświadczeniach, gdyż po prostu nie wiem czy biurko da mi możliwość odppwiedniego dystansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2021 o 15:46, kamilos69 napisał:

Ps. zalecenia odległość od monitora to taka która Tobie najbardziej odpowiada.

 

No i stało się to czego obawiałem. Komfortowa odległość jest zbyt daleko od biurka, aby komfortowo korzystać z klawiatury i myszki. Musze popróbować ustawić bokiem.

Przydałoby mi się biurko powiększyć, ale jedyne co mi przychodzi do głowy to prowadnica na klawiaturę i myszkę, ale to z kolei obniża wysokość siedzenia przy komputerze.

A może są jakieś inne patenty?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wrotekiusz napisał:

A może są jakieś inne patenty?

Uchwyt ścienny lub biurkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kamilos69 napisał:

Uchwyt ścienny lub biurkowy.

Na monitor? Biurkowy raczej odpada, biurko jest właściwie nie do odsunięcia od ściany (tzn. da się, ale to byłaby skomplikowana operacja), w praktyce musiałbym się bawić wyrzynarką w blacie.

Ścienny… w sumie też chyba odpada. To cienka betonowa ściana, 5/6 cm. Po drugiej stronie kuchenne kafelki. Chociaż, to jeszcze muszę przemyśleć.  Jednak i tak nie wiem czy dałoby mi odczuwalnie lepsze ustawienie.

Teraz widzę, że są uchwyty na klawiaturę. To może być wybawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...