Skocz do zawartości
Erwtokritos

Jaki plecak wybrać ? [~200zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stoję przed wyborem plecaka do pracy i na studia, będzie użytkowany praktycznie codziennie wiec musi być wytrzymały.

Chciałbym aby posiadał trochę kieszonek i co najmniej 3-4 przedziały, plus aby zmieścił 15,6calowego laptopa.

Znalazłem coś takiego : Plecak jednak ma on tylko 2 przedziały co jest pewną niedogodnością.

Są na rynku jakieś sprawdzone marki ? Może macie jakieś sprawdzone plecaki ?

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie ku temu dobry argument to max mogę dać 300zł, ale wolałbym trzymać się jednak 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam tego plecaka Fjord Nansen. Ich plecaki są wyjątkowo wytrzymałe - poprzedni po ponad dziesięciu latach codziennego użytkowania nadal jest w pełni sprawny, ale ze względu na to, że nie szło go już doprać, służy jedynie podczas wypraw górskich. Główny mankament jeśli chodzi o stawiane wymagania, to tylko jedna płaska przegroda w komorze głównej (na jakiś notes czy inne takie). Mała kieszonka ma więcej przegródek, ale tam tylko małe drobiazgi się pomieszczą. Plecak spokojnie mieści laptopa 15,6''.

Wspominam o tym modelu głównie z jednego powodu: świetnie zaprojektowane plecy. Na pewno inni producenci mają podobne systemy, ale nie wiem jak to się gdzie nazywa. Chodzi o to, że między plecakiem a plecami jest odstęp co znacznie poprawia wygodę użytkowania - zwłaszcza latem. Według mnie warto na taki szczegół zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Erwtokritos napisał:

Są na rynku jakieś sprawdzone marki ?

Moje ulubione - Deuter, Osprey - poza turystycznymi mają też plecaki miejskie. Są drogie, ale możesz zapolować bo bardzo często są duże przeceny na Amazonie (Duże w sensie z 90 EUR na 45 EUR ;) ). W tej kategorii jeszcze Jack Wolfskin, Gregory Pack, Vaude.

Spoko plecaki miejskie robią też Thule ,Wegner.

Sam mam służbowy plecak Della, już któryś z kolei całkiem spoko zrobiony jak na swoją cenę (firma kupuje je za jakieś grosze setkami)

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat jestem wierny wengerowi już od 11 lat. Co prawda jeden w tym czasie zajechałem (padł suwak od kieszonki), ale od noszenia dzień w dzień (traktuje plecak jak kobita torebkę, prawie nigdy bez niego nie wychodzę z domu) nierzadko po kilkanaście kilo uznałem, że mogło mu się trafić. Z tym, że wenger do 200 zł to może jakiś najniższy model w promocji się trafi, więc raczej za mały jak dla autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Radar28 napisał:

Wspominam o tym modelu głównie z jednego powodu: świetnie zaprojektowane plecy.

Tak ale jak je wygniesz, to komora jest mniej ustawna, prosty laptop do wygiętych pleców średnio pasuje i w efekcie pojemność się marnuje.
System nośny super na rower, trochę mniej na piesze wycieczki. Do miasta przy korzystaniu z komunikacji zbiorowej, własnego samochodu prawie nic nie daje, nie ten wysiłek żeby docenić wentylację pleców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bono[UG] napisał:

Do miasta przy korzystaniu z komunikacji zbiorowej, własnego samochodu prawie nic nie daje, nie ten wysiłek żeby docenić wentylację pleców.

Mów za siebie, jak w lato temperatury lecą do 30 stopni to ja robię się mokry pod plecakiem od samego stania w miejscu mimo, że mój też ma system wietrzeń. Co do "marnowania" miejsca to fakt, ale jak by mi na kompaktowości zależało to ni chodziłbym z plecakiem na 17 calowego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach, to i bez plecaka się spocisz.

Ale co ma twój plecak na 17" laptopa, do tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja pleców jest akurat dla mnie mniej ważna.

W dniu 1.10.2021 o 23:22, lisu25 napisał:

https://allegro.pl/oferta/plecak-the-north-face-connector-10425669248

Katuje taki juz około trzy lata i nie chce się skubany poddać ;)

Słyszałem że The North Face to faktycznie dobre plecaki, czy ktoś jeszcze może to potwierdzić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Erwtokritos napisał:

Słyszałem że The North Face to faktycznie dobre plecaki, czy ktoś jeszcze może to potwierdzić ? 

Większość tych sensowniejszych firm turystycznych (North Face, Salomon, Salewa, Wolfskin, Fjord Nansen etc. ) robi spoko plecaki. Z jakością nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki obecnie służbowy w wersji z kieszenią na 13" laptopa (Z zewnątrz wygląda tak samo) półtora roku. Wykonany jest dobrze, ładnie wygląda.

Ogólnie est ok, choć tu w tym chyba brakuje konkretnej przegrody na laptopa.

Natomiast tu masz system nośny bez poprzecznych pasów, ani na biodra, ani na piersi go nie zapniesz. Jeśli plecak ma służyć do noszenia na trochę dłuższe dystanse to zdecydowanie poleciłbym jednak coś co możesz chociaż na piersi zapiąć. Ten Osprey Transporter powyżej to moim zdaniem pod tym kątem dużo lepszy plecak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z 15-20min marszu, mimo wszystko z pasem piersiowym powinno być wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Czyli z 15-20min marszu, mimo wszystko z pasem piersiowym powinno być wygodniej.

Pas piersiowy to ja rzadko używam nawet w plecaku turystycznym.
W plecaku miejskim to gruba przesada, chyba że ktoś pakuje do niego transportery wódki. ;)

W dniu 1.10.2021 o 10:34, Erwtokritos napisał:

Stoję przed wyborem plecaka do pracy i na studia, będzie użytkowany praktycznie codziennie wiec musi być wytrzymały.

Chciałbym aby posiadał trochę kieszonek i co najmniej 3-4 przedziały, plus aby zmieścił 15,6calowego laptopa.

Polecam plecaki marki Wenger.
Dawno temu nabyłem egzemplarz, nie wiedząc nawet co to za firma.
Ot potrzebowałem miejskiego plecaka, bo poprzedni się rozleciał, a ten akurat wpadł mi w oko w pobliskim outlecie.
Użytkuję niemal codziennie od dobrych kilkunastu lat.
Nie do zajechania.
Jeżeli kiedyś "wyzionie ducha", to następny na 100% również będzie z tej firmy.

Edit: ~300zł, np.:
https://www.amazon.de/dp/B001LA57ZQ
Albo jak masz gdzieś w pobliżu sklep tkmaxx to możesz zajrzeć- trafiają się tam taniej.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak idę z pustym, to też nie zapinam ale jak wracam z zakupami, to te kilka kg jednak ciąży. Z zapiętym piersiowym jakby mniej.
Inna sprawa, że jestem przyzwyczajony do zapinania obu, bo jakieś 95% czasu spędzam na rowerze (z zapiętymi leży stabilnie, nie lata na wybojach).

Nie czarujmy się. Laptop to ~1,5kg, z zasilaczem pewnie dobija do 2kg. Porządny plecak sam w sobie potrafi ważyć kilogram.
Pół kilo tu, 100g tam i potrafi się złożyć wszystkiego 4-5kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
No to już kwestia przewidywanego obciążenia i osobistych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Wenger Carbon Black 17 wydaje się nawet nawet. 

Co do pasu piersiowego, to nie wiem czy jest mi potrzebny. Do pracy biorę tylko śniadanie + dużą butelkę wody, nie jest to ogromne obciążenie. Na studia podobnie, tyle że dochodzi laptop.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybrałem plecak Della backpack pro 17 i jestem zadowolony :) 

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie plecaki Della i Lenovo są bardzo fajne, powinien się dobrze spisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...