Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KlaxoN

[Grafika] Rady dotyczące naszych sygnatur

Rekomendowane odpowiedzi

Temat służyć ma wymienianiu rad dotyczących naszych projektów.

Prezentujcie tutaj swoje prace (sygnatury), które chcecie poddać ocenie. Licze na was i na wasze porady. Napewno przyda się taki temat wielu początkującym "grafikom".

 

W tym topicu zamieszczajcie tylko sygnatury.

 

 

-------------------------------------------------------

 

A więc może zaczne od mojej sygnatury:

 

klaxonsig1.jpg

 

Jestem raczej początkujący w tym temacie, bo używałem Photoshopa tylko na potrzeby robionych przezemnie stron.

 

Co do sygnatury:

Nie bardzo mi się podoba podpis "KlaxoN", ale to już któryś z kolei. Uznałem że ten najlepiej wygladał.

Próbowałem też usunąć deszcz z postaci ale tradycyjnymi sposobami zamalowanie dawało kiepskie efekty.

 

Z góry dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sig6sx.jpg

ja swoją zrobiłem tak:

znalazłem zdjęcia Locke'a ;) to ten gośc, Narzedziem Extract wyciałem jego postac, zmniejszyłem, wrzuciłem na sig, znalazłem mały napis lost, wyciąłem, blending options -> outer glow i jeszcze jakis tam efekt moze był, później wziąłem kawałek oficjalnego zdjęcia the lost i wstawiłem jako tło. Na końcu Pen Tool'em zrobiłem taka fale -> make selection, na nowej warstwie powstałe zaznaczenie wypełniłem na biało, opacity na jakies 40% i przeniosłem warstwe z Lockiem na samą góre.

A ten mały przycisk od DA to nawet nie warto pisac;)

Mam nadzieje że w miare jasno odpisałem i że się przyda komuś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy sig. Zrobiłem go przed chwilą :E

 

fayesig0qf.jpg

 

Zrobiony w prosty sposób. Gotowy render z panną Faye Valentine dorwałem na jednej ze stron, które podał Vennor w wątku z linkami. Na tło poszło parę grunge'owych brushy (głównie z photoshopbrushes.com). W ten sam sposób zrobiłem tę rozpryśniętą krew. Kwiatki to też efekt zabawy brushami (chyba nawet ten jest w PS'a wbudowany). No i napis - czcionka z dafont.com.

 

@Klaxon - spróbuj usunąć ten deszcz za pomocą narzędzia blur i smudge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sig8ed.jpg

 

Rysunek Snoop'a znalazłem na googlach, położyłem na tło gradient, później pasek, też gradient, wrzuciłem Snoop'a, już bez białego tła, w wersji transparentnej. Dodałem ciekawe czcionki i obramowania do nich. Nic specjalnego :E

 

edit: Chyba go zmienie, bo będzie, że leń jestem i się nie przykładam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor

Na poczatek bardzo prosty sig:

 

Vennor-20a.jpg

 

1. Nowy plik, wymiary 350x135, przezroczyste tlo;

2. Znaleziony w necie render Super Buu;

3. Odpowiednim narzedniem pobralem z niego dwa kolory - jasny i ciemny roz;

4. Gradient Tool - Na nowej warstwie (Pod renderem) rzeciegniecie po calej dlugosci siga (z SHIFTem - by uzyskac prosta linie);

5. Jakies Abstract Brushe, troche pomalowane tlo i Opacity ustawione na 50%;

6. Zmiana kontrastu rendera (Edit->Adjustments->Brightness/Contrast);

7. Roznowy pasek (Kolor: ciemniejszy rozowy, pobrany z rendera);

8. Majac nadal zaznaczone dwa kolory rozowe w przyborniku - wybor Basic Brushes z menu i namalowanie trawy;

9. Tekst :);

10. Rama - nowa warstwa, CTRL+A, Edit->Stroke :) (Tutaj zastosowane sa dwie ramy: jedna czarna, druga rozowa z Opacity na 50%).

 

Proscizna ;).

 

Nie bardzo mi się podoba podpis "KlaxoN"

A mi wrecz przeciwnie. Jest bardzo dobry :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trawa mi tam średnio pasuje, ale fajny jak na tyle różu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultaj_90
http://filip.fotosik.pl/albumy/1029.html ---> Album moich sigów , nie będę umieszczał wszystkich z osobna - można spojrzeć .

 

Prosze o komentarz...

 

 

no człowieku...niektóre nawet niezłe...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam big pytanie...jak się wycina jakieś obiekty do sygnatur?? urzyłem narzęcia extract, zaznaczyłem to do wycięcia i co dalej??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam z tyym wycinaniem problem nieraz nromalnie rozdzka i select invers wylazi ale nie raz wycina tylko kawalek twarzy albo czegos :/:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witmann: No właśnie próbowałem tak jak mówisz, ale średnio mi to wychodziło. :( Ponieważ wtedy obrazek postaci wygladal jakby byl w kiepskiej strasznie jakosci, z jakimiś paskami zamiast deszczu.

 

OBAR: Ja bym jakieś tło dołożył do tego. Bo jakoś sam gradient mizernie wygląda.

 

Vennor: Fajnie wyszedł ten sig, tylko mi też ta "trawa" tak dziwnie wygląda. ;) Może gdyby całość była czymś takim pokryta, tylko nie jako trawa tylko jako jakies kreski, Np. od góry dać też coś podobnego. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultaj_90

A ja mam takie dziwne pytanko otóż:

Pisze jakiś tekst i co daje to kliknięcie CTRL?bo w jakimś opisie robienia tekstu to pisze żeby przytrzymac CTRL potem SHIFT+CTRL+E i że sie wartswy łączą i potem żeby kliknąć cośtam i odwrotność i jak klikne to odwrotność to mi wyskakuje:

"Uwaga:Żadne piksele nie są zaznaczone" o co chodzi?wie ktoś...

 

 

SORRY ZA OFFTOPIC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultaj_90
ej no ludzie jak wy to wycinacie tak ładnie????

właśnie...sory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie w tym pHotoshopie.. mam wersje 8 PL i nie umiem.. ;/ :((( Jakies porady moze?? Mozecie dac mi rady takze na gg 2466138

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hultaj_90: Jak przytrzymasz CTRL w czasie edycji tekstu, to możesz dzięki temu go dostosować do potrzeb, czyli rozciągać go, przechylać itp.

 

A dzięki SHIFT+CTRL+E łączysz widoczne warstwy, czyli robisz z kilku warst jedną, co czasem jest potrzebne jak chcesz uzyskać jakiś efekt na kilku warstwach, a pozatym często dzieki temu jest wygodniej.

 

Bartas241: Co do wycinania to dobrym sposobem jest to co podał wasik_12 ale sposób tet jest dobry głównie gdy tło jest raczej jednolite, ale niekoniecznie, tylko musi tworzyc kontrast z obszerem do wycięcia. Jak dopiero zaczynasz możesz sobie ściągnać z neta rendery (gotowe obiekty, już wycięte). Ale jezeli koniecznie chcesz wyciąć samemu to możesz bawić się jeszcze lassem, lassem wielokątnym i lassem magnetycznym (sorry za polskie nazwy, ale taką mam wersje obecnie).

 

EDIT:

 

I prosiłbym żeby nie zaśmiecać tego tematu, tylko takie pytania dawać w innym. Pewnie niedługo powstanie jakiś temat ze wskazówkami i opisami podstawowych narzędzi dla początkujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultaj_90
hultaj_90: Jak przytrzymasz CTRL w czasie edycji tekstu, to możesz dzięki temu go dostosować do potrzeb, czyli rozciągać go, przechylać itp.

 

A dzięki SHIFT+CTRL+E łączysz widoczne warstwy, czyli robisz z kilku warst jedną, co czasem jest potrzebne jak chcesz uzyskać jakiś efekt na kilku warstwach, a pozatym często dzieki temu jest wygodniej.

 

Bartas241: Co do wycinania to dobrym sposobem jest to co podał wasik_12 ale sposób tet jest dobry głównie gdy tło jest raczej jednolite, ale niekoniecznie, tylko musi tworzyc kontrast z obszerem do wycięcia. Jak dopiero zaczynasz możesz sobie ściągnać z neta rendery (gotowe obiekty, już wycięte). Ale jezeli koniecznie chcesz wyciąć samemu to możesz bawić się jeszcze lassem, lassem wielokątnym i lassem magnetycznym (sorry za polskie nazwy, ale taką mam wersje obecnie).

 

EDIT:

 

I prosiłbym żeby nie zaśmiecać tego tematu, tylko takie pytania dawać w innym. Pewnie niedługo powstanie jakiś temat z wskazówkami i opisami podstawowych narzędzi dla początkujących.

 

 

no to dobra dzięki za pomoc...

 

i właśnie sory za offtop...potem pokaże mojego siga edytując tego posta więc prosze go nie wywalać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to pobiore te rendery ale może ktoś mółby mi wyciąć tego ufola rzem z pająkiem, nożyczkami i kwiatem

 

doava3qz.png

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doava3qz6mt.png

 

nożyczki trochę ścieło ale dopiero teraz zauważylem, nei chce mi sie poprawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doava3qz6mt.png

 

nożyczki trochę ścieło ale dopiero teraz zauważylem, nei chce mi sie poprawiać

dzięki ale widze, że grafika to nie dla mnie :/ mam teraz 2 rzeczy i nie wiem jak ich użyć.

Najpierw zrobiłem takie coś

sygn21ae.jpg

 

potem kolega rzepak pomógł mi w tym

 

doava3qz6mt2vt.jpg

 

i chciałem żeby ten ufos był z jednej strony obrazka, a napis jhakis fajny Bartas241 z drugiej :/ napisy robic potrafie ale nie kupy nie wiem jak dac ufosa na tło

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz sobie plik z Ufo , zaznaczasz go ( trzymając CTRL kliknij na Layer z UFO) , potem EDIT >> COPY i wklejasz do swojego tła

 

Lub :

 

Otwierasz sobie plik z Ufo , bierzesz "lasso tool" , ustawiasz Feather lassa na 15-20 , obrysowujesz postać , EDIT ---> CUT i wklejasz do tła , ustawiasz layer wycięcia na Soft LIght lub inny ( popróbuj ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ufol w png jest już przezroczysty w tle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pewnie sie zawstydze moimi pracami, narazie sa tylko dwie , tzn to sa w ogole dwie moje pierwsze prace w photoshopie! Ale pewnie nie sa zbyt ladne w porownaniu do Waszych :) Prosze powiedzcie co o nich sadzicie:

Pierwsza w moim zyciu praca w PS

fristban0cm.jpg

 

Oraz druga , uwzglednilem male poprawki:

secondban4dm.jpg

 

ktora lepsza? :) moze cos by wypadalo dodac albo nie wiem ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...