Skocz do zawartości
KurczakPolski

Zakup Ps 4 i nadrobienie gier na wyłączności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niebieski zakonie i wołam do was o pomoc bo planuje nadrobić wasze najlepsze exy ale czy warto. Ps 5 nie mam w planach kupować.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie prawie wszystkie exy są za śmieszne pieniądze, a lista jest spora do nadrobienia. Zaczynając od najstarszych tytułów jak np. God of War III Remastered kończąc na Ghost of Tsushima i The Last of Us 2

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kszyrztow napisał:

Tak.

 

14 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

Nie warto.

Dodam że może .

 

xD co za pytanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

exów na ps jest sporo i moim zdaniem warto. Masz do ogrania GoW, Cuszime, InFamous, Spider Man, wszystkie te filmowe gierki pokroju Heavy Rain, Beyond, TLoU, Uncharted - gierek jest na prawdę sporo i jak tylko masz hajs i czas, śmiało ogrywaj i się ciesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przemcio666 napisał:

Nie, lepiej śledzić newsy o wersji na PC, może akurat za 5 lat pograsz.

Już teraz to pograłby w przynajmniej kilka.

Days Gone, Horizon, Death Stranding, Persona 5S,  Persona 4, Heavy Rain, Detroit, Beyond: Two Souls, Journey, Nioh2. Niedługo Uncharted 4 , The Lost Legacy i kolejne.

Tyle, że on ma słabiutkiego PC.

Więc warto brać PS4, ale do TV 4k zdecydowanie PS4 Pro. Nie tylko lepsza rozdzielczość, ale też w wielu grach lepsza płynność.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Days Gone, Horizon, Death Stranding, Persona 5S,  Persona 4, Heavy Rain, Detroit, Beyond: Two Souls, Journey, Nioh2. Niedługo Uncharted 4 , The Lost Legacy i kolejne.

 

Persona 5S nigdy nie była exem, a Persona 4 zadebiutowała jeszcze w czasach PS2 (wersja golden na PS Vita). Uncharted jak ktoś ma możliwość to lepiej niech zacznie od jedynki, a nie rzuci się na część będącą zwieńczeniem serii.

Mając nawet mocnego PCta warto kupić PS4 i nadrobić parę exów za grosze. Przy okazji ogra też najnowsze gry od Sony tj. Horizon 2 czy GoW.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 stara, ale jara. Wyszła w końcu na PC.

P5S, cóż to nowa polityka Sony. Kiedyś by w życiu nie przepuścili kontynuacji P5, którą jest przecież P5S, ale teraz widać, że już mają inne podejście i od razu dali na PC :D Z czego się mega cieszę, nie będąc zmuszonym do ogrywania tej gry na PS, już w tej grze mam z ~70h na PC i jeszcze dalej gram Merciless w NG+ :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

P4 stara, ale jara. Wyszła w końcu na PC.

P5S, cóż to nowa polityka Sony. Kiedyś by w życiu nie przepuścili kontynuacji P5, którą jest przecież P5S, ale teraz widać, że już mają inne podejście i od razu dali na PC :D Z czego się mega cieszę, nie będąc zmuszonym do ogrywania tej gry na PS, już w tej grze mam z ~70h na PC i jeszcze dalej gram Merciless w NG+ :D

Ale co ma wspólnego z tym Sony, skoro nie jest wydawcą P5S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że do tej pory przytulali Persony na wyłączność ? P5 do dziś jest u nich ekskluzywnie ,a tu zrezygnowali z P5S :E i oddali na PCty tą świetną kontynuację przygód z P5.

Tylko tyle, albo, aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kontynuacje. Co takiemu pceciarzowi z P5 Strikes jeśli wcześniej nie ograł P5/Royal? Atlus jest dziwny i ciężko zrozumieć ich decyzje (np. odświeżenie P4 Golden tylko na Steam przy pominięciu Switcha i PS4/ wydanie remastera SMT 3 na wszystkie platformy i teraz robienie z 5 części exa na Switcha).

Sony ma władzę tylko nad swoimi studiami i nic dziwnego, że inni robią sobie co chcą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony zaoferowało za mało kasiory po prostu :E inaczej na pewno ta gra wyszłaby tylko na PS.

Gra na PC raczej dość dobrze się sprzedała patrząc po ilości komentarzy np. na steam.

A co takiemu pececiarzowi z P5S na PC?
No to, że nie musi jej kupować na konsole i może sobie ograć na PC. Gdyby nie wyszła na PC to na pewno bym kupił na PS, nie ma bata, abym przepuścił tą grę, tak samo jak i wielu innych fanów Persony.

No, ale jak wyszła na PC to można odpuścić wersję konsolową.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

Sony zaoferowało za mało kasiory po prostu :E inaczej na pewno ta gra wyszłaby tylko na PS.

 

Też tak myślę. Ale z drugiej strony oni zawsze romansowali też z Nintendo, a dodatkowo sukces przy premierze P4G otworzył im oczy i uświadomił, że na rynku PC też da się zarobić.

9 minut temu, lukadd napisał:

Gra na PC raczej dość dobrze się sprzedała patrząc po ilości komentarzy np. na steam.

 

Niestety oficjalnych danych z podziałem na platformy nie ma. Po premierze P4G na Steam się chwalili wynikami na PC, a teraz cisza.

Wiemy jedynie, że na wszystkich platformach sprzedało się 1,5 miliona kopii P5S.

13 minut temu, lukadd napisał:

A co takiemu pececiarzowi z P5S na PC?
No to, że nie musi jej kupować na konsole i może sobie ograć na PC. Gdyby nie wyszła na PC to na pewno bym kupił na PS, nie ma bata, abym przepuścił tą grę, tak samo jak i wielu innych fanów Persony.

No, ale jak wyszła na PC to można odpuścić wersję konsolową.

No tak, bo ograłeś wcześniej Personę 5 na PS4.

Jak ktoś wcześniej nie ograł Persony 5 na konsoli to nie rozumiem po co teraz sięga po jej kontynuację na PC (no chyba że ktoś męczył się z emulatorem). Ja chciałbym, żeby Atuls zrezygnował z ekskluzywności i żeby zaczęli wydawać wszystkie stare i nowe Persony na Switchu. Takie długaśne gry lepiej ogrywa się w trybie przenośnym + fajnie jest mieć pudełeczko świetnej gry na półce ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukadd napisał:

Już teraz to pograłby w przynajmniej kilka.

Days Gone, Horizon, Death Stranding, Persona 5S,  Persona 4, Heavy Rain, Detroit, Beyond: Two Souls, Journey, Nioh2. Niedługo Uncharted 4 , The Lost Legacy i kolejne.

Tyle, że on ma słabiutkiego PC.

Więc warto brać PS4, ale do TV 4k zdecydowanie PS4 Pro. Nie tylko lepsza rozdzielczość, ale też w wielu grach lepsza płynność.

Ja se generalnie jaja robię, dokładam do "tak", "nie" i "może" swój równie opiniotwórczy komentarz XD Dorosły człowiek powinien umieć na takie pytanie odpowiedzieć sobie sam, wystarczy sprawdzić listę exów z PS4, zobaczyć czy mnie tutaj coś interesuje i podjąć decyzję, to nie kupno mieszkania, samochodu albo samolotu, to tylko tania już konsola do gier. Jeszcze jakby spytał jakoś dokładniej, że np. "lubię takie i takie gry", ale to takie lakoniczne pytanie z dupy zadawane przez osoby, które nie potrafią myśleć za siebie i trzeba im wszystko wskazać XD

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2021 o 18:44, KurczakPolski napisał:

Witam niebieski zakonie i wołam do was o pomoc bo planuje nadrobić wasze najlepsze exy ale czy warto. Ps 5 nie mam w planach kupować.

 

Zrobiłem podobnie tyle że kupiłem ps5 i zdecydowanie polecam kupno tej konsoli dla exow , dodatkowo co sam też uczynię polecam kupić PS3 żeby ograć poprzednie części tytułów których nie ma na PS4/PS5 , typu killzone , godofwar littlebigplanet , Infamous itd

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2021 o 18:48, lukadd napisał:

To, że do tej pory przytulali Persony na wyłączność ? P5 do dziś jest u nich ekskluzywnie ,a tu zrezygnowali z P5S :E i oddali na PCty tą świetną kontynuację przygód z P5.

Tylko tyle, albo, aż tyle.

XD

Persona 3 wyszła na PS2 bo to była jedyna sensowna platforma w tamtym czasie. Udział w rynku JP Xboxa i GC był niski, SMT Nine na Xboxie wtopą, więc wyszła na PS2. To samo z FES i P4. P3P i Golden wyszły na PSP i Vitę, bo DS i 3DS by tego nie pociągnęły (w momencie wydania tych gier). Za to Persona 4 Arena i Arena Ultimax wyszły na PS3 i 360 bo silnik był multiplatformowy (ASW). Persona 5 to największy udział w rynku JP dla PS3 i dodanie PS4 po obsuwie premiery gry i sukcesie konsoli. Nie wiem, może zapłacili coś za Royal ale też wątpliwe. Xboxa mogli olać z wiadomych przyczyn (udział w rynku jp), Switch chyba jeszcze się gotował i nie wiadomo było co z tego wyniknie. Także PS4 to jedyne sensowne w tamtym czasie dla nich rozwiązanie. Się zobaczy co dalej z Xboxem po premierze Royala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox ma tylko dwie gry w które nie zagrasz normalnie na PS4/5 bez kombinowania , red dead redemtion 1 i witcher 2 , reszta gier jest dużo lepsza na ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...