Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć odzywałem się na forum z miesiąc temu miałem już złożony zestaw, jednak martwię się że przez płytę w tym zestawie a mianowicie ASUS TUF GAMING B550-PLUS nie wykorzystam w pełni lub w większej połowie Ryzen 9 5900x 

Przejrzałem co ma do zaoferowania X570 i szczerze B550 mi wystarczy i nie potrzebuje:

  • dwóch czy też trzech dysków m2 gen4
  • dodatkowego wentylatora na płycie podobno mało co daje ale mogę się mylić
  • kontrolera PCI-E 4.0 który umożliwia podzielenie linii PCI-E z procesora na dwa łącza ×8
  • Wi-Fi czy też dodatkowego portu LAN
  • dźwiękówka jest bez znaczenia będę korzystał z USB

Czego potrzebuje:

  • minimum 6 portów USB(Mysz, Klawiatura, Mikrofon, Kamerka, Słuchawki, + zapasowy)
  • minimum 1 port USB-C(podłączenie pada w przyszłości)
  • port HDMI(planuje 2 monitory jeden na Płycie a Drugi na Karcie)

Zestaw:

Zestaw przeznaczony do celów streamingowych

Liczę na waszą pomoc, tak jak ostatnim razem, pamiętajcie że podane przeze mnie specyfikacje jakie podałem nie są krytyczne więc podsyłajcie swoje pomysły warte uwagi.

Tak więc proszę o propozycje Płyty głównej która lepiej wykorzysta potencjał Procesora niż ASUS TUF GAMING B550-PLUS obecnie mam ją kupioną za 310zł z 550zł (cashback) ale do 11pazdziernika będę ją wysłał do zwrotu.

Pozdrawiam wszystkich, i dziękuje za każdy komentarz, proszę o wyrozumiałość.

 

 

 

 

Edytowane przez Jaroslavv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam, Freezer w RG6V tylko na froncie się zmieści. Jeśli chcesz montować na topie, polecałbym zmienić na większego SG7V https://www.x-kom.pl/p/546564-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg7v-tg.html - tutaj bez problemu na topie wejdzie i 360mm.

Jeśli chodzi o samo AIO, to tu bym postawił znak zapytania. Mój kumpel w stresie na 10600K miał 83 stopnie - no trochę za dużo. Na twoim miejscu, pomyślałbym od razu o minimum 280mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, santaangelo napisał:

jak dobrze pamiętam, Freezer w RG6V tylko na froncie się zmieści. Jeśli chcesz montować na topie, polecałbym zmienić na większego SG7V https://www.x-kom.pl/p/546564-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg7v-tg.html - tutaj bez problemu na topie wejdzie i 360mm.

Jeśli chodzi o samo AIO, to tu bym postawił znak zapytania. Mój kumpel w stresie na 10600K miał 83 stopnie - no trochę za dużo. Na twoim miejscu, pomyślałbym od razu o minimum 280mm.

Już edytuje obudowę i chłodzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda większość płyt posiada port HDMI, ale jakim cudem chcesz z niego uzyskać obraz przy procku bez integry, jakim jest 5900X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jenot napisał:

Co prawda większość płyt posiada port HDMI, ale jakim cudem chcesz z niego uzyskać obraz przy procku bez integry, jakim jest 5900X?

Waży szczegół to co zostaje aby karta graficzna z dwoma portami HDMII?

1 minutę temu, kalderon napisał:

Zmień na coś z DRAMem, poprawia pracę i żywotność dysku. Np. Kingston KC2500 1TB.

Okejka zamówiłem z x-komu A2000 za 350ziko ale nie mogłem odebrać z paczkomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaroslavv napisał:

Waży szczegół to co zostaje aby karta graficzna z dwoma portami HDMII?

Albo przejściówka DP-HDMI jeśli nie masz monitora z Display Portem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jenot napisał:

Albo przejściówka DP-HDMI jeśli nie masz monitora z Display Portem.

Dobrze, dźwiękówka całkiem zapomniałem że ten procek nie ma integry.  

Na aktualnym monitorze podłączę DisplayPort a Drugi Monitor będzie działał na HDMI

Edytowane przez Jaroslavv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Arctic Liquid Freezer II 3x120

Nie lepiej 2x140? Mniej halasu. BeQuiet Silent Loop 2 tez daje rade z 5900x. Po skreceniu pompy do 9V jest cisza.

 

16 godzin temu, Jaroslavv napisał:

Nie lepiej 970 Evo Plus ? Roznice minimalne

 

16 godzin temu, Jaroslavv napisał:

Za nie wiele wiecej masz Corsair Rmx 750w ktorego wentylator sie nie kreci do polowy mocy, co nawet z RTX ciezko osiagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kalderon napisał:

Zmień na coś z DRAMem, poprawia pracę i żywotność dysku. Np. Kingston KC2500 1TB.

a jako zamiennik Kingstona jak będzie fajna oferta warto brać WD Black 1TB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sultan_kosmitow napisał:

Nie lepiej 2x140? Mniej halasu. BeQuiet Silent Loop 2 tez daje rade z 5900x. Po skreceniu pompy do 9V jest cisza.

 

Nie lepiej 970 Evo Plus ? Roznice minimalne

 

Za nie wiele wiecej masz Corsair Rmx 750w ktorego wentylator sie nie kreci do polowy mocy, co nawet z RTX ciezko osiagnac.

Chłodzeni: Co do chłodzenia powiem tak daj mi jakieś Wodne 280mm czy Powietrzne chłodzenie porównywalne z Arctic Liquid Freezer II 2x120 które zmieści mi się do Regnum rg6v niestety wersja Artica 280mm nie mieści do tej obudowy ani do Signum SG7V TG żeby włożyć Akurat to aio potrzebna jest obudowa za conajmiej 600zł z względu na grubość chłodzenia, reasumując muszę dopłacić 100zł za obudowe w której zmniejszę 360mm które jest nieznacznie lepsze od 280mm które jest na dodatek droższe o 50-60zł aktualnie, albo wyczaruj mi obudowę z podobną specyfikacją co Regnum rg6v w podobnej cenie, co do aio które proponujesz sprawdzam teraz testy jeśli jakieś są.

SDD: Różnice minimalne a na sklepie 100 więcej  

Zasilacz: Ogólnie to ja nie kupuje rzeczy od razu tylko poluje na okazje wiem dużo czasu trzeba poświęcać a i tak zaoszczędzi się w porywach do 1000-1500zł komp muszę złożyć do końca listopada czy warto nie wiem ale wiem że nie zdążyłem kupić R9 5900 za 2000zł, i płyte za 310zł której nie wiem czy chce wymieniać. widziałem też pamięci 3600mhz cl16 16x2  RGB za 756zl choć myślę że mogą się trafić takie bez RGB za 700zł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Jaroslavv napisał:

Okejka zamówiłem z x-komu A2000 za 350ziko ale nie mogłem odebrać z paczkomatu.

A2000 też ma DRAM.

35 minut temu, sultan_kosmitow napisał:

BeQuiet Silent Loop 2 tez daje rade z 5900x.

Z 5900X daje radę również Liquid Freezer 240.

34 minuty temu, Jaroslavv napisał:

a jako zamiennik Kingstona jak będzie fajna oferta warto brać WD Black 1TB?

Tak, chociaż w nim nie obyło się bez kastracji i jest wersja z wolnym zapisem. Dobra jest wersja WDS100T3X0C, niestety nie sprawdzisz tego dopóki nie będziesz miał dysku w rękach.

5 minut temu, Jaroslavv napisał:

Artica 280mm nie mieści do tej obudowy ani do Signum SG7V TG

Jesteś pewny, że nie wejdzie do SG7V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kalderon napisał:

A2000 też ma DRAM.

Z 5900X daje radę również Liquid Freezer 240.

Tak, chociaż w nim nie obyło się bez kastracji i jest wersja z wolnym zapisem. Dobra jest wersja WDS100T3X0C, niestety nie sprawdzisz tego dopóki nie będziesz miał dysku w rękach.

Jesteś pewny, że nie wejdzie do SG7V?

 

Jesteś pewny, że nie wejdzie do SG7V? poszukam jeszcze ciężko komuś wierzyć na słowo bez osobistego sprawdzenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jaroslavv napisał:

 

Jesteś pewny, że nie wejdzie do SG7V? poszukam jeszcze ciężko komuś wierzyć na słowo bez osobistego sprawdzenia.

 

Wejdzie odkopałem temat gdzie ktoś potwierdza.

O dziwo spytałem obsługę z xKom czy Wersja 280mm wejdzie do Regnum RG6V TG podałem też im płyte główną (wysokość radiatorów) i potwierdził że (nie powinno być problemów z kambialnością)

a na stronie producenta dla obudowy tak:

KOMPATYBILNOŚĆ DLA CHŁODNIC O GRUBOŚCI 28 MMORAZ WENTYLATORÓW O GRUBOŚCI 25 MM = 53

MONTAŻ WENTYLATORÓW/CHŁODNICY MOŻE UTRUDNIAĆ PODŁĄCZENIE PRZEWODÓW NA DOLE LAMINATU PŁYTY GŁÓWNEJ E-ATX/ATX ORAZ WYKORZYSTANIE OSTATNICH SLOTÓW PCI-EXPRESS

A wymiary chłodnicy+radiatora to 63 czyli n ewentualnie myślę czy nie podmienić wiatraczków z obudowy do chłodnicy chyba są cieńsze albo spiłować trochę obudowy.   

Dlaczego muszę dopłacić 100ziko tylko dlatego że chłodzenie nie jest troszkę chudsze.

Edytowane przez Jaroslavv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EcKo

Jutro podeślę. Sama chłodnica z wentylatorami weszła bez problemu, ciężko jest tylko włożyć przewód zasilania cpu, bo praktycznie jest już na łebku śruby od wentylatora.

Znalazłem zdjęcie:

https://ibb.co/5B849Mw

Edytowane przez seba1995x
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sultan_kosmitow napisał:

W podobnej cenie czyli o połowę droższa. I nie wspiera AIO 280mm na górze.

54 minuty temu, Jaroslavv napisał:

O dziwo spytałem obsługę z xKom czy Wersja 280mm wejdzie do Regnum RG6V TG podałem też im płyte główną (wysokość radiatorów) i potwierdził że (nie powinno być problemów z kambialnością)

RG6V wspiera radiatory 280mm na górze więc odpowiedzieli zgodnie ze specyfikacją.

14 minut temu, seba1995x napisał:

Ja upchałem na styk Kraken X63 do RG6V, zobacz jaka jest różnica w wymiarach.

Kraken ledwo wszedł, a Liquid Freezer jest jeszcze grubszy. W RG6V Liquid Freezer 240 się ledwo mija z radiatorem sekcji zasilania na płycie głównej, Liquid Freeer 280 nie ma szansy wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie obudowy SPC bo to generalnie szrot, na górę żadna konkretna chłodnica nie wejdzie bo jest mało miejsca, poziom wykonania tragiczny, u mnie gwinty śrub od mocowania szkła puszczają prawie od samego początku.
Lepiej dołożyć do jakiegoś BQ ale Fractala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mar_S napisał:

Odpuść sobie obudowy SPC bo to generalnie szrot, na górę żadna konkretna chłodnica nie wejdzie bo jest mało miejsca, poziom wykonania tragiczny, u mnie gwinty śrub od mocowania szkła puszczają prawie od samego początku.
Lepiej dołożyć do jakiegoś BQ ale Fractala.

Dokładnie, spc to kapcie z tragiczną jakością wykonania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mar_S napisał:

Odpuść sobie obudowy SPC bo to generalnie szrot, na górę żadna konkretna chłodnica nie wejdzie bo jest mało miejsca, poziom wykonania tragiczny, u mnie gwinty śrub od mocowania szkła puszczają prawie od samego początku.
Lepiej dołożyć do jakiegoś BQ ale Fractala.

Co Ty gadasz? Na top wchodzi większość middle-end'owych slimowych chłodnic - Master Liquid/Core Liquid/Liquid Freezer 240/Navis/Gammaxx, wszystko pasuje idealnie. Dopiero chłodzenia z grubszą chłodnicą jak LF II w wersji 280mm nie zmieści się do RG6V na górę. Inna sprawa, że w budżecie 400zł nie ma realnie obudów, które pomieściłyby to chłodzenie na górze. 

Co do jakości wykonania RG6V, to nie odstaje ona w żadnym miejscu od konkurencji z tego samego pułapu cenowego. Znajdź mi lepszą skrzynkę do 350zł z czterema wentylatorami ARGB, kontrolerem i tak dobrą wentylacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mar_S napisał:

Odpuść sobie obudowy SPC bo to generalnie szrot,

Trochę jedziesz stereotypem, obudowy SPC są różne, lepsze i gorsze, RG6V jest jedną z tych lepszych i niespecjalnie odbiega od Be Quietów. Fractale są wyżej, również cenowo i różnie u nich bywa z przewiewnością.

Edytowane przez kalderon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę wybitni teoretycy, ale ja jestem praktykiem, a RG6V stoi o 50 cm ode mnie aktualnie.
I gdyby nie wrodzone lenistwo to wylądowałaby na śmietniku już dawno, ale zostawiam to na zmianę całości.  :E 
A jak to jest jedna z lepszych ofert SPC...to lepiej nie znać gorszych.  :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...