Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Mar_S napisał:

Panowie widzę wybitni teoretycy, ale ja jestem praktykiem, a RG6V stoi o 50 cm ode mnie aktualnie.
I gdyby nie wrodzone lenistwo to wylądowałaby na śmietniku już dawno, ale zostawiam to na zmianę całości.  :E 
A jak to jest jedna z lepszych ofert SPC...to lepiej nie znać gorszych.  :P 

Nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi, to raz 
a dwa, również miałem u siebie kilka RG6V z różnych rewizji, więc nie jestem teoretykiem, jak mnie nazwałeś. 
Dosyć często składam zestawy znajomym, czy ich znajomym i mam do czynienia ze sprzętem z różnych półek cenowych. Od KRUX'a Trek, przez wspomnianą RG6V na P600S, Evolv X i O11 XL kończąc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Mar_S napisał:

Panowie widzę wybitni teoretycy, ale ja jestem praktykiem, a RG6V stoi o 50 cm ode mnie aktualnie.
I gdyby nie wrodzone lenistwo to wylądowałaby na śmietniku już dawno, ale zostawiam to na zmianę całości.  :E 
A jak to jest jedna z lepszych ofert SPC...to lepiej nie znać gorszych.  :P 

Nie przesadzaj bawiłem się kilkoma SPC w przedziale 300-400 i nie ma absolutnie tragedii. Kurde nawet stoi jakiś w drugim pokoju za 350 w promo do którego wsadziłem platformę na R7 3800x dla chrześniaka ale na razie nie skończyłem bo jak zobaczyłem te wszystkie kable od argb to zwątpiłem ale sama buda niczego sobie. Normalnie korzystam z full-towerów Corsaira ale gdyby SPC miało coś normalnych rozmiarów za pół ceny to szarpałbym jak reksio szynkę ba nawet bym nie żałował kwitu jakbym miał taką wnękę na topie jak w 780T gdzie poza budą mieści się 3x120mm elegancko pod pokrywką i taką grubą świnie jak ALFII 360 można uzbroić w push-pull 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Phanteks P500A DRGB za prawie 7 stówek i teraz mam RG6V. Aż takiej różnicy w wykonaniu nie ma, patrząc na ponad 3 stówki różnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Art385 napisał:

Nie przesadzaj bawiłem się kilkoma SPC w przedziale 300-400 i nie ma absolutnie tragedii. 

Zależy czego oczekujesz, blacha cienka i gnie się przy przykręcaniu wentyli, całość pracuje, szkło hartowane nie daje się dobrze dokręcić bo jeden gwint całkiem puścił.
Taka Meshify C nie była zauważalnie droższa a jakość wykonania miała znacznie lepszą, o filtrach nawet nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znowu zapomniałeś o kilku ważnych kwestiach. Meshify C jest stówkę droższa i w zestawie dostajesz dwa wentylatory bez podświetlenia, gdzie w RG6V masz 4 sztuki ARGB + kontroler. Prawdą jest, że Meshify C to bardzo fajna obudowa, w której PC składa się naprawdę przyjemnie, ale żeby przyrównywać ją do RG6V EVO? Zupełnie inny target i cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Mar_S napisał:

Panowie widzę wybitni teoretycy, ale ja jestem praktykiem, a RG6V stoi o 50 cm ode mnie aktualnie.
I gdyby nie wrodzone lenistwo to wylądowałaby na śmietniku już dawno, ale zostawiam to na zmianę całości.  :E 
A jak to jest jedna z lepszych ofert SPC...to lepiej nie znać gorszych.  :P 

Jeśli porównasz RG6V do Meshify 2, P600S czy Silent Base 802 to naturalnie że wyjdzie że RG6V jest obudową gorzej wykonaną :D Ale nie na tym to polega by porównywać sprzęt z zupełnie innych przedziałów cenowych i targetowanych do innych grup ludzi. Realnie w kwocie 260 złotych próżno szukać konkurencji dla RG6V zarówno pod kątem możliwości jak i jakości. Przerobiłem od cholery budżetowych jak i drogich skrzynek, obecnie bawię się LianLi 011, skrzynka niezła choć nie pozbawiona wad. Swoją drogą w RG6V montowało mi się znacznie lepiej i wygodniej względem takiego Pure Base'a 500DX który swoją drogą dysponuje cieńszą blachą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wszyscy się udzielają, ale co sądzicie o podmiance wiatraczków z Artica 280mm na cieńsze z Obdudowy silentium regnum rg6v aby aio weszło na top. Jeśli to zły pomysł to wybieram silentium Signum sg7v z 280mm od Artica lub jakąś inną z podobnym airflow nie potrzebuje światełek, portów na przodzie i okienka w obudowie. 

A i drugie pytanie co sądzicie o płycie głównej Asus TUF B550-Plus Gaming przy tym zestawie, czy dużo stracę na wykorzystaniu procesora i podkręcaniu wybierając tą płytę? Czy lepiej wybrać takiego Aorusa Elite B550 ale ten z kolei nie posiada USB-c z lepszą sekcją, czy też coś z 14fazami. W sumie Asus TUF B550-Plus Gaming ma wszystko czego chce, i nic więcej mi nie potrzeba. Tylko o tą sekcje chodzi czy za bardzo nie zaszkodzi wydajności.

Wiem tyle że większa sekcja zasilania nie zawsze jest lepszą, można wymienić przynajmniej 4 parametry które mają na nią wpływ na temperaturę, mocowanie aio na sróbki a na nie na plastikowe kołki? Dublowane fazy czy też nie dublowane, przełączniki/kontlorery. Za bardzo nie wiem czym się kierować, wiem że jak sekcja nie będzie przekraczać 80stopni to jest dobrze. 

I ostatnie czy ogólnie nie lepiej poczekać do wyjścia DDR5 i ogólnie nowej generacji procków od Intela? 

Nie myślę o zakupie kompa nowej generacji, a o zakupie obecnej po wyjściu nowej, co powinno obniżyć ceny jeszcze bardziej? 

Dajcie znać co myślicie na te tematy. Pozdro. 

 

 

Edytowane przez Jaroslavv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaroslavv napisał:

A i drugie pytanie co sądzicie o płycie głównej Asus TUF B550-Plus Gaming przy tym zestawie, czy dużo stracę na wykorzystaniu procesora i podkręcaniu wybierając tą płytę?

Nic nie stracisz, Asus ma dobrą sekcję zasilania.

1 godzinę temu, Jaroslavv napisał:

I ostatnie czy ogólnie nie lepiej poczekać do wyjścia DDR5 i ogólnie nowej generacji procków od Intela? 

Cenowo na pewno nie lepiej. Wydajnościowo przecieki pokazują że będzie dobrze (dla Intela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej co do płyty, natrafiłem na taki test 15:30 , wiadomo test  jest przeprowadzany na R9 3950x i to z OC nie wiem jak temperatury będą się zmieniać na R9 5900x z OC.

Gdzie uplasuje się  Asus TUF B550-Plus Gaming na tej tabelce? do czego ma podobną sekcje zasilania? 

244973847_455080685888953_6066706263516514810_n.jpg.177dd9be060a383e510f462e13714e61.jpg

Czy warto rozważyć zakup Aorus B550 PRO czy też MSI Edge B550?

Btw łeb mnie się już rozpada, i wydaje mi się że szukam sam dla siebie problemów.

Dodatkowo nachodzą mnie myśli nowej generacji AMD,INTELA do tego DDR5 oraz Brak dostępności kart graficznych. chyba jutro odsyłam płytę i czekam, zajmę się czym innym. Dużo zmiennych po prostu jest.

 

Edytowane przez Jaroslavv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...