Skocz do zawartości
krzysztoflosinski

Zestaw na kilka lat

Rekomendowane odpowiedzi

Styknąć by stykło, ale można taniej i z szybszym RAMem. Do tego słaby dysk bez DRAMu. Jak kolega będzie składał to może da się kupić w różnych sklepach żeby zaoszczędzić parę groszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zasilacz mam juz , niby dobry chyba 2 letni Corsair CX750 ;) 
to mozesz podesłać lepszy dysk i szybszy ram - albo ogolnie swoja kombinacje to mu podesle oceni - mowi ze moze byc nawet lepsza obudowa - https://www.x-kom.pl/p/514669-obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-500-window-black.html?fbclid=IwAR0rQtsRxc-L5p20Pfm3cyV7xeGsF06j-rcG9NnsPlR8IV52YdAx4IGOuBg

a tu mi podesłał zestaw,,bezdźwięczny " heh - 
https://www.x-kom.pl/lista/kgrkmlxry?fbclid=IwAR0u-RnzkzDsu1mmbnTpYwiHRIl_zhpSEfUOVORAliIC5CBupVwLEZqLfDI

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak teraz nie jestem pewny tego zasilacza czy nie mialem go czasem od 2015 roku - a nie mam jak tego sprawdzic niestety :/ chociaz w sklepie tu u mnie gdzie robilem obecnego kompa mowi ze moznaby go zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja firmowe zasilacze zostawiam przy upgrade albo przekładam z kompa do kompa i nie zdażyło mi się, aby któryś nie przetrwał dekady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. nawet jak z 2015 roku to spokojnie jeszcze 5 lat da radę, zwłaszcza że z tym configiem nie będzie wyżyłowany pod korek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11400 można kupić taniej:

https://proline.pl/procesor-intel-core-i5-11400-rocket-lake-2-6-ghz-s-1200-tray-p8111761

Kingston KC2500 500GB za 275zł:

https://lp.morele.net/cyfrowe-znizki/?kategoria=Dyski+SSD

Lub Kingston A2000 1TB za 395zł. Jeśli komputer będzie służył do gier to wystarczy A2000.

Karta graficzna z 3 wentylatorami za 3700zł:
https://www.gral.pl/Gigabyte+GeForce+RTX3060TI+Gaming+OC_998.html

Z kodem rabatowym "crucial-week" Ballistixy 3600CL16 za 369zł:
https://promocje.x-kom.pl/crucial-week

Lepsze płyty główne do 500zł:
https://www.ceneo.pl/104830873

https://www.ceneo.pl/105944483

15 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

Słaby zestaw. Obudowa to piekarnik bez przepływu powietrza, a z tym procesorem poradzi sobie również Fera 5 i też będzie bezdźwięczna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli BeQuiet jest gorsze - a która jest najlepsza obudowa ? :)
No komp głównie do gier, bo na innych dyskach to raczej mam czy to kabarety czy jakeis filmy czy no nie wiem sejwy, jakies patche do PESa itd. - takie bardziej magazynowe rzeczy ;)
Ta karta przez ciebie podana jest lepsza :)? 
No wlasnie mi podeslal ze jakby co to wlasnie te Ballistixy co polecales ;) 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be Quiet! robi też dobre obudowy (np. 500DX), ale ta jest akurat z tych gorszych - jest dobrze wykonana ale przez zamknięty front jest słaby przepływ powietrza w środku. RG6V może zostać, do też dobra buda, przewiewna i ma 4 wentylatory w standardzie.

No więc do gier bardziej przyda Ci się 2x większa pojemność niż suche transfery.

Karta jest lepsza i tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepszy ten dysk Adata tak?
A ty co z bud bys polecal?
https://www.x-kom.pl/p/620880-plyta-glowna-socket-1200-gigabyte-z590-aorus-elite-ax.html - czy warto brac takie coś skoro i tak nie uciagnie nowych procków? czy nie ma sensu az tak drogiej płyty głównej?
Czy I7 procek da jakiegos mega kopa czy przy grach typu  Sniper Ghost Warrior, Far Cry, GTA i sportowe nie bedzie az takiego znaczenia z uwagi na to ze wazniejsza jest karta graficzna?
W obecnej obudowie mam 3 wejscia usb z przodu czyli jakby dedykowane  w zwiazku z obudowa i 6 z tylu ktore pewnie wychodza z plyty glownej jezeli dobrze mysle i jedno wejscie hdmi i wejscie pod monitor ktore obecnie sie podłączam przełączką d-sub znaczy podłączałem jak mialem karte graficzną :D
Chciałbym miec w nowym kompie rownie dużo wejść usb bo często jak przychodzi brat czy ktoś i chce sobie pograć w jakieś gry z kompa to mam kabel usb pod hdmi a pewnie monitor ten czy nowszy tez by musial byc pod hdmi?
Sorki jak glupie pytania ale wole dopytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADATA gorszy.

Płyta za 1000zł nie ma sensu.

W większości gier 2 dodatkowe rdzenie dadzą minimalny przyrost, a i to głównie dlatego że z reguły są też wyżej taktowane.

Płyty B560 z reguły mają 6 wyjść USB z tyłu plus kilka na przodzie w zależności od obudowy. Monitor podłącza się do karty graficznej. Planujesz wymianę monitora? Na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor tez się podłącza pod kartę graficzną wejsciem hdmi? Monitory trzeba podłączyć wejsciem hdmi czy można inne pod kartę?

A ta obudowa z glownej listy ma wykazane ile ma wejsc usb?

Co do monitora to moze jakis 24 by az za bardzo mi nie zajmowal miejsca na biurku które bylo robione pod obecnego Lg22en33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory można podłączyć np. przez DisplayPort. Karta ma po 2 sztuki HDMI i DP.

RG6V ma dwa porty USB na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam taka przełączkę to styknie ;)?
https://www.x-kom.pl/p/560878-obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-500dx-black.html a takie coś jest lepsze niz RGV6?
A niby ten procek nie obsluguje wiecej niz 3200 pamieci wiec jakbym wzial 3600 to co by sie stało, bo nie czaje?Procek wspomniany w liście

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter nie przeszkadza.

500DX jest bardzo podobna do RG6V, tyle że wchodzą do niej wyższe chłodzenia CPU.

Procek jak najbardziej obsługuje pamięci szybsze niż 3200, owa wartość to po prostu najwyższa wartość certyfikowana przez JEDEC i producenci używają jej jako dupochronu. Kontroler pamięci w Intelach 11 generacji obsługuje 3600MT/s i wysiada powyżej. W trybie Gear 1 bo w Gear 2 dużo szybciej.

Gear 1 - kontroler działa z tą samą częstotliwością co RAM

Gear 2 - kontroler działa z częstotliwością o połowę niższą niż RAM.

Gear 1 jest oczywiście lepszy i trzeba go będzie zaznaczyć w BIOSie razem z profilem XMP (który to profil ustawi RAM na pełną prędkość). Potem jeszcze zniesienie limitów mocy i jazda (niestety Intel trochę to skomplikował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widziałem jakies narzekania na te 2 obudowy ze ciezko hdd podpiąć, ze talerzowe dyski buczą a ssd i nmve jest okej? Tez to zauwazyliscie?
500 miała 3 wentylatory na stanie od razu a RG6V 4 i to chyba jedna roznica
Na gral.pl nawet procek jest tanszy o 40 czy ileś złotych ale Ballistix nie widziałem wiec nie mogłem porownac ceny

a na tej płycie głownej co wspominalem AlderLake by nie poszedł, 12 generacja prockow? Pewnie trzeba by lepszą plyte glowna? tylko czy jakas jest? 
Tak tylko głosno myslę, choć oglądając techniusa mówi ze i5, rtx 3070 czy cos na 1440p powinien byc najlepszym zestawem 

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD powoli odchodzą w niepamięć dlatego jest na nie coraz mniej miejsca w obudowach. Wibracje/buczenie to kwestia niewłaściwego zamocowania - dyski talerzowe ze względu na swoją naturę wibrują i trzeba je poprawnie zamontować żeby nie przenosiły drgań na resztę obudowy. SSD nie mają ruchomych elementów.

500DX ma z przodu wentylatory 140mm więc przewiew jest dobry. Ma też świecący pasek. Ja bym nie dopłacał.

Ballistixów taniej znajdziesz na allegro (jeśli ufasz sprzedawcy):

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-crucial-ddr4-16-gb-3600-10803163476

Godzinę temu, krzysztoflosinski napisał:

a na tej płycie głownej co wspominalem AlderLake by nie poszedł, 12 generacja prockow? Pewnie trzeba by lepszą plyte glowna? tylko czy jakas jest? 

Nie lepszą - inną. Adler Lake będzie wymagać zupełnie innej płyty głównej z chipsetem serii 600. Takie płyty jeszcze nie wyszły, Z690 zadebiutuje razem z nowymi procesorami. Nie będą wstecznie kompatybilne z 11 generacją.

Godzinę temu, krzysztoflosinski napisał:

mówi ze i5, rtx 3070 czy cos na 1440p powinien byc najlepszym zestawem 

Kwestia karty graficznej - do 1440p najmocniejsza na jaką Cie stać. Tyle że planujesz zakup monitora 24-calowego, FullH wystarczy. 1440p na poważnie zaczyna się od 27 cali.

Edytowane przez kalderon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brałbyś Regnum obudowe?
A na tym moim obecnym full hd 75 hz przy calkiem nowym sprzęcie bedzie widać zmiany na lepsze ;)? Sam jaki masz monitor :)?
Ogólnie jest jakiś filmik porównujacy 1440p i FullHD?
uważasz ze warto byłoby nawet poczekać może do marca z kompem gdy powinny sie jakoś ustabilizować ceny za Alder Lake czy lepiej brać 11 generacje bo nie bedzie duzego przeskoku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, brał bym RG6V.

Jeśli obecnie osiągasz 75fpsów to nie zobaczysz różnicy.

19 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

Ogólnie jest jakiś filmik porównujacy 1440p i FullHD?

Pod względem wizualnym? To trzeba zobaczyć na własne oczy.

19 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

gdy powinny sie jakoś ustabilizować ceny za Alder Lake czy lepiej brać 11 generacje bo nie bedzie duzego przeskoku?

Zapowiada się całkiem spory przeskok, największy u Intela od ponad 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uwazasz ze moze warto ruszyć np. po i5 12 generacji?
Tylko pewnie płyty główne wtedy z 1000 zł ? Nie pamietasz jakie były ceny płyt głównych przy 11 generacji?
Najmocniejsza na jaka mnie stać to raczej ta rtx 3060 Ti , bo inne to nie sa juz moje budżety ... a niby ona w 1440 p przy mocniejszych tytulach nie da super efektu na full ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz na teraz to ja bym poczekał. Płyty Zx90 były i są drogie, ale po jakimś czasie powinny pojawić się i tańsze chipsety, taki domniemany 12400 z płytą "B660" zapowiada się jako niezły postęp w niższej półce.

Do 1440p na najwyższych ustawieniach jak najmocniejsza karta, ale przy okazji monitor 27 cali, na którego za bardzo nie masz miejsca. Kto wie jakie będą ceny kart za kilka miesięcy? Po banie Chin na krypto? Już teraz widzę że 3060 Ti stosunkowo długo leżą na półkach, a jeszcze plotka głosi że w styczniu nVidia ma wypuścić wiecznie żywą RTX2060 - to inny proces produkcyjny więc nie będzie zabierać mocy produkcyjnych nowszym kartom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysztoflosinski napisał:

a niby ona w 1440 p przy mocniejszych tytulach nie da super efektu na full ustawieniach

Wystarczy nie ustawiać wszystkich pasków na ultra i spokojnie pograsz na 3060 Ti w 1440p. Na ultra to i RTX 3080 potrafi się przydusić w niektórych grach, ale to już kwestia nie mocy karty tylko tego, że twórcy słabo optymalizują swoje gry. Ja już dawno się wyleczyłem z grania na ultra i na RTX 3060 Ti każda gra śmiga mi bardzo elegancko w 1440p, tj. okolice 60 fps lub wyżej przy ustawieniach wysokich.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chociaz do końca roku poczekać albo trochę dłużej i zestaw podobny albo lepszy z nowym prockiem ☺️ a jeszcze chyba rtx super 3000 maja wyjść?

A wy jakie macie monitory bo każdy mowi ze 27 cali 144hz 1440p jest idealny do wszystkiego. Co do monitora musze pomierzyć ile wiecej miejsca zajmie. Daleko siedzicie od takich monitorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...