Skocz do zawartości
krzysztoflosinski

Zestaw na kilka lat

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj  możesz sobie to sprawdzić (ceny w dolarach).

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre porównanie ;) ciekawe ile bylo w polskich sklepach od razu przy wejsciu bo pewnie i tak wiecej ;) czyli przebitki sa okolo 2 krotne na kazdej ;) czyli kazdy co kupuje obecnie karty musi liczyc ze traci 2 tysiace w stosunku do tego co mogl zaplacic kiedys tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Najlepsze karty zawsze był drogie i oczywiście z generacji na generację topowe modele mniej lub bardziej drożały (topowe RTXy 2000 solidnie podrożały względem poprzedników). Teraz nVidia wykorzystuje sytuacje żeby pompować balonik.

Czy radeon rx 6600 xt jakby byl w dobrej cenie jest lepszy niz 3060 Ti albo 3070 rtx?

Czy obudowa którą mi polecałeś powinna starczyć na dlugi czas w kontekście rozmiarów płyt,kart graficznych ,chłodzenia itd.? zeby w razie czego wymieniac tylko podzespoły?

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

6600XT jest pomiędzy RTXami 3060 i 3060ti.

no widzialem wlasnie zestawienie fps i ma slabsze niz Ti :/
a co do obudowy? styknie na wiele lat zeby wymieniac podzespoły czy tu również nie jestes w stanie przewidziec z uwagi na to ze za iles tam lat moga robic wieksze karty itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą? Bo wątek się rozciągnął i już nie wiem na czym stoimy...

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy na co będziesz chciał zmieniać. Bo jak na 4090Ti z 12900K do podkręcania i AIO 360 lub 420mm to wtedy weź obudowę wielkości komody (SG7V, be quiet! 802). Do bardziej normalnych podzespołów RG6V wystarczy na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To zależy na co będziesz chciał zmieniać. Bo jak na 4090Ti z 12900K do podkręcania i AIO 360 lub 420mm to wtedy weź obudowę wielkości komody (SG7V, be quiet! 802). Do bardziej normalnych podzespołów RG6V wystarczy na długo.

Nie no o wodnym nie mysle ;) bardziej właśnie takie 12400 procek, jakaś karta no tak jakby średnio półkowa - cos jak 3060 ti tylko jakby wyzej.. ?
tylko tak mysle czy 4 wentylatory które będą w kompie będą np. dawały radę na długi czas gdyby tam włozyć coś lepszego z procka, karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 wentylatory to dużo, wystarczą w zupełności do znacznie mocniejszych komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 wentylatory to dużo, wystarczą w zupełności do znacznie mocniejszych komponentów.

https://www.x-kom.pl/lista/yy46nhvlq  takie cos bede raczej brał - bo nie wiem czy doplacac ponad 100 zł zeby miec dysk na NVM.E? Chyba nie warto?
Płyta główna raczej bedzie wystarczająca i bez wifi itd. bo ta i tak pewnie wszystko da rade ogarnac a ja i tak sie lacze kablem od routera :)?
Mysle ciągle nad tym 3060 Ti jakimś z 3 wentylatorami a RTX 3070 z 3 wen. ale to raczej kwestia tego co bedzie na rynku
No i oczywiscie powinna byc i5 11400 ,ale obecnie jej nie ma w xkomie wiec musialem dodac jej gorszą wersję.

Wg. Ciebie to styknie na pare lat?Jakbys mógł to odpowiedz na poprzednie moje pytania :) i z twoimi ew. adnotacjami napisze sobie taki komp i bede pytal po sklepach w moim miescie ile by to wyszło wg. nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłacać? Znajdziesz dysk 1TB za 300zł?

Płyta wystarczająca, choć w tańszych Gigabyte'ach nie lubię tego że nie mają radiatora na dysk M.2. Podobnie wyceniona konkurencja - ma. Np. Asrock B560M Pro4 czy Asus B560-Plus, obie za 350-399zł w promo:

https://promocje.x-kom.pl/urodziny?filtry=508_kategoria[8381]&sortowanie=priceAsc

Za 499zł zdecydowanie lepszą opcją jest MSI Z490 Gaming Plus (ma np. lepsze audio) w powyższej promocji, problem polega na tym, że wymaga aktualizacji BIOSu z wykorzystaniem procesora 10 generacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Przepłacać? Znajdziesz dysk 1TB za 300zł?

Płyta wystarczająca, choć w tańszych Gigabyte'ach nie lubię tego że nie mają radiatora na dysk M.2. Podobnie wyceniona konkurencja - ma. Np. Asrock B560M Pro4 czy Asus B560-Plus, obie za 350-399zł w promo:

https://promocje.x-kom.pl/urodziny?filtry=508_kategoria[8381]&sortowanie=priceAsc

Za 499zł zdecydowanie lepszą opcją jest MSI Z490 Gaming Plus (ma np. lepsze audio) w powyższej promocji, problem polega na tym, że wymaga aktualizacji BIOSu z wykorzystaniem procesora 10 generacji.

 

Dopłacać do nmve.. a nie przepłacać..

To co bys polecał zamiast tej płyty głównej a tak do 550 zl max? Skoro ta z490 ma jakiś problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston A2000 jest dyskiem NVME. I raczej nie dopłacasz bo dyski SATA o pojemności 1TB kosztują ponad 400zł.

Ta płyta nie ma problemu, tylko trzeba zaktualizować BIOS. Zapytaj sklep czy to zrobi. Alternatywnie Asrock B560M Pro4,  Asus Prime B560-Plus czy Asrock B560M Steel Legend. Na wszystkich puścisz szybszy RAM, ale nie podkręcisz procka jakbyś w przyszłości kupił coś podkręcalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć sam MSI ma jakiś jednak problem z najnowszymi biosami do swoich płyt na Z 490.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Kingston A2000 jest dyskiem NVME. I raczej nie dopłacasz bo dyski SATA o pojemności 1TB kosztują ponad 400zł.

Ta płyta nie ma problemu, tylko trzeba zaktualizować BIOS. Zapytaj sklep czy to zrobi. Alternatywnie Asrock B560M Pro4,  Asus Prime B560-Plus czy Asrock B560M Steel Legend. Na wszystkich puścisz szybszy RAM, ale nie podkręcisz procka jakbyś w przyszłości kupił coś podkręcalnego.

Nie no te wartości co mam mi starcza na procku raczej bo i tak moze byc 4,2 jak mialem obecnie e swoim ledwie 3,4 w booscie chyba.. ok zapytam.

Ja jakbym chciał cos kupić to i tak bym wymienil procks, płytę i ramy? A z tego co zrozumiałem mozna to zrobic bez problemu?

Intel gada ze do 2023 będzie duzy problem z elektroniką wiec chyba warto teraz kupować i liczyc na cuda za 2,3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z procesorami dużych problemów nie było i raczej nie będzie.

 

Ja jakbym chciał cos kupić to i tak bym wymienil procks, płytę i ramy?

Zależy co być chciał kupić. Płyty B560 obsługują procesory Intela 10 i 11 generacji. Do procesora 12 generacji potrzebna będzie nowa płyta główna. Co do RAMu to do 12 generacji też niekoniecznie - będą warianty płyt Z690 obsługujące DDR4, w przypadku B660 powinno być ich nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 12 czy tam kiedyś 13 generacje wiec i tak będę musial wymienic te 3 rzeczy ? Plyty główne,procki raczej wszędzie wejdą bo nie ma takiy problemów z rozmiarami jak z kartą graficzną?

 

Z procesorami dużych problemów nie było i raczej nie będzie.

Zależy co być chciał kupić. Płyty B560 obsługują procesory Intela 10 i 11 generacji. Do procesora 12 generacji potrzebna będzie nowa płyta główna. Co do RAMu to do 12 generacji też niekoniecznie - będą warianty płyt Z690 obsługujące DDR4, w przypadku B660 powinno być ich nawet więcej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do 12 generacji weźmiesz płytę na DDR4 to nie będziesz musiał zmieniać RAMu. Możliwe że trzeba się będzie udać do producenta chłodzenia na zebry po adapter montażowy.

Same płyty będą pasować do obudowy, a karta graficzna do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kalderon napisał:

Jeśli do 12 generacji weźmiesz płytę na DDR4 to nie będziesz musiał zmieniać RAMu. Możliwe że trzeba się będzie udać do producenta chłodzenia na zebry po adapter montażowy.

Same płyty będą pasować do obudowy, a karta graficzna do płyty.

Nie czaje tego od słowa Mozliwe?

Czyli wszystko tam wejdzie,moze mi służyć lata i moge wymieniac co chce,oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa podstawka Intela ma inne wymiary, a więc i inny układ montażowy do zamocowania chłodzenia. Mało który cooler wspiera go już teraz, najpewniej zmieniając platformę będziesz musiał zdobyć nowe zapinki pasujące do nowego gniazda procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kalderon napisał:

Nowa podstawka Intela ma inne wymiary, a więc i inny układ montażowy do zamocowania chłodzenia. Mało który cooler wspiera go już teraz, najpewniej zmieniając platformę będziesz musiał zdobyć nowe zapinki pasujące do nowego gniazda procesora.

Czyli jakbym zaniosl kompa do sklepu w ktorym zawsze cos robie, naprawiam to oni by to ogarneli i wymieniliby mi na lepsza płytkę i procek?
A co do karty jezeli 3060 ti to którą wybrać albo 3070 którą wybrać - masz jakieś konkretne modele? 
Czyli móglbym wziąc płytę z490 Gaminga ale wtedy musze powiedzieć zeby mi bios zaktualizowali a jak wezme te rozne 560 to nie ma z tym problemu? Co ta Gaminga ma lepszego - dzwiek czy co, oprócz radiatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprosisz to ci wymienią na lepszą płytę i procesor. B 560 nie wymagają aktualki Biosa do obsługi Intela 11 gen.

5 godzin temu, krzysztoflosinski napisał:

 Co ta Gaminga ma lepszego - dzwiek czy co, oprócz radiatora?

Do jakiej płyty ją chcesz porównać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Flik napisał:

Jak poprosisz to ci wymienią na lepszą płytę i procesor. B 560 nie wymagają aktualki Biosa do obsługi Intela 11 gen.

Do jakiej płyty ją chcesz porównać?

do tych 560 ale skoro niektórzy maja z nia problemy to chyba dołoze i wezme tego AsRocka Steel Legen b560 m - bedzie okej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównywać pojedynczą płytę na B 450 do kilku   na B 550. Jeśli już porównywać tak to chip do chipa.

Gdzieś dziś wrzucałem czym się różnią  te chipy (pierwszy ma PCI-E 3.0, drugi 4.0). Niekiedy lepszy kodek dźwięku i sekcja zasilania w tych drugich (ma znaczenie przy mocniejszych

procesorach).

Ten Asrock ok aczkolwiek ja bym wolał ATX. Tak jakoś przyzwyczaiłem się do pełnowymiarowych płyt.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...