Skocz do zawartości
krzysztoflosinski

Zestaw na kilka lat

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Bobson89 napisał:

Działać to będzie, ale jest niezgodne z licencją.

Takie CD key są po 10-20zl na allegro

czyli lepiej nawet takiego cd keya kupic na allegro i jakby cos bylo nie tak to cos pomyslec - nie mowie o czym bo tu pewnie mi zaraz wlepia bana :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysztoflosinski napisał:

Ale patrząc cenowo nie wliczajac tego badziewnego windowsa byłoby w miare okej?

Wszystko drożej niż w X-Kom czy morele, no to sam sobie odpowiedz na pytanie czy jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no drozej ale zawsze na miejscu i w razie czego dany czlowiek sie zajmuje ta naprawą :) bo jak ja kupie te rzeczy i mi kumpel zlozy to zaplace do tego 200 zl a przy tym jakby cos bylo nie tak to wtedy ja wysylam wszystko co by sie jakby zepsulo itd. wiec on sklada a co sie potem stanie no to juz ja sie tym zajmuje wiec troche lipa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, krzysztoflosinski napisał:

czyli lepiej nawet takiego cd keya kupic na allegro i jakby cos bylo nie tak to cos pomyslec - nie mowie o czym bo tu pewnie mi zaraz wlepia bana :D?

Tak lepiej poszukać taniego cdkeya robiąc już w ten sposób, aczkolwiek do działan firmowych nie polecam. Równie dobrze można zostawić win bez aktywacji (ograniczona personalizacja z czasem znak wodny)

5 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

no drozej ale zawsze na miejscu i w razie czego dany czlowiek sie zajmuje ta naprawą :) bo jak ja kupie te rzeczy i mi kumpel zlozy to zaplace do tego 200 zl a przy tym jakby cos bylo nie tak to wtedy ja wysylam wszystko co by sie jakby zepsulo itd. wiec on sklada a co sie potem stanie no to juz ja sie tym zajmuje wiec troche lipa..

No cóż za obsługę niestety trzeba płacić, jak jest dobra to można dopłacić aczkolwiek duża część sklepów umywa później ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobson89 napisał:

Tak lepiej poszukać taniego cdkeya robiąc już w ten sposób, aczkolwiek do działan firmowych nie polecam. Równie dobrze można zostawić win bez aktywacji (ograniczona personalizacja z czasem znak wodny)

No cóż za obsługę niestety trzeba płacić, jak jest dobra to można dopłacić aczkolwiek duża część sklepów umywa później ręce.

nie no ja to nie mam firmy. Komp do własnego uzytku ;)
W jakim sensie umywa - ze cos zepsuja i uznaja ze to klient ktory kupił popsuł? Ja np. jak brałem coś w sklepie innym gdzie skladałem kompa i np. byl mi potrzebny cooler na procek bo mial temperatury baardzo wysokie , bo mi nie zaproponowali czegos innego niz boxa to placilem chyba kolo 100 zl za cooler na i5 4450 - ale jak teraz zobaczylem jakie maja ceny roznych rzeczy z ich hurtowni to mowie nie no -700 zł drozej niz te same rzeczy w necie to smiech na sali.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11400F kosztuje 840zł:

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-11400f-2-6ghz-12-mb-box-bx8070811400f-7732032

Jak ktoś Ci udostępni kod rabatowy na morele to 12 generacja wyjdzie z jeszcze większą różnicą:

Ogólnie przepłacasz ok. 200-300zł plus karta, 3070 można mieć za 4300-4400zł (bierz póki jest):

https://www.x-kom.pl/p/673615-karta-graficzna-nvidia-evga-geforce-rtx-3070-ftw3-ultra-gaming-lhr-8gb-gddr6.html

Kupno 3060 ti za 4000zł nie ma sensu.

Windows z dużego sklepu za 329zł:

https://www.proshop.pl/System-operacyjny/Microsoft-Windows-10-Home-OEM-ESD-3264bit-Wielojezyczny-Licencja-elektroniczna/2580650

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kalderon napisał:

11400F kosztuje 840zł:

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-11400f-2-6ghz-12-mb-box-bx8070811400f-7732032

Jak ktoś Ci udostępni kod rabatowy na morele to 12 generacja wyjdzie z jeszcze większą różnicą:

Ogólnie przepłacasz ok. 200-300zł plus karta, 3070 można mieć za 4300-4400zł (bierz póki jest):

https://www.x-kom.pl/p/673615-karta-graficzna-nvidia-evga-geforce-rtx-3070-ftw3-ultra-gaming-lhr-8gb-gddr6.html

Kupno 3060 ti za 4000zł nie ma sensu.

Windows z dużego sklepu za 329zł:

https://www.proshop.pl/System-operacyjny/Microsoft-Windows-10-Home-OEM-ESD-3264bit-Wielojezyczny-Licencja-elektroniczna/2580650

ta karta jest akurat, bo jest suprim za 4900 :)? 
Znaczy sie liczylem ceny xkomu i ceny tego gostka to wychodzi 2780 a on ma 2867 . wiec jest 80 zł wiecej,do tego musze doliczyć 80 za nagrywarke dvd pod usb której potrzebuje a jej nie ująłem w xkomie ale widzialem tam tez kwoty po 100 zł za takie cos no i muszę dodać te max 150 zl za przeniesienie moich elementow do nowego kompa
No ja mysle własnie o i5 12600 k tylko nie wiem jak będzie z tym coolerem na niego czy Silentium wejdzie i jak bedzie chłodzić.. bo w sumie taki procek by mi styknał juz na wiele lat :) 
Ja tam miałem ujęte w liście 11400 bez F czyli ta z integrą wiec xkom a on to roznica 20 zł 

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być z X-komu.

12600K starczy na dłużej, ale nie wiem czy to nie będzie za dużo dla Fery. Z drugiej strony bez OC ma niby pobierać koło 150W więc może Fera 5 wyrobi. Bez testów ciężko powiedzieć.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kalderon napisał:

Nie musi być z X-komu.

12600K starczy na dłużej, ale nie wiem czy to nie będzie za dużo dla Fery. Z drugiej strony bez OC ma niby pobierać koło 150W więc może Fera 5 wyrobi. Bez testów ciężko powiedzieć.

no wlasnie ,a 11600 k czy tam 10700 K tez pewnie Fera nie wyrobi?
a sa jakies testy tej karty co mowiles o niej? Bo na xkom jest Suprim 3070 za 4900. Niby top topów.
No wiem ze nie musi byc z xkomu ale to nawet jakbym kupil jakby najtaniej szukajac okazji i wtedy mu dal zeby to zamontowal to wyjdzie mnie na to samo raczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10700K jest najbardziej prądożerny z wymienionych, pod Ferą bym go nie stawiał.

Są recenzje:

https://www.google.com/search?q=EVGA+GeForce+RTX+3070+FTW3+review

Wysoki zegar, bardzo niskie temperatury. Średnio głośna, ale przez to że na rdzeniu jest mniej niż 60 stopni (!!!) to jest ogromny zapas żeby obniżyć obroty wiatraków (które startują dopiero powyżej 50 stopni). W tej cenie - sztos karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niby opinie o firmie EVGA i ich kartach sa takie sobie, ze palily sie ich karty, ze zasilacze padały :/
lipa,że jak chce zapłacic przelewem online to doliczaja az 33 zl za dotpay ..

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie opinie znajdziesz o każdym producencie, każdy robi coś z niższej półki/po kosztach. Jest to marka bardzo popularna szczególnie w USA i pewnie stamtąd masz większość opinii?

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Takie opinie znajdziesz o każdym producencie, każdy robi coś z niższej półki/po kosztach. Jest to marka bardzo popularna szczególnie w USA i pewnie stamtąd masz większość opinii?

nie, od uzytkownika tego forum :) 
,,

Po prostu nie lubię produktów tej firmy. Mam takiego kolegę który od wielu lat kupuje ich produkty i zawsze coś - a to zasilacz od EVGA mu się spalił, a to kupił 2080 od nich i mu cewki piszczały; poza tym w ostatnich latach jak pisano o EVGA to najczęściej w kontekście awarii - a to jakieś modele 3090 się paliły w jakiejś grze EVGA reaguje na uszkodzenia kart RTX 3090 w grze New World Amazona | ITHardware, a to całe ich serie zasilaczy padały bez powodu po kilku miesiącach użytkowania.

Nie mam zaufania do tej firmy i tyle. " 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New World uwalała karty niemal wszystkich producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki zdarzają się w każdej karcie graficznej, kwestia konkretnej sztuki, a nie producenta. Zasilacze - niższe modele u każdego producenta to są OEM-owe rebrandy z Chin, wystarczy że Chińczyk zawali przy drobnej zmianie komponentu i leżą zasilacze kilku firm. Do tego to różne kategorie produktów, Gigabyte robi dobre płyty główne, dobre karty graficzne, ale ich zasilaczy unikaj jak ognia - szczególnie model 750W wybucha. Dosłownie. Czy to oznacza żeby przestać kupować ich płyty głównie czy karty? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kalderon napisał:

Piszczące cewki zdarzają się w każdej karcie graficznej, kwestia konkretnej sztuki, a nie producenta. Zasilacze - niższe modele u każdego producenta to są OEM-owe rebrandy z Chin, wystarczy że Chińczyk zawali przy drobnej zmianie komponentu i leżą zasilacze kilku firm. Do tego to różne kategorie produktów, Gigabyte robi dobre płyty główne, dobre karty graficzne, ale ich zasilaczy unikaj jak ognia - szczególnie model 750W wybucha. Dosłownie. Czy to oznacza żeby przestać kupować ich płyty głównie czy karty? Nie.

Jakby cos bylo nie tak z kartą to jak jest z reklamacja? Xkom to zalatwia a ja place za przesyłkę?

Czyli ty bys kupil ta kartę od Evgi mimo takich opinii?

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z RTXami 3070 od EVGA. Tak, gwarancję realizuje X-kom, ty do nich wysyłasz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kalderon napisał:

Nie ma problemu z RTXami 3070 od EVGA. Tak, gwarancję realizuje X-kom, ty do nich wysyłasz.

Ile evga daje gwarancji na te kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kalderon napisał:

24 miesiące, to gwarancja sprzedawcy (Xkomu).

Jak tak się boisz tej firmy to może po prostu dopłać 200zł do MSI:

https://www.x-kom.pl/p/659819-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-gaming-z-trio-lhr-8gb-gddr6.htm

Ta jest jeszcze lepsza niz ta od evgi w sensie karta bo firmę znam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest po prostu dobra. I ma 3 lata gwarancji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kalderon napisał:

Nie, jest po prostu dobra. I ma 3 lata gwarancji producenta.

Jedna i druga na luzie wejda w rgv6? A jak ona taka długa to nie będzie w niczym przeszkadzala? Czy ma cos zeby ja lepiej trzymalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie z zapasem kilku centymetrów. Karty raczej nie miewają podpórek, są do kupienia akcesoryjne jak nie chcesz żeby po kilku latach wisiała krzywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kalderon napisał:

Wejdzie z zapasem kilku centymetrów. Karty raczej nie miewają podpórek, są do kupienia akcesoryjne jak nie chcesz żeby po kilku latach wisiała krzywo.

Jest cos w granicach 12600 k z innych generacji albo amd ktore maja podobne osiagi i w których silentium ferra da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...