Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kalderon napisał:

Nic, do gier mocne 6 rdzeni jest lepsze niż słabe 8. Jak zamierzasz grać w 1440p to twoim głównym wąskim gardłem będzie karta, a procesor będzie się nudził. Nie bój się o liczbę rdzeni.

ktore i7 jest slabe w porownaniu intela 6 vs 8 core?  i ktore 8 core AMD jest slabe vs 6/12 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do gier, w szczególności 1440p zostań na 6 rdzeniach. Wystarczą na wiele lat.

29 minut temu, AdRjiaN napisał:

i ktore 8 core AMD jest slabe vs 6/12 ?

1700X, 2700X, a nawet 3700X i 3900X w grach dostają bęcki od 5600X.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, kalderon napisał:

Do gier, w szczególności 1440p zostań na 6 rdzeniach. Wystarczą na wiele lat.

1700X, 2700X, a nawet 3700X i 3900X w grach dostają bęcki od 5600X.

1700 nie nadaje sie na takie porownanie , nie ta polka

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego, ma dużo rdzeni? Sorry, ale fetyszyzuje się ilość rdzeni do grania. Tym bardziej że ponownie - mówimy o graniu w 1440p czyli na bottlenecku na karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.10.2021 o 23:59, kalderon napisał:

Dlaczego, ma dużo rdzeni? Sorry, ale fetyszyzuje się ilość rdzeni do grania. Tym bardziej że ponownie - mówimy o graniu w 1440p czyli na bottlenecku na karcie graficznej.

https://promocje.x-kom.pl/urodziny?wyszukaj=RTX warto którąś brać z RTX 3060 Ti i ogolnie czy byłby to sens brać kartę i czekać dłuzszy czas na 12400 procka np.? pewnie nie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe karty szybko nie wyjdą, a nVidia planuje czasowo wstrzymać produkcję żeby podbić ceny przed premierą wersji Super, żeby mieć podkładkę na wysokie ceny owych wersji. Ceny są niezgorsze, ale do 1440p rozważył bym polowanie na 3070.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, kalderon napisał:

Nowe karty szybko nie wyjdą, a nVidia planuje czasowo wstrzymać produkcję żeby podbić ceny przed premierą wersji Super, żeby mieć podkładkę na wysokie ceny owych wersji. Ceny są niezgorsze, ale do 1440p rozważył bym polowanie na 3070.

w sensi mi chodzilo ze wiesz kupuje karte, czekam na nowe procki itd. do tego stycznia bo niby wtedy ma wyjsc 12400 ale to sie chyba mija z celem :/ 
Czyli ceny będą jeszcze wyższe niz te obecne? 
Inflacja bardzo moze wpłynąć na ceny w nowym roku?
Ja to bym polował na 3080 ale niestety nie moja połka cenowa a te ceny za nie to moga spasc pewnie dopiero jak Super wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyjdą wersje Super to stare przestaną produkować tudzież Super dadzą w tak wysokich cenach że nic się nie zmieni. Nie zanosi się na obniżki cen, ba - jeśli coś się ruszy to co najwyżej w górę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, kalderon napisał:

Jak wyjdą wersje Super to stare przestaną produkować tudzież Super dadzą w tak wysokich cenach że nic się nie zmieni. Nie zanosi się na obniżki cen, ba - jeśli coś się ruszy to co najwyżej w górę.

Czyli jak kupować to w sumie w miare szybko choćby na początku roku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak się to będzie zmieniać. Rynek jest dynamiczny, a ja nie jestem wróżką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak się to będzie zmieniać. Rynek jest dynamiczny, a ja nie jestem wróżką.

ale cos tam jeszcze musi byc na stanach skoro Media Expert robi takie akcje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To była jednorazowa akcja, głośna reklama sklepu stosunkowo niskim kosztem. Ludzie stali po te karty przeszło 12h w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale xkom tez chwilowo obniżył ceny.. bo juz sam nie wiem czy czekac na ten procek 12400 bo na 99 procent jak będzie nowy komp to kupuje monitor 144hz pod 1440p a tu takie kijowe info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obniżył, na kilka-kilkanaście egzemplarzy które się błyskawicznie wyprzedali.

Na 12400 to sobie trochę poczekasz, bo pierw wyjdą topowe modele. Do 1440p to możesz wziąć śmiało i5 11400 nawet, jakąś przyzwoitą płytę B560, a budżet zwiększyć na grafikę i polować na RTX 3070. Moim zdaniem czekać to nie ma na co, bo cholera wie co będzie po świętach czy przed świętami - równie dobrze może się okazać, że kart nie będzie w ogóle bo wszystko ludzie wykupią. 

Ale tak jak wspomniał kalderon - szklanej kuli nikt tu chyba nie posiada.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoratycznie 12400 i płyty B660 mają być pokazane w stycznie. A kiedy i w jakich ilościach trafią do sklepów to cholera wie. Choć pewnie do tego czasu Ryzeny mogą potanieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to prawda ze zawsze nowe procki moga mieć jakieś problemy i to będzie się docierac? Wiadomo jakie juz będą te procki, o ile lepsze w ghz? Ale pewnie Ryzen jak spadnie to i tak o 200 zl max patrząc na ceny w USA?

To 3070 jest az tak lepsza od 60ti ze warto dołożyć i grac na luzie w ultra na 1440p czy spokój daje dopiero 3080? 

Superki na pewno będą drogie pewnie w porownywalnych cenach co te obecne a czekac rok nie bardzo mi się chce bo jest sporo ciekawych gier do grania na prawie juz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że mogą, choć 12400 ma ponoć nie mieć małych rdzeni więc tu nie powinno być zgrzytów.

Z 3070 zyskasz kilkanaście klatek względem 3060ti (choć oczywiście a grach które schodzą do 60 fps to mniej). Wszystko zależy od ceny.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że mogą, choć 12400 ma ponoć nie mieć małych rdzeni więc tu nie powinno być zgrzytów.

Z 3070 zyskasz kilkanaście klatek względem 3060ti (choć oczywiście a grach które schodzą do 60 fps to mniej). Wszystko zależy od ceny.

Warto dopłacić do ryzena 5 5600 x?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trafił się w x-komi Ryzen 5800x za 1250zł(odkupiłem w tej cenie z forum) tylko jak coś takiego się pojawi to się najpierw kupuje potem zastanawia, bo po paru minutach do godziny wszystko się wyprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obniżył, na kilka-kilkanaście egzemplarzy które się błyskawicznie wyprzedali.

Na 12400 to sobie trochę poczekasz, bo pierw wyjdą topowe modele. Do 1440p to możesz wziąć śmiało i5 11400 nawet, jakąś przyzwoitą płytę B560, a budżet zwiększyć na grafikę i polować na RTX 3070. Moim zdaniem czekać to nie ma na co, bo cholera wie co będzie po świętach czy przed świętami - równie dobrze może się okazać, że kart nie będzie w ogóle bo wszystko ludzie wykupią. 

Ale tak jak wspomniał kalderon - szklanej kuli nikt tu chyba nie posiada.

https://www.x-kom.pl/p/671978-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-lhr-8gb-gddr6.html z kodem urodziny za 3800 - chyba dobra cena w dzisiejszych czasach?
A co do Ryzena - chodziło mi czy w ogole lepiej isc w lepszy procek skoro to chyba karta ma najwazniejsze działanie przy 1440p ;)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena bardzo fajna, bralbym póki jest. 

Do Ryzena można dorzucić, w wybranych grach siedzących mocno na CPU jakąś różnica może być momentami widoczna. Kwestia budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dobra a świetna, do tego za wariant z 3 wentylami, bierz szybko bo wieczorem nie będzie.

A co do Ryzena - chodziło mi czy w ogole lepiej isc w lepszy procek skoro to chyba karta ma najwazniejsze działanie przy 1440p ;)?

Ryzen 5600X niewiele odbiega od najmocniejszych procków na rynku w 1080p, to co dopiero w 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dobra a świetna, do tego za wariant z 3 wentylami, bierz szybko bo wieczorem nie będzie.

Ryzen 5600X niewiele odbiega od najmocniejszych procków na rynku w 1080p, to co dopiero w 1440p?

Czyli warto.. tylko jest jeden problem . Karta by leżała dopoki ktos mi złoży kompa wiec pewnie z 2 tygodnie a pewnie jak bedzie zepsuta to jest tylko 14 dni na oddanie?

Muszę najpierw zanieść propozycje kompa do 2 sklepow w moim mieście i zobaczyć gdzie taniej złożą

Chyba usuneli bo jak wpisuje prezent albo urodziny to nie działa kod wiec lipa..

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi