Skocz do zawartości
Toshi.exe

Czerwona dioda VGA/r6016/piknięcia biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem trudny do zidentyfikowania, przynajmniej dla mnie. Komputer daje sprzeczne wiadomości, które ciężko zrozumieć.

Specyfikacja:

Intel Core i7-11700 (chłodzenie wodne SilentiumPC Navis 240 RGB)

Gigabyte Z590 Gaming X

Goodram IRDM PRO 16GB 3600Mhz w jednej kości

MSI Gaming X Trio 3070Ti 

Dysk SSD: Samsung 980 1TB

Monitor: Samsung Odyssey G5 (podłączony kablem DP)

Podczas uruchamiania komputera zapala się jedna po drugiej dioda CPU->DRAM->VGA(tutaj zatrzymuje się na kilka sekund)->BOOT i znika, wtedy słychać jedno piknięci, czyli poprawne uruchomienie się komputera (przynajmniej na płytach Gigabyte). Kolejną sytuacją są 3 piknięcia i tutaj dioda gaśnie lub zatrzymuje się na VGA i nie gaśnie, często wyskakuje także błąd r6016. Natomiast podczas kolejnego uruchomienia komputer startuje jak podczas pierwszej z sytuacji. Dodam, że czas startu BIOS-u w menadżerze zadań zazwyczaj oscyluje w czasie 20 sekund. Wyciągałem i wkładałem pamięć RAM, próbowałem naprawiać Microsoft Visual C++. Jestem totalnie zielony w tych sprawach i bardzo proszę o jakąkolwiek poradę lub podanie przyczyny. Z jednej strony jedno piknięcie mówiące o poprawnym starcie komputera, a z drugiej paląca się dioda ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toshi.exe napisał:

MSI Gaming X Trio 3070Ti 

Jaki masz zasilacz w tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AndyLau napisał:

Jaki masz zasilacz w tym zestawie?

SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AndyLau napisał:

A możliwe to, że pierwsze dni nie było takie problemu wszystko działało jak należy i nagle potrzebowałby dodatkowych 100w? 750w pod tę konfigurację z zestawów powinno zupełnie wystarczyć z tego co sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Toshi.exe napisał:

750w

Twój SPC podaje niestabilnie napięcie takiej karcie.Dlatego zapala się dioda Vga. 750 W na naklejce to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co polecali wszyscy 650W do zestawu z rtx3080, to jak to jest? :E 

ten spc na jednego V12 ma 744W, nawet jeśli GPU weźmie 300+ to powinno dalej wystarczyć - fm2 gold ma sprawność ponad 92%, może po prostu wadliwa sztuka się znalazła..

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fliperpl napisał:

dopiero co polecali wszyscy 650W

 

Patrzysz tylko czy ma 650, 750 W?

3 minuty temu, fliperpl napisał:

ten spc na jednego V12 ma 744W, nawet jeśli GPU weźmie 300+ to powinno dalej wystarczyć

W twoim przypadku nie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, AndyLau napisał:

 

Patrzysz tylko czy ma 650, 750 W?

W twoim przypadku nie starczy.

mordo, ludzie ten zasilacz mają z rtx3080 oraz 5900x i nic się nie dzieje, seria FM nie jest aż taka zła a mocy powinno być na styk do 80% sprawności - jednakże nie ukrywajmy, że akurat w tym przypadku może być padnięty zasilacz, patrząc na to że intel też trochę papu potrzebuje i objawy na to wskazują.. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pobór mocy karta najwięcej przynajmniej z tego co zauważyłem pobierała maksymalnie 270 watów. Może coś się stać jeśli będzie tak przez jakiś czas? Zobaczę też może formata, może to inna przyczyna mam nadzieję. 

Przy BF V po włączeniu ekran zrobił się zielony, po ponownym uruchomieniu wszystko grało. Możliwe, że wtedy zasilacz nie wytrzymał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było jakbyś miał pomiar z gniazdka ile bierze cały zestaw, jednak według mojej wiedzy ten zasilacz ma wystarczająco mocy i nie zbliża się do granic swoich wytrzymałości, ale nie możemy wykluczyć jego awarii..

Jak na moje są dwa wyjścia :
- skombinować jakiś dobry drugi zasilacz i przetestować
- skombinować inną kartę graficzną - najlepiej ten sam model (ale tutaj raczej cięższa sprawa :E) 
 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fliperpl napisał:

mordo,

Naucz się kultury osobistej.

 

3 minuty temu, Toshi.exe napisał:

Zobaczę też może formata, może to inna przyczyna mam nadzieję. 

Szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fliperpl napisał:

fajnie by było jakbyś miał pomiar z gniazdka ile bierze cały zestaw, jednak według mojej wiedzy ten zasilacz ma wystarczająco mocy i nie zbliża się do granic swoich wytrzymałości, ale nie możemy wykluczyć jego awarii..

Jak na moje są dwa wyjścia :
- skombinować jakiś dobry drugi zasilacz i przetestować
- skombinować inną kartę graficzną - najlepiej ten sam model (ale tutaj raczej cięższa sprawa :E) 
 

Jak już to opcja tylko i wyłącznie z zasilaczem. Karty graficznej wątpię, że znajdę w okolicy 30 km ://

 

Edytowane przez Toshi.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Toshi.exe napisał:

Jak już to opcja tylko i wyłącznie z zasilaczem. Karty graficznej wątpię, że znajdę w okolicy 30 km ://

 

to dla pewności i spokoju ducha wymądrzającego się Andego - załatw coś na poziomie tego corsaira. Na upartego zawsze wchodzi w grę 2 tygodniowy zwrot do sklepu.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fliperpl napisał:

to dla pewności i spokoju ducha wymądrzającego się Andego - załatw coś na poziomie tego corsaira. Na upartego zawsze wchodzi w grę 2 tygodniowy zwrot do sklepu.. 

2 tygodnie niestety już dawno minęły, ale może przyjęty zostanie na gwarancję, tylko ciekawe jaki powód dać. Możliwe jest to aby wytrzymywał napięcie, a w pewnym momencie przestał jeśli tak można napisać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Toshi.exe napisał:

2 tygodnie niestety już dawno minęły, ale może przyjęty zostanie na gwarancję, tylko ciekawe jaki powód dać. Możliwe jest to aby wytrzymywał napięcie, a w pewnym momencie przestał jeśli tak można napisać?

 

miałem na myśli kupić nowy, podpiąć komputer na sucho i go zwrócić - bez tego raczej bym nie wysyłał zasilacza na gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fliperpl napisał:

miałem na myśli kupić nowy, podpiąć komputer na sucho i go zwrócić - bez tego raczej bym nie wysyłał zasilacza na gwarancję

Nie pomyślałem o tym, będę kombinował i próbował to rozwiązać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...