Skocz do zawartości
rzymo

AMD czy Intel do ITXa z grafiką low profile?

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem się zastanawiać nad cpu+mobo+ram. Mała obudowa z grafiką low profile - a jaką to zależy od tego, co sensownego się pojawi w niskim formacie (rtx 3050, rx 6400/6500, może intel dg2-128).

Wstępnie rozważam i5-8400 po taniości, ew. 10100F/10105F (wydajność zbliżona, ale sprzęt nowy), ale jak myślicie - warto coś mocniejszego i/lub z większą liczbą wątków? Sprzęt raczej na dłuższy czas, do prostszych/starszych gier (niestety Vega jest jednak za słaba do moich potrzeb), reszta zadań lajtowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ITX lepiej na 7nm,no i lutowany IHS.Mało to ryzenów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 10/11 generacja Intela, albo jakiś w miarę świeży Ryzen.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego założyłem wątek, bo mam wątpliwości odnośnie sensu zakupu mocniejszych 6/12 z szybkim ramem - właśnie ze względu na ograniczoną wydajność GPU.

Po prostu czy nie okaże się tak, że na i5-8400 czy Ryzenie 3100 dostanę tyle samo fps co na 10400F/Ryzenie 3600 i niepotrzebnie wydam ileś set złotych więcej...

 

Z małymi grafikami mam nadzieję, że coś się za niedługo ruszy, na razie tylko nVidia coś wypuszcza (i to niestety jako Quadro = drogo):
3cbL19W.png

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już bez przesady :D

To jest mała obudowa, miejsca na chłodzenie też dużo nie ma, a grafika mocarna nie będzie.

 

18 godzin temu, oh,shut up napisał:

Jak zmieniać to tylko na min...

Ja nic nie zmieniam :) Tylko zapełniam małą obudowę, w której na razie siedzi tylko zasilacz (a i to też nie do końca, bo trochę w nim grzebię i dorabiam kabelki pod wymiar). 

No nic - pewnie Ryzen 3600 okaże się najsensowniejszym wyborem i to zapewne taktowany niżej niż fabryczny boost, pamięci w okolicy 3600, żeby utrzymać SoC <= 1V i powinno być nieźle pod względem grzania się / zużycia energii.

 

W sumie jeszcze kwestia dźwięku/słuchawek, o której pomyślałem dopiero dzisiaj - albo szukam płyty ITX z ALC1220 (preferowane rozwiązanie), albo dokupuję coś na USB... Kolejna kwestia do przemyślenia.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ostatecznie do tematu podszedłem tak:


- Ryzen 3100, kupiony lokalnie za 3 stówki, z założeniem że na tę chwilę jest ok (4GHz nieco ponad 1V, SoC 0.95V), jak mi braknie mocy i/lub trafię na dobrą ofertę to podmiana na 5600x,

- cooler to Wraith Spire (ten wyższy z miedzianym rdzeniem), akurat do obudowy wchodzi na styk i swego czasu bawiłem się z podmianą wentylatora na BeQuiet, co daje mi tę samą wydajność, ale przy ~ 400RPM mniej + lepsze łożysko,

- płyta ASRock B450 Fatal1ty ITX-AC, jest Realtek ALC-1220 i jest on porządnie zrobiony (jakiś czas miałem Gigabyte B450i Aorus Pro - niby ten sam chip 1220, ale jakościowo porażka - bas mocno nijaki, z całego pasma wybijały się średnio-wysokie tony, zdecydowanie nie polecam); o ile dźwięk na plus, tak wifi na minus - kartę wifi musiałem wymienić na coś normalnego, czyli Intel 8265 (2x2, MU-MIMO).

 

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet przez chwilę rozważałem ;) z Quadro P1000, ew. T1000, ale jednak głośność pod obciążeniem jest nieakceptowalna (przynajmniej dla mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tqm nie tylko Quadro mozna upchac. 

Ja mam takiego z pentiumem to glosny nie jest XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko AMD, nie daj sobie wcisnąć gniota z kontrolą z Santa Klara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tqm nie tylko Quadro mozna upchac. 

Ja mam takiego z pentiumem to glosny nie jest XD

Włożyłbym Quadro P/T 1000 w tym sensie, że to najszybsze obecnie low profile single slot.

 

Teraz czekam na jakiegoś maluszka z 6GB pamięci - w zasadzie cokolwiek nie gorszego od GTX1060/6GB w zupełności mi wystarczy i to na dłuższy czas.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie Quadro to aż by sie prosiło o zwodowanie.. Nawet głupie AIO z blokiem 120mm wystarczyłoby z zapasem. Ale montaż to by była wyższa szkoła jazdy, a dedykowanych bloków do nich raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...