Skocz do zawartości
FREDD

Telewizja full HD przez internet światłowodowy z wszystkimi podstawowymi programami niezależnie od operatora internetu?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telewizji internetowej z minimum Full HD tak, aby były kanały podstawowe w ofercie i nie tylko? Nie zaleznie od usługi operatora Możliwa Apka na android TV, Samsung Tizen i LG webOS. Jest takie coś? Ewentualnie z dokupieniem dekoderka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange nie da tv na światłowodzie od INEA.  Ja mam INEA 600 Mb/s Szukam tv internetowej nie zależnej od operatora światłowodu. Z obsługi Samsung smart tv. Najlepsze i jedyne chyba WP PILOT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, narmiak napisał:

Tu masz tylko kanały Polsatu głównie, TVP, TVPuls i TVN-ów podstawowych nie ma. Poza tym wszędzie jest, że na 3 urzadzeniach różnych, a nie na dwóch TV Smart przykładowo. Do WP Pilot napisali, że Regulamin mówi, ze 3 urzadzenia czyli Smart TV, smartfon lub tab;et/PC. Nie ma takiego, żeby np zapłacić 60 zł i na dwóch TV ogladac przez jedną apkę czy dekoderach jakichś od nich. Takie rzeczy tylko od operatorów światłowodu. 

INEA mi odpisała, że ich HiWay czy jakoś tak sama TV na moim routerze by zadziałało, ale wszelkie aktualizacje, które ida przez IPTV/Vlan już nie. Konfiguracji nie chcą podać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, FREDD napisał:

Poza tym wszędzie jest, że na 3 urzadzeniach różnych, a nie na dwóch TV Smart przykładowo.

No. Bo Smart TV to przecież danie a nie urządzenie... Mam wrażenie, że niedługo w Polsce będą musieli wprowadzać całe litanie rzeczy w instrukcjach co można a czego nie można robić z danym sprzętem typu: "Nie wykorzystywać żelazka do prasowania ubrań na sobie", "Nie składać wózka z dzieckiem w środku", "Capsułki do prania nie nadają się do jedzenia"... a nie. Zaraz. To ostatnie już wprowadzili. Idiokracja coraz bliżej.
TVN i TVP mają swoje aplikacje więc pewnie nie pozwolili na udostępnianie ich programów w ten sposób i jak chcesz oglądać a w aplikacji na TV to musisz posiadać dekoder. Chcesz na więcej niż jednym TV to kilka dekoderów i coś w rodzaju Multiroom (Netia oferuje coś takiego ale nie wiem, czy ich TV działą poza ich internetem). Polsat też oferuje dekodery działające przez internet niezależnie od sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narmiak Troche poczytaj o tym. Owszem Polsat daje IPTV ze swoim dekoderem, ale tylko w sieciach internet Orange i swojej czyli Plus. Netia jakby dawała innym to na logike mało kto brał by ich światłowód.

Problem w tym, że mi za darmo w ramach finansowania UE zrobiła INEA i zablokowała konkerencję do podłączania się na tym. Może za 2 lata się to zmieni tylko, że ceny identyczne za internet u reszty, a ty w podobnych cenach symetryczny światłowód. 

 

Oczywiście gdyby dawali nie tylko w swoich sieciach światłowodowych to na samej TV mogli by więcej zarobić tylko taka INEA musiała by miec konfiguracje. 

 

Natomiast nie rozumiem czemu INEA nie chce udostępnić konfiguracji IPTV i VLAN dla swojej TV jak ktoś woli mieć swoj router, który badz co badz zawsze jest lepszy od tego co oni dają.  Dekodery i tak dają swoje więc co im zaróżnica przez jaki router będzie chodzić, ale jak nie wiadomo o co chodiz to wiadomo, że o kase, chociaz w tym wypadku nie bardzo wiem jaką :P

Szkoda, że Polsat sie z IPTV dogadał tylko z Orange. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, FREDD napisał:

Netia jakby dawała innym to na logike mało kto brał by ich światłowód.

Dlaczego? Ja mam od nich światłowód i nie mam powodów do narzekań. TV brałem znacznie później jak żona zaszła w ciążę i zaczęło jej się nudzić w domu. Ale właśnie przełączyłem się na zapasowy net i mogę potwierdzić, ze na LTE od Orange TV on Netii nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak. Polsat Box Go 40 zł po promocji do końca 2021 roku, Player TVNy też z 40 zł chyba :P TV Puls nie ma swojego, TVP 1 i 2 za darmo w TVP VOD. 

 

Czyli WP Pilot za 39,99 zł gdzie mamt wszystkie kanały i w HD jest bezkonkurencyjny jak narazie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Ja mam Polsat i dokupiłem sobie za 180zł Canal+ boxa z anteną do telewizji naziemnej?

Ja ogólnie mam satelitę wiec w robienie instalacji do naziemnej nie bede sie bawil. Jednak po internecie przy takim internecie z INEA zawsze mozna by miec zapas w razie ulewy, Śniezycy, pyk placisz, masz na miesiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2021 o 05:18, ODIN85 napisał:

Zwykła pokojowa antena wystarczy.

Miałem kilka. Mam co najmniej 15 km między nadajnikami ii kiepska sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2021 o 17:55, narmiak napisał:

TVN i TVP mają swoje aplikacje

Tak. TVN ma player i tam są kanały TVN głównie. TVP przynajmiej na Samsungu z systemem Tizen ma TVP VOD, chyba, że o czymś nie wiem, jakiejś innej aplikacji TVP bo w tym TVP VOD poza kanałami regionalnymi to TVP1 i TVP2 nie ma na zywo telewizji tylko streaming transmisji na żywo. Sprawdzałem rano przed Pytaniem na śniadanie gdzie na satelicie, na TVP2 leciała Familjada, a na TVP2 w TVP VOD napis zachwilkę PNŚ na zywo do momentu aż się zaczęło. 

Więc takiej prawdziwej TV przez internet poza WP Pilot tak naprawdę nie ma. WP pilot jest dostępne obecnie na wszystkie systemy smart TV Tizen, androidy, apple, LG web OS. Tylko też nie ma eurosportu bo to TVN więc pewnie dlatego. 

Szkoda, że nie ma np w canal+ Online wszystkich programów tak jak mają w ofercie przez satelitę czy na Polsat Box stream są wszystkie oprócz tych z naziemnej przez internet bo myślę, że sporo ludzi by te dekoderki kupiło zwłaszcza, że na Allegro po około 150 zł nówki chodza i by na tym zarabiali też. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś naziemną i lipa? Tv Samsung? Jeśli tak, to nie wina sygnału a tv ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Petru23 napisał:

Sprawdzałeś naziemną i lipa? Tv Samsung? Jeśli tak, to nie wina sygnału a tv ?

Nie będe zmieniał TV dla naziemnej bo musiał bym kup[ić 10 różnych TV i testowac u siebie z naziemną. Nie stać mnie na takie zabawy. Nie wiem czemu nie ma TV przez internet z pakietem w którym sa wszystkie kanały z naziemnej, kanały telewizyjne nie chcą bo co satelitarna TV padnie? Bo nie jest to tak zabezpieczone jak przez satelite? Tam też hakują tak jak moga zhakowac przez internet. Dlaczego Canal+ Online nie daje podstawowych programów z TVP u siebie przez internet tak samo Polsat Box Go czy Polsat Box Stream OTT? Może mi to ktoś racjonalnie wytłum,aczyć? Licencje itp wchodza w gre czy kasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Nic nie tracisz nie mając kanałów Tvp a wręcz zyskujesz spokój ducha.?

To nie off Polityczny. 

 

4 godziny temu, ODIN85 napisał:

W Polsacie masz Tvp info jak tak bardzo Ci zależy.

Przez satelitę bo w Polsat Box Go i pakiecie Premium nie ma, w Polsat OTT też nie ma. Sprawdz dokładnie pełne listy kanałów. Nie trzeba się nigdzie logowac do tego przez przeglądarke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, FREDD napisał:

Nie będe zmieniał TV dla naziemnej bo musiał bym kup[ić 10 różnych TV i testowac u siebie z naziemną. Nie stać mnie na takie zabawy. Nie wiem czemu nie ma TV przez internet z pakietem w którym sa wszystkie kanały z naziemnej, kanały telewizyjne nie chcą bo co satelitarna TV padnie? Bo nie jest to tak zabezpieczone jak przez satelite? Tam też hakują tak jak moga zhakowac przez internet. Dlaczego Canal+ Online nie daje podstawowych programów z TVP u siebie przez internet tak samo Polsat Box Go czy Polsat Box Stream OTT? Może mi to ktoś racjonalnie wytłum,aczyć? Licencje itp wchodza w gre czy kasa?

Nie musisz, ja to już zrobiłem :E

A to całe kodi? 

Ew szukaj jakiegoś miksa, skoro np na WP jest TVP a na innych nie ma. 

Edytowane przez Petru23
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja wchodze na stronę Polsat Box Go wybieram pakiety, premium i przesuwam listę programów i nie ma tam na liście. Chyba, że w ten sposób wszystkich nie wyświetlają tylko dopiero po zalogowaniu i kupieniu. 

8 godzin temu, Petru23 napisał:

A to całe kodi? 

 

O jakie kodi pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2021 o 18:34, FREDD napisał:

Nie wiem czemu nie ma TV przez internet z pakietem w którym sa wszystkie kanały z naziemnej, kanały telewizyjne nie chcą bo co satelitarna TV padnie? Bo nie jest to tak zabezpieczone jak przez satelite? Tam też hakują tak jak moga zhakowac przez internet. Dlaczego Canal+ Online nie daje podstawowych programów z TVP u siebie przez internet tak samo Polsat Box Go czy Polsat Box Stream OTT? Może mi to ktoś racjonalnie wytłum,aczyć? Licencje itp wchodza w gre czy kasa?

Strumieniowanie internetowe jest wręcz bezpieczniejsze, bo pozbawione szeregu ograniczeń telewizji np. satelitarnej (jednokierunkowa transmisja, możliwość łatwiejszej aktualizacji oprogramowania przeglądarki i systemów zabezpieczania treści, itp.), więc nie to jest powodem.

Chodzi raczej o różną interpretację zasady "must carry, must offer", czyli z jednej strony obowiązku bezpłatnego dołączania przez operatorów telewizji do każdego pakietu kanałów TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls, a z drugiej strony zobowiązanie nadawców tych kanałów do bezpłatnego udostępnienia sygnału tych kanałów operatorom. Ustawa ta weszła w życie przed "erą" telewizji internetowej i - głównie zdaniem TVP - nie powinna być rozszerzana na platformy internetowe (operatorów TV internetowej), co doskonale pokazała seria procesów sądowych pomiędzy TVP a WP Pilot. Stąd zapewne brak tych kanałów w wielu innych platformach.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kanaly-tvp-znikaja-z-uslugi-wp-pilot-do-16-lipca

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-odpowiada-krrit-na-stanowisko-zasady-must-carry-must-offer

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w-wiadomosciach-krytyczny-material-o-wp-pilocie-i-krrit-nieprawdziwe-zarzuty-manipulacja-i-propaganda

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wp-pilot-nadawanie-jakosc-hd-jak-odbierac-spor-z-nadawcami

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-jacek-kurski-zarzuty-lobbing-kierujemy-sie-zasada-neutralnosci-technologicznej

 

W tej sprawie wypowiadała się także KRRiT…

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zasady-must-carry-must-offer-stanowisko-krrit

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-rozszerzenia-zasady-must-carry-must-offer-na-wszystkie-kanaly-telewizji-naziemnej

… i stąd np. reakcja ze strony Polsatu - dodanie do ówczesnej IPLA kanałów Polsat i TV 4, czyli tych kanałów objętych zasadą "must carry must offer", które należą do tej samej grupy (a więc - zapewne - tych, w przypadku których nie ma ryzyko batalii sądowej).

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ipla-polsat-i-tv4-kiedy-kanaly-tvp-kara-krrit

 

Wciąż nie ma jednoznacznej wykładni prawnej, a więc istnieje ryzyko różnej interpretacji istniejących zapisów prawnych, czyli ryzyko kolejnych sporów sądowych i stąd "powściągliwość" operatorów w dodawaniu tych kanałów do ofert telewizji internetowej.

Proszę wybaczyć dużo linków, ale sytuacja zmieniała się dość dynamicznie, więc nie kojarzę jednego artykułu, który opisywałby wyczerpująco całe to "zamieszanie".

Poza tym z mniej znanych legalnych platform na naszym rynku działają też wywodzące się z krajów południowych sąsiadów Polski https://www.gonet.tv/pl/ i https://televio.pl/. Jednak w ich ofercie z kolei brak jest wielu popularnych płatnych kanałów. Zaznaczę, że sam z ich oferty nie korzystałem, więc tylko o nich wspominam.

Edytowane przez mp107
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie słowo "platforma telewizyjna"? Przeciez nie oznacza to w jaki sposób jest nadawana. No chyba, że TVP bo i sie, że jak da do platform internetowych to padnie im Naziemna cyfrowa i satelita. Ale  z drugiej strony to dobrze bo musiało by przyspoeszyć instalowanie światłowodów i taka TVP nadal mogła by robić i brac Abonament i dalej była by cyfrowa telewizja. Ale to tylko głośno myślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 08:52, KaczusBB napisał:

Nie pytałem, z opisu nie jest jednoznaczne, czy da się kupić osobno, ale pewnie jak znajdą się chętni, moze rozważą też taki model biznesowy. https://toya.net.pl/toyago

To tak jakby Orange dało do INEA swoją TV. Więcej sprzedadzą TV niż światłowodu. Biznes żaden dla nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, FREDD napisał:

Więcej sprzedadzą TV niż światłowodu.

Jakieś statystyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, narmiak napisał:

Jakieś statystyki?

Po co? Na Logikę. Więcej zarobisz sprzedając więcej jednej usługi czy mniej łączonych usług?

Gdyby tak nie było operatorzy usług komórkowych nie sprzedawali by streamingu muzycznego, streamingu wideo itp. 

Inaczej już dawno by się ktoś wybił z operatorów światłowodu i dal by swoją telewizje nie zależnie od innych swoich usług. 

Do tego mogą dojść umowy miedzy nadawcami telewizji, którzy mogą zastrzegać sobie, że tylko w obrębie własnym, a kary żaden operator nikomu nie będzie płacił. 

WP Pilot się wybija skutecznie, ale mimo, że jestem stosunkowo młody 30+ to wolałbym kupić dekoder i mieć programy ponumerowane jakkolwiek niż za każdym razem przeskakiwać po wszystkich jak to ma miejsce w aplikacji WP Pilot na TV Samsung czy to samo w Canal+ Online. 

Polsat daje IPTV, ale w obrębie własnej sieci internetowej i Orange, czemu się nie dogada z innymi operatorami światłowodu? Bo kazusy operator światłowodu ma swoją usługę najczęściej iptv i nie chce na tym tracić kasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, FREDD napisał:

Po co? Na Logikę. Więcej zarobisz sprzedając więcej jednej usługi czy mniej łączonych usług?

Ale ciągle operator będzie miał znacznie więcej osób korzystających wyłącznie z internetu, niż z usługi łączonej. A nawet jeżeli ktoś ma internet u jednego usługodawcy to nie oznacza, że będzie miał od nich też TV albo vice versa.
 

30 minut temu, FREDD napisał:

Gdyby tak nie było operatorzy usług komórkowych nie sprzedawali by streamingu muzycznego, streamingu wideo itp. 

Ale oni to sprzedają dlatego, że operatorzy tych usług streamingujacych płacą dostawcom internetu za wciskanie tego w abonamencie. Dla operatorów sieci komórkowych to dodatkowy zarobek na bundlowaniu rzeczy z czymś, co i tak sprzedają, a dla właścicieli stramingu to co prawda mniejszy zarobek, niż w wypadku normalnego abo kupionego przez stronę, ale budują sobie dzięki temu bazę klientów, którzy potem mogą z nimi zostać nawet jak skończy się promocja u operatora, albo nawet go całkowicie zmienią.
 

34 minuty temu, FREDD napisał:

Inaczej już dawno by się ktoś wybił z operatorów światłowodu i dal by swoją telewizje nie zależnie od innych swoich usług. 

Tu akurat jest kwestia tego, jak działa taki streaming. Łatwiej jest udostępnić coś wewnątrz swojej sieci szkieletowej, niż obciążać swoje punkty łączące się z siecią zewnętrzną.

37 minut temu, FREDD napisał:

Polsat daje IPTV, ale w obrębie własnej sieci internetowej i Orange, czemu się nie dogada z innymi operatorami światłowodu? Bo kazusy operator światłowodu ma swoją usługę najczęściej iptv i nie chce na tym tracić kasy. 

Patrz poprzedni punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, narmiak napisał:

Ale oni to sprzedają dlatego, że operatorzy tych usług streamingujacych płacą dostawcom internetu za wciskanie tego w abonamencie.

Bo łatwoej wcisnąć komuś kto świadczy usługi internetowe niż komuś kto miał by tylko usługę streamingu. Bo ludzie chętniej dają się namawiać na usługi łączone. Szczególnie gdy wciśnie się rabacie najmniejszy. Dlatego takie WP Pilot jest puki co bez konkurencyjne i działa fajnie na jednym urządzeniu bo jak włączysz w tym czasie samym na TV samsung aplikacje i na smartfonie to odrazu pyta czy przerzucić na smartfon. Natomiast takie TV online jakie oferuje UPC czy Orange czy inni operatorzy światłowodu pozwalają w domu oglądać jednocześnie i na smartfonie i innym urządzeniu, a nawet poza własną siecią internetowa tez jednocześnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...