Skocz do zawartości
Userkamil

60hz vs 120hz

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy nawet grają na raz na 3 sztukach  65" :E i nie na padzie

Kwestia gier.
Wyścigi, symulatory jak najbardziej tak, lepsze wejście w świat gry.
Strategie, MMO też raczej na plus, bo jest większa powierzchnia mapy widoczna.
FPS i podobne dynamiczne, dużo gorzej bo trudniej wzrokiem ogarnąć co się dzieje na ekranie, trzeba zacząć przenosić wzrok ze środka ekranu na obrzeża (kątem oka nie rozróżnisz czy to element terenu, czy ktoś się czai). W czasach jak jeszcze pogrywałem w takie gry, przesiadka z 17-19" na 27" była bolesna, forma zdecydowanie spadła. Ba na pulpicie musiałem powiększyć kursor, bo go gubiłem wzrokiem :E

OK, sam może święty nie jestem, bo wku...a mnie też pisanie, że 32" nie da się wzrokiem ogarnąć (da się z 40 cm, a nie da z 80-100 cm?)

No to nasuwa się pytanie. Po co większy monitor skoro trzeba się odsunąć, żeby ogarnąć wzrokiem? Kątowo wyjdzie to samo, a trzeba wygospodarować więcej miejsca w pokoju.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daleko wcale nie trzeba się odsuwać, a nawet jeśli ciut dalej niż od 24-27", to 32" są świetnym kompromisem, bo jeszcze ogarniesz go z normalnej odległości do FPS-ów, a z drugiej strony masz o wiele lepsze doznania w takich waśnie strategiach, filmowych TPP czy ścigałkach. Zwłaszcza, jeśli to monitor 4k (ale dobrych płaskich VA 4k nie ma, a IPS to wiadomo, już na 24"-27" srebrzy koszmarnie...).

Tak czy inaczej,jeśli idzie o rozmiar, to na pewno lepsze to niż 48-65" OLED i konieczność wygospodarowania znacznie więcej miejsca, jeśli mówimy o zwykłym biurku, albo zrobienia całego combo-stanowiska PC + 27" IPS do pracy i obok szafka z TV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem 40" jako monitor i tego się nie da używać na normalnym biurku. Musi być głębokie albo wieszać na ścianie i odsunąć biurko, przy 48" byłby jeszcze gorzej. Ale jak się ma miejsce i możliwości to duży ekran zawsze spoko :) Ja OLEDa nie wezmę z racji, że i tak 99% to praca i wypaliłby mi belki i paski stanu w programach po pół roku ale do rozrywki, czemu nie. Ja kompromisowo mam 32" na VA. Do pracy spoko do okazyjnego grania nie muszę mieć cudów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi