Skocz do zawartości
uSki

3080ti strix - problem

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, uSki napisał:

Zrobilem uv karty i dalem locka na 120 fps (gram w 4k) i praktycznie cewek nie slychac. Poki co sprobuje ja wygrzac na boost i potem zadecyduje czy wysylac na gware. Pewnie i tak nie stwierdza problemu, a nie usmiecha mi sie czekac miesiac bez karty.

Na cewki piszczące reklamacji jak dobrze pamiętam nie uznają. Jak minie 14 dniowy zwrot, to jak im wyślesz to wtedy na pewno nic nie zrobią. Albo teraz i kasa z powrotem, albo musisz się z tym pogodzić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej go sprzedaj teraz jak dobrze stoją i czekaj na 3090 Ti ,będa miały  moduły pamięci montowane jednostronnie co oznacza niższe temperatury 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Alonz napisał:

Lepiej go sprzedaj teraz jak dobrze stoją i czekaj na 3090 Ti ,będa miały  moduły pamięci montowane jednostronnie co oznacza niższe temperatury 

co nie zmienia faktu, że również może trafić na piszczącą... pomyśl zanim coś napiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, AndrzejTrg napisał:

co nie zmienia faktu, że również może trafić na piszczącą... pomyśl zanim coś napiszesz.

Każda następna może mięć taki problem  ...ale  po co trolować?  Można konstruktywnie obejść się z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RuFiK napisał:

U mnie to samo. Ta sama karta. Tzn ciężko określić czy w większym czy w mniejszym stopniu bo to kwestia jak przykładasz mikrofon do karty. Na Corsair RM1000 tak samo jak na nowym Dark Power Pro 12. Mam nawet puszczony każdy PCI-e na osobnej linii z zasilacza. Absurdalne pieniądze za kartę a tu takie uwstecznienie. Ogólnie może nie powinno ale spłynął mi ten temat. Podobnie było z Corsair H150i cappelix. Nowe pompy 2x głośniejsze niż w starej serii. Uwsteczniamy się technologicznie płacąc za to 3x więcej ... Faktem jest, że zostawiając tak temat przyczyniamy się do takich sytuacji w przyszłości ale szczerze chyba jestem już stary i po prostu macham ręką na to :(

Widać, że AIO doszło do maximum wydajności pompki i zamiast jej ulepszenia, wzrasta ich RPM i głośno się robi :E

Płyn w układzie też pewnie od chinoli i znowu klapa, bo zwykłe borygo ma świetne rezultaty w chłodzeniach.

Tak... jakość leci na łeb i szyję i nic z tym kolego nie da się zrobić :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, uSki napisał:

Zrobilem uv karty i dalem locka na 120 fps (gram w 4k) i praktycznie cewek nie slychac. Poki co sprobuje ja wygrzac na boost i potem zadecyduje czy wysylac na gware. Pewnie i tak nie stwierdza problemu, a nie usmiecha mi sie czekac miesiac bez karty.

weź pod uwagę, że jeśli będziesz chciał tą kartę kiedyś odsprzedać, to ktoś przeczulony będzie kręcić nosem na te cewki. Sporo 3080 Ti do wyboru na rynku, więc może lepiej serio ją oddać i wziąć coś co leży na półkach? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2021 o 22:00, malko napisał:

Chyba żartujesz. Poczytaj o szumach usznych. Ludzie tak mają latami, non stop:

Co Ty na to?

Akurat o tym nie musisz mi mówić, bo wiem że coś takiego istnieje. Mój ojciec tak miał przez jakiś rok, dopóki nie stwierdzono nowotworu szyi. Mówie o karcie graficznej, gdzie mam wybór jaką mogę mieć, a nie o rzeczach zdrowotnych, których samemu nie da się zmienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego Strixa 3070 po otwarciu bocznej szyby da się usłyszeć nawet na pulpicie, ale mi to zupełnie nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tornado3 napisał:

mojego Strixa 3070 po otwarciu bocznej szyby da się usłyszeć nawet na pulpicie, ale mi to zupełnie nie przeszkadza

Poczekaj, zaraz przyjdzie Pan i powie, że Ci słoń na ucho nadepnął ? no ale ten Pan, to słyszy kroki pająka oddalonego o 100m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2021 o 09:54, uSki napisał:

Witam serdecznie. Ja wiem, że piszczenie cewek to rzecz normalna. Jednak czy w takim stopniu mozna to tolerowac?
(...)
Jestem juz na skraju wyczerpania, odechciewa sie grac........

To jakaś masakra jest! ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna loteria z tymi strixami, po prostu ten typ tak ma. Miałem dwa Piszczixy 3080 i każdy wył tak, że odsyłałem na drugi dzień, a nie jestem jakimś super wielkim melomanem ciszy, wiem że każda karta trochę "gra". Do tego miały bardzo głośne wentyle. Tufy 3080 o ponad połowę mniejsze piszczenie, można spokojnie mieć kompa na biurku. Aorusy, też ciszej piszczą, dlatego Asus po prostu spieprzył tą serię. Suprimów nie przerabiałem.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 06:57, Cliff B. napisał:

To nie jest żadna loteria z tymi strixami, po prostu ten typ tak ma. Miałem dwa Piszczixy 3080 i każdy wył tak, że odsyłałem na drugi dzień, a nie jestem jakimś super wielkim melomanem ciszy, wiem że każda karta trochę "gra". Do tego miały bardzo głośne wentyle. Tufy 3080 o ponad połowę mniejsze piszczenie, można spokojnie mieć kompa na biurku. Aorusy, też ciszej piszczą, dlatego Asus po prostu spieprzył tą serię. Suprimów nie przerabiałem.

 

Też jestem zdania, że STrixy w Ampere tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...