Skocz do zawartości
kpirx

Niska prędkość WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że mam zbyt niską prędkością w sieci WiFi. Mój router to RT-AC1200G+ (https://www.asus.com/pl/Networking-IoT-Servers/WiFi-Routers/ASUS-WiFi-Routers/RT-AC1200G-plus/), gdzie transfer danych ma wynosić dla 802.11ac maks. 867 Mb/s. Karta sieciowa w laptopie to Intel AC 8265 (https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/94150/intel-dual-band-wireless-ac-8265.html), gdzie max prędkość to również 867 Mb/s. Maksmalną prędkość jaką uzyskuję to 350-360 Mbps na 500 (prędkość po kablu wynosi niecałe 500 Mbs). Czy to jest prawidłowa prędkość, czy może za niska? Mój telefon (Samsung A71) osiąga również max 350-360Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest prawidłowa prędkość (WiFi to półdupleks, więc 867Mbps na dwa, odejmij narzut technologii i masz wynik). To tak z grubsza.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem...

Na 8260NGW wyciągam ponad 400Mb/s i tyle mam w umowie ale to w salonie z routerem
screenshot2021-10-10ad0jye.png

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Killer85 napisał:

Czy ja wiem...

Dlatego napisałem że z grubsza.

Tu masz prędkości które osiąga mój telefon w odległości ~2,5 metra (raz 340, raz 400):
image.jpeg.224ca6a6afc8e48bef3f31a0c25d8438.jpeg

Natomiast iPerf pokazuje takie wskazania (od 339 do 447):
image.jpeg.f3548f2cee82106c39eb600c3cccd9be.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie absolutne max to 360 Mbps. Testowane wielokrotnie w różnych dniach, o różnych porach. Czy można jakoś sprawdzić, gdzie leży ewentualna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kpirx napisał:

Ale u mnie absolutne max to 360 Mbps.

Widocznie router na więcej nie pozwala. Jak sam widzisz u mnie prędkości wahają od 339 do 447 Mbps więc 360 jest jak najbardziej poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tej recenzji https://www.purepc.pl/test-asus-rt-ac1200g-niedrogi-router-802-11ac?page=0,4 powinien spokojnie więcej wyciągnąć

Być może muszę wyłączyć pasmo 2,4GHz, ale nie mogę kompletnie znaleźć tego w ustawieniach routera.

Udało mi się wyłączyć pasmo 2.4, ale prędkość nie poprawiła się.

Edytowane przez kpirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kpirx napisał:

Według tej recenzji https://www.purepc.pl/test-asus-rt-ac1200g-niedrogi-router-802-11ac?page=0,4 powinien spokojnie więcej wyciągnąć

Pamiętaj, że przy WiFi ważny jest nie tylko sam router, ale także karty WiFi klientów. W teście użyto ASUS PCE-AC68U, być może to miało wpływ na osiągi.

53 minuty temu, kpirx napisał:

Być może muszę wyłączyć pasmo 2,4GHz, ale nie mogę kompletnie znaleźć tego w ustawieniach routera.

Udało mi się wyłączyć pasmo 2.4, ale prędkość nie poprawiła się.

Dokładnie, bo niby dlaczego miała by się poprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam router Asus RT-AX55

screenshot2021-10-11ab0j5d.png

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Killer85 napisał:

Ja mam router Asus RT-AX55

Być może dzięki 1024-QAM. W specyfikacji RT-AC1200G-plus tego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tematu pozostaje więc zmiana routera ale czy warto to już niech sam rozważy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...